آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی خرید پروگرامر

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
423
542
با سلام
میخوام پروگرامر قیمت مناسب بگیرم برای گیرنده دیجیتال کدوم مدل را پیشنهاد میدین، ch341 یا پروگرامر 8051 نوآوران؟اگر مدل دیگه ای هم سراغ دارین معرفی نمایید
بنظرتون با 8051 که سری های دیگه هم پشتیبانی میکنه میشه برای بردهای تلویزیون led هم استفاده کرد؟ 8051 سری های زیر را پشتیبانی میکنه
منتظر جواب اساتید هستم ممنون
ATMEL MCS-51 Microcontrollers : AT89LS51 AT89LS51@PLCC44 AT89LS51@TQFP44
AT89LS52 AT89LS53@PLCC44

MICROCHIP SERIAL EEPROM : 93AA46 93AA46@SOIC8 93AA56 93AA56@SOIC8 93AA66 93AA66@SOIC8 93AA46A 93LC46A 93LC46A@

SST Microcontrollers : SST89C54 SST89C54@PLCC44 SST89C54@TQFP44 SST89C58@TQFP44

ST SERIAL EEPROM : M93C46 M93C46@SOIC8 M93C56 M93C66@SOIC8 M93C76 M93C76@SOIC8

WINBOND Microcontrollers : W78E51 W78E51@PLCC44 W78E58@PLCC44 W78E58

A R A S H

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-01-01
444
6,822
فارس
سلام 8051 برای کار شما مناسب نیست ، ایسی های سری 25 spi رو پشتیبانی نمیکنه ، به نظر من یه tnm2000 دست دوم بگیر ، پروگرامر ezp هم بدک نیست ولی باز محدودیت شدید داره ، همون tnm2000 هم بگیری بعد یه مدت مجبوری ۵۰۰۰ یا rt809 بگیری چون ۲۰۰۰ ایسی های ناند جدید رو پشتیبانی نمیکنه (مثلا برای تلویزیون ) دیگه اون ch341 که هیچی کل لیستش ۴۰۰ تا ایسی نیست و خیلی ایسی ها رو یا کلا ساپورت نمیکنه یا محدودیت داره (مثلا قابلیت خواندن داره اما پروگرام نمیکنه)

آخرین ویرایش:

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام من هم برا خودم میخام یدونه پروگرامر بگیرم..‌البته چون زمینه ها متفاوته.. پروگرامر یونیورسال مثل tnm5000 اکثر چیپ و ic ها رو جواب میده فقط یه مساله من دیدم که تو قسمت فروش زده بود برا تعمیرات لپتاپ و ecu و تلوزیون هر کدوم یه قیمت داشت( ۲میلیون به بالا تا سه و نیم میلیون) که تحقیق کردم دیدم کابل های اتصال هر کدوم برا ای سی های خاص اون رشته تفاوت داره وگرنه خود باکس یکی هست تو واینترنت(منظورم سایت های خارجی) سرچ کردم پروگرامر یونیورسال حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو.. البته خب ۴۰۰ یورو برا یکی که حقوق و دستمزد به یورو بگیره زیاد نیست برا ما خیلی خیلی زیادتر.. پروگرامر یونیورسال که بیشترین ریزالت دو تو سرچ داخل سایت های ایران میده برا خرید و محبوب البته همون (tnm5000) من ۹۹ درصد مطمئنم که ریبیلد شده تو وطن خودمونه و مدل قبلش هم tnm2000 هست.. البته اگه یک زمینه یا دو سه نوع ای سی فقط کار میکنید مثل تابلو ال ای دی و دزدگیر دقیق میدونی با چه ای سی ها کار میکنید بگید نگاه کنم خیلی ارزون تر میتونی کارتو راه بندازی. هدف اینه که کارت درست انجام بشه بدون هزینه اضافی و امکانات بدون استفاده.چون قطعاگرونترین سخت افزار هم قدیمی میشه دو سه سال دگ...پروگرامر avr هست برا خانوادهavr و همینطور پروگرمرpic و حتی پروگرامر های کوچیکتر دیدم برا چند مدل که چیپ رو با واسطه یه فلش مموری رو یه نمونه خام دگ کلون میکنه قیمت هم خیلی ارزون تر.. مهم اینه نیازت به محدودیت زمان و دوام و بروز بودن ... فقط اندازه کاری که ازش میکشی هزینه کن.من تا الان یدونه داشتم که الان نقص عوض شده خیلی قدیمی بود ساخت روسیه مشابهشو ندیدم جایی کارامو با اون انجام میدادم atmega های پر مصرف رو می شناخت و avr های پر کاربرد و مشابه های چینی که پایه های دقیق باهاشون داره ولی یکبار میشه فقط پروگرم کنی.. یه ساله خراب شده.منم دارم تحقیق میکنم بگیرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeid69

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
423
542
سلام 8051 برای کار شما مناسب نیست ، ایسی های سری 25 spi رو پشتیبانی نمیکنه ، به نظر من یه tnm2000 دست دوم بگیر ، پروگرامر ezp هم بدک نیست ولی باز محدودیت شدید داره ، همون tnm2000 هم بگیری بعد یه مدت مجبوری ۵۰۰۰ یا rt809 بگیری چون ۲۰۰۰ ایسی های ناند جدید رو پشتیبانی نمیکنه (مثلا برای تلویزیون ) دیگه اون ch341 که هیچی کل لیستش ۴۰۰ تا ایسی نیست و خیلی ایسی ها رو یا کلا ساپورت نمیکنه یا محدودیت داره (مثلا قابلیت خواندن داره اما پروگرام نمیکنه)

ممنون از پاسختون

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
423
542
سلام من هم برا خودم میخام یدونه پروگرامر بگیرم..‌البته چون زمینه ها متفاوته.. پروگرامر یونیورسال مثل tnm5000 اکثر چیپ و ic ها رو جواب میده فقط یه مساله من دیدم که تو قسمت فروش زده بود برا تعمیرات لپتاپ و ecu و تلوزیون هر کدوم یه قیمت داشت( ۲میلیون به بالا تا سه و نیم میلیون) که تحقیق کردم دیدم کابل های اتصال هر کدوم برا ای سی های خاص اون رشته تفاوت داره وگرنه خود باکس یکی هست تو واینترنت(منظورم سایت های خارجی) سرچ کردم پروگرامر یونیورسال حدودا ۳۰۰ تا ۴۰۰ یورو.. البته خب ۴۰۰ یورو برا یکی که حقوق و دستمزد به یورو بگیره زیاد نیست برا ما خیلی خیلی زیادتر.. پروگرامر یونیورسال که بیشترین ریزالت دو تو سرچ داخل سایت های ایران میده برا خرید و محبوب البته همون (tnm5000) من ۹۹ درصد مطمئنم که ریبیلد شده تو وطن خودمونه و مدل قبلش هم tnm2000 هست.. البته اگه یک زمینه یا دو سه نوع ای سی فقط کار میکنید مثل تابلو ال ای دی و دزدگیر دقیق میدونی با چه ای سی ها کار میکنید بگید نگاه کنم خیلی ارزون تر میتونی کارتو راه بندازی. هدف اینه که کارت درست انجام بشه بدون هزینه اضافی و امکانات بدون استفاده.چون قطعاگرونترین سخت افزار هم قدیمی میشه دو سه سال دگ...پروگرامر avr هست برا خانوادهavr و همینطور پروگرمرpic و حتی پروگرامر های کوچیکتر دیدم برا چند مدل که چیپ رو با واسطه یه فلش مموری رو یه نمونه خام دگ کلون میکنه قیمت هم خیلی ارزون تر.. مهم اینه نیازت به محدودیت زمان و دوام و بروز بودن ... فقط اندازه کاری که ازش میکشی هزینه کن.من تا الان یدونه داشتم که الان نقص عوض شده خیلی قدیمی بود ساخت روسیه مشابهشو ندیدم جایی کارامو با اون انجام میدادم atmega های پر مصرف رو می شناخت و avr های پر کاربرد و مشابه های چینی که پایه های دقیق باهاشون داره ولی یکبار میشه فقط پروگرم کنی.. یه ساله خراب شده.منم دارم تحقیق میکنم بگیرم.

ممنون از وقتی که گذاشتید و جواب دادین
بله درست میفرمایید، فعلا میخوام پروگرامر برای گیرنده دیجیتال بگیرم گفتم شاید با 8051 تلویزیون هم بشه پروگرام کرد، با این تفاسیر بنظرتون 8051 واسه گیرنده دیجیتال خوب جواب میده؟
اگر tnm کارکرده پیدا کنم که هم گیرنده و هم تلویزیون بشه پروگرام کرد بنظرتون بهتره؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nima.mhq

yaghot

کاربر
2012-08-26
60
157
با سلام
بنده برای کارای خودم که بیشتر طراحی و ساخت هست tnm2000 گرفتم که کامل جواب من و میده و همه ی avr هایی که من کار میکنم و پروگرم میکنه ولی برای ناند فلش خیلی امتخان نکردم . در کل سرعت خوب و کارایی بالایی داره .

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
اره بهتره ... هرچی کمتر هزینه کنی برا انجام کارات خب یقینا بهتره .. tnm2000 دسته دوم به وفور گیر میاد حتما.. فقط موقع خرید توجه که باکس و کامپوننت های لازم رو داشته باشه برات ..کارد دقیق هر کدوم رو حتی با جزیات ساپورت تست شدش سرچ کن پیدا میکنی.. دوستان خیلی از tnm2000 تعریف میکنن .کلا سرعت ntm خیلی انگار متمایز کنندست...

سپاس

• Like

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام
این که جناب مهندس فرمودن رو من اطلاع ندارم که سری ۲۵ و spi رو با محدودیت مواجه میشی ( با tnm2000 ) ولی یادمه که tnm5000 انجام میده .. یک نکته رو کاربرد دقیق و اینکه تا چه بازه زمانی برات با توجه به هزینه میتونه کاربردی باشه خب خودتون محاسبه کنید ولی الان دسته دوم tnm2000 خیلی زیاد پیدا میشه و قیمت مناسب یه نکته دگ هم هست شما از اتصالات هر دو بجای هم میتونی استفاده کنی. مثلا اگه باکس تلوزیون ۲۰۰۰ رو داری بجز یک تعداد محدود که اونم میشه با دستکاری بروز کرد. اخه خیلی برا من جالب بود که تو باکس دستگاه یکی بود ولی کامپوننت ها برا تلوزیون و لپتاپ و اتوموبیل قیمت رو خیلی نوسان میداد در صورتی که تو سایت های اروپایی این جور داستانی من ندیدم و باکس کامل ارائه میشد و حتی برا مبدل هایی که حتی ممکن بود خراب بشه هم نقشه رو کامل تو یه فایل بهت میدن. این مملکت به کجا داره میره..‌ما فقط به اجبار استفاده از کپی ها هستیم ..

آخرین ویرایش:
  • Like

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
با سلام
بنده برای کارای خودم که بیشتر طراحی و ساخت هست tnm2000 گرفتم که کامل جواب من و میده و همه ی avr هایی که من کار میکنم و پروگرم میکنه ولی برای ناند فلش خیلی امتخان نکردم . در کل سرعت خوب و کارایی بالایی داره .

"'
مطمئنم که ناند فلش و نور فلش و apiفلش رو میشه انجام داد ولی خودم عملا انجام ندادم. فقط بستگی داره اون فلش رو ساپورت کنه یا نه.ممکنه حتی یه فلش رو تو لیست تست شده دستگاه ننوشته باشه یعنی سازنده تست خصوصی نکرده ولی انجام بده.کلا در یک ساختار مشابه اگه باشن من بعید میدونم انجام نشه.این پر کاربرد ترین قسمت پروگرامر های حرفه ای هست‌.پروگرامر های موبایل دقیقا فقط برا همین کار ساخته میشن و غالبا برا یک مارک و ساختار فقط کارایی دارن..

سپاس

• Like

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
برا تلوزیون بگیر که دیجیتال رو هم دگ حتما ساپورت میکنه. کلا برا لپتاپ و تلوزیون و ecu اتوموبیل باکس مجزا داشت .. گیرنده دیجیتال هم تو همون شاخه تلوزیون باید باشه . من صوتی تصویری کار نمیکنم ولی لپتاپ خب یک سری io و چیپ و ای سی های خاصی رو داره که اکثرا اس ام دی و تعدادشان ام خیلی خیلی زیاد نیست ولی فک کنم تلوزیون اینطور نیست. باکس تلوزیون با اختلاف گرانترین باکس tnm5000 بود.. لپتاپ ارزون ترین .. حدود یک میلیون و خورده ای گرونتر زده بود. سرچ کن بروز قیمت رو نگا کن.

• Like
بالا