آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن شدن و عدم تصویر لپ تاپ ایسوز k55v روی برد k55vm rev 2.00

rezababij

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
82
107
با سلام و درود خدمت اساتید
یه لپ تاپ ایسوز k55vm مشتری اورده با کلید روشن میشه ولی فن چرخش نداره و حتی با نگه داشتی دکمه پاور خاموش هم نمیشه باید از برق درش بیارم تا خاموش بشه
کارهای انجام شده
تعویض ای سی بایوس و پروگرام با فایلهای موجود که همه به همین شکل بودند . هیچ قطعه ای زیاد داغ نمیکنه.در ضمن ای سی بایوس خودش وقتی مجدد پروگرام کردم پیام خطا داد برای همین تعویض کردم.ولتاژها 3.3 و 5 ولت تقریبا درسته.شک خودم از فایل بایوسه که تو سایت موجود نبود.
لطفا از دوستان اگر کسی فایلشو داره بی زحمت برام اپ کنین تا تست کنم ممنون میشم
مدل لپ تاپ ایسوز k55v مدل مین k55vm rev 2.00 'گرافیک 630 جیفرس داره از اون مدل که توی اسلات قرار میگیره.ممنون از محبت دوستان
ظرفیت بایوس 8 مگ میباشد. ec هم نداره

آخرین ویرایش:

rezababij

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
82
107
با درود و سپاس از شما همکار عزیز که خیلی زود جواب دادین ممنون
متاسفانه با فایل شما هم جوابی نگرفتم.چند مورد بود که میخواستم ازتون بپرسم
اول اینکه احتمال داره کلید پاور که روی یه برد مجزاست ایراد داشته باشه چون وقتی کلید را میزنم چراغ پاور و چراغ برد روشن میشه ولی عکس العملی نداریم نه فن چرخش داره و نه اینکه با نگه داشتن کلید دستگاه خاموش میشه
سوال دوم از اساتید کسی هست بتونه با کپی فایل بایوس خودش و فایل بایوس توی سایت ایسوز یه فایل سالم برام زحمت تهیوشو بکشه . جایی خوندم با کپی فایل خودش و فایل سایت میشه فایل درست کرد .ممنون از اساتید گرامی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
در بعضی موارد داشتم ترانزیستور مغناطیسی روی کلید پاور (جهت sleep) مشکل داشته.میدونید که در بالای ال سی دی اهن ربا تعبیه شده و با بستن درب و نزدیک شدن میدان مغناطیسی به این ترانزیستور 3.3 قطع و وصل میشه و دستگاه به sleep میره.البته در بعضی لپتاب ها روی کلید پاور قرار داره تو بعضی مدلها لبه جلویی مادربرد لپتاب.
شاید به لپتاب شما ارتباطی نداشته باشه ولی جهت تجربه بد نیست بدونید.
شما روی مینبرد پایه ای که منتهی هست به کلید پاور که حاوی ولت 3.3 هست رو مشخص کنید .بعد کلید پاور رو فشار بدید توی سوکت روی مینبرد باید 3.3 صفر بشه.
این فایل رو تست کنید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

rezababij

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
82
107
سلام
در بعضی موارد داشتم ترانزیستور مغناطیسی روی کلید پاور (جهت sleep) مشکل داشته.میدونید که در بالای ال سی دی اهن ربا تعبیه شده و با بستن درب و نزدیک شدن میدان مغناطیسی به این ترانزیستور 3.3 قطع و وصل میشه و دستگاه به sleep میره.البته در بعضی لپتاب ها روی کلید پاور قرار داره تو بعضی مدلها لبه جلویی مادربرد لپتاب.
شاید به لپتاب شما ارتباطی نداشته باشه ولی جهت تجربه بد نیست بدونید.
شما روی مینبرد پایه ای که منتهی هست به کلید پاور که حاوی ولت 3.3 هست رو مشخص کنید .بعد کلید پاور رو فشار بدید توی سوکت روی مینبرد باید 3.3 صفر بشه.
این فایل رو تست کنید

با درود و سپاس از لطف شما متاسفانه این فایل هم جواب نداد
طبق فرمایش شما ولتاژ روی سویچ بعد از روشن شدن هنوز پابرجاست یعنی صفر نشد یعنی میتونه احتمال برد سویچ باشه
راه حلی برای تست برد سویچ هست.در ضمن این مدل لپتاپ هنگامم روشن شدن فن روشن میشه یا نه؟ چون من چند مدل بایوس که امتحان کردم هیچکدام فن روشن نمیشد فقط چراغ برد و پاور روشن میشه . ممنون از وقتی که میزارید
در ضمن احتمال سوختن سی پی یو میتونه این حالت را بوجود بیاره؟

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
شما کلید پاورتون 4 سر داره.دو سر به زمین وصل هستند و دو سر دیگه دارای ولت 3.3 هست.وقتی کلید پاور رو فشار میدید یک لحظه 3.3 رو به زمین متصل میکنید و در واقع فرمان روشن شدن دستگاه رو میدید.هدف از تست این بود که زمانی که کلید پاور رو فشار میدید روی برد مین هم 3.3 (متصل به پایه کلید پاور)صفر میشه؟منظور بصورت لحظه ای هست.
دیگه با وجود تست چندین فایل و حالت مشابه تقریبا گزینه بایوس منتفی هست مگر اینکه ای سی I/o پروگرام داشته باشه.
باطری رو خارج کرده و دو ولت اصلی 3.3 و 5 ولت رو در حالت استندبای اندازه بگیرید.
تمام کویلهای مدار رو بعد از فشردن کلید پاور ولتشون رو چک کنید ببینید ولتی حاضر میشه یا خیر
راهنمای تعمیر رو براتون اپلود میکنم

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
بالا