آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نشناختن usb 2 در لپ تاپ ایسوس مدل x451uv

hamid1573

کاربر
2014-07-19
17
30
سلام این لپ تاپ دوتا پورت یو اس بی داره که یکیش usb 3 هست
یو اس بی 2 لپ تاپ موس و کی بورد رو میشناسه ولی هارد یا فلش را نه اما usb3 بدون مشکل کار میکنه بایاس را اپدیت و پرو گرام کردم برد رو کامل شستشو دادم سوکت رو هم کامل چک کردم ویندوز رو هم عوض کردم و درایوراش هم از سایت ایسوس گرفتم دیگه نمیدونم چکار بکنم ممنون میشم راهنمایم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mrparadox

manamsaeid

کاربر vip
کاربر
2014-07-30
9
11
سلام
دقت کنید وقتی موس و کیبرد رو میزنید توی نوتیفیکشن ویندوز error not recognize میده یا نه ؟ بفرمایید تا راهنمایی کنم ؟

hamid1573

کاربر
2014-07-19
17
30
ممنون از راهنمایی شما

وقتی موس و کیبورد را میزنم بدون هیچ اروری شناسایی میکنه ولی وقتی فلش و یا هارد اکسترنال متصل میکنم ارور
error not recognize میزنه

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,773
دوست عزیز

مسیر دیتا + و - یو اس بی را که دنبال کنید میاد به سلف اس ام دی L5210 او ن سلف رو چک کنید دقیقا همون سمتی که io هست مولتی متر را بزارید روی تست بازر و ببینید بوق میزند و عدد روی صفحه مولتی متر هم باید صفر باشد و ضمنا دیتا مثبت و منفی رو هم جک کنید ببینید بهم راه میدن یا نه

hamid1573

کاربر
2014-07-19
17
30
ممنون از راهنمایی شما

سلف مورد نظر چک شد و سالم هست مسیر دیتا مثبت یو اس بی و منفی هم باهم بدون اتصالی هستند

واقعا موندم چکارکنم ظاهرا موردی نیست ولی نمیدونم چرا این مشکل به وجود میاد و فلش و هارد رو نمیشناسه ویندوز رو هم عوض کردم و درایورها رو کامل نصب کردم ولی هنوز مشکل داره

اگه راهی داره راهنماییم کنید چون این لپ تاپ مال کسی هست که باهاش خیلی تعارف دارم فکر نمیکردم اینقدر حیرونم کنه جالبتر از اون هم بهشون قول صددرصد رو دادم اخه چند جا دیگه هم رفته نشون داده ولی نتونستن براش درست کنند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ramintkh

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,773
دوست خوب اصلا نگران نباشید این لپ تاپ یه چند روزی حسابی حیرونم کرده بود همین مشکل شما را داشتم تا بالاخره درستش کردم

متاسفانه مسیر دیتا بعد از اون سلف مستقیم وارد چیپ اصلی میشه واین ایراد هم بخاطر خرابی همون هست هر راهی را که بود من انجام دادم از تعویض انواع ویندوز بگیر تاحرارت روی چیپ درست نمیشه شما فقط این چند راه برات میمونه که بتونی درست کنید

[hide]
ساده ترین راه اینکه قید پورت یو اس بی رو بزنید و یه تبدیل tape c به یو اس بی بگیرید و از اون استفاده کنید چون کنار جک برق پاور و شارژ یه سوکت usb c را دارید
راه دیگش اینه که سیم کشی کنید متاسفانه برای این مادربورد لپ تاپ پورت usb رزرو شده نزاشتن شما یاباید از همون usb c سیم کشی کنید یا از پورت mini pci که ماژل وای فای وصل هست حالا هرکدوم رو خواستید من در خدمتم

[/hide]

hamid1573

کاربر
2014-07-19
17
30
خیلی خیلی ممنونم فقط کدوم راه را شما پیشنهاد میکنید البته به غیر از راه اول اخه نمیخوام با تبدیل بدم به مشتری و فکر کنم از پورت یواس بی c برای گوشیش استفاده میکنه میخوام اگه بشه همون پورت usb 2 درست بشه اگه راهنمایی کنید شرمنده کردید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,773
خواهش میکنم
شما یا باید قید usb c رابزنید یا بلوتوث تا درست بشه حالا ببینید کدوم من راهنمایی میکنم

hamid1573

کاربر
2014-07-19
17
30
ببخشید دیر جواب دادم اگه امکان داره بجای بلوتوث استفاده بشه چون سوکت usb c رو واقعا بهش نیاز داره باز هم جا داره ازتون تشکر کنم خیلی لطف می کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,773
دوست عزيز شرمنده که بخاطر گرفتاری یخورده دیر شد

اگر کارهايي را که ميگم به دقت و درست انجام بدي بدون کوچکترين ايرادي usb درست ميشه و تا انجایی که تونستم سعی کردم با عکس توضیح بدم که راحتر متوجه بشید

[hide]

اگر از پورت Mini Pci جايي که کارت شبکه وايرلس نصب ميشه بخواهي سيم کشي کني بايد کارت وايرلس رو با يک کارت وايرلسي که قابليت بلوتوث نداره عوض کني چون اين مدل لپ تاپ بلوتوث و واي فاي توي يک کارت قرار دارند باعث ميشه که تداخل به وجود بياد به اینصورت که بعضي از فلش ها يا هارد را شناسایی نمیکنه و باید حتما ریست کنی يا دير ميشناسه اما از طريق پورت usb c ديگه قطعه اي را نبايد تعويض کنيد من هر دو روش را بهتون توضيح ميدم ديگه تصميم با خودتون هست

اولين کاري که بايد انجام بديد مسير ديتا مثبت و منفي قبلي را قطع ميکنيد طبق عکس زير محل اتصال ديتا از چيپ اصلي cpu به سوکت usb توسط سلف به شماره l5210 مي باشد.
اين سلف رو از بورد جدا کنيد و يکم بچرخونيد طوري که پايه هاي پاييني سلف (اين پايه ها در boardveiw به نام هاي پين 2 و 4 مي باشد) از روي متاليزهاي مادر بورد جداشود و پايه هاي بالايي بنام پين 1و2همان جاي خودشان قرار بگيرند. پايه هاي بالايي را لحيم کنيد ( چون به يک فيوز جهت محافظت نياز دازيم می تونیم از همون سلف خودش استفاده کنيد)

البته به روش هاي زيادي ميتونيد سلف را قرار بديد ميتونيد کلا جدا کنيد و يه جاي برد مشخص کنيد و مجدد سيم بکشيد , فقط بايد دفت کنيد که مسير ديتا قبلي حتما قطع شده باشه و ديتاي مثبت جديد به ديتاي مثبت که با رنگ سبز مشخص کردم و ديتاي منفي جديد به ديتاي منفي که با رنگ سفید مشخص شده متصل شود و اين دو تا باهم اتصال نباشند.

L5210 (1).jpg

L5210 (2).jpg

l52105 (3).jpg

دوتا سيم به دوسر سلف لحيم کنيد ميتونيد از سيم لاکي جنس خوب استفاده کنيد يا اگه نداشتيد کابل فلت هم من زدم و هيچ مشکلي نداشته سيم ها به اندازه ايي باشند ک تا mini pci برسند که طبق boardview بنام j5301 مشخص شده

سیم های کشیده شده از سلف L5210 را به پایه 38 در Mini pci که دیتای مثبت و بانام USB_PP8 و دیتای منفی را به پایه 36 که بانام USB_PN8 مشخص شده طبق عکس های زیر لحیم کنید
این دو پایه دقیقا کنار هم هستند و اگر از سمت راست به چپ پایه ها را بشمارید پایه 8 مثبت و 9 منفی می شود.
حتما اخر کار پایه ها را با مولتی متر تست کنید که بهم اتصال نباشند و همچنین دقت کنید که موقع لحیم کاری چون پایه ها نزدیک به هم هستند اصلا به پایه های کناری متصل نشوند چون هر دو پایه کناری به منفی وصل می باشند.

J5301 (1).jpg

minipci (2).jpg

mini pci (3).jpg

[/hide]

آخرین ویرایش:
بالا