آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن لبتاپ hp بعد از 10 دقیقه و ارور system temprature 30d

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
سلام

لبتاپ HP Pavilion - 15-au102ne زمانیکه روشن میکنم بعد از حدود 5 ثانیه فن دورش به شدت بالا میره . و پس از 10 دقیقه خاموش میشه .

سیستم خنک کننده را به خوبی شستشو دادم و هتسینگ را باز کردم و به خوبی تمیز کردم و از خمیر مرغوب استفاده کردم اما مشگل برطرف نشد . در ضمن با دست بر روی پردازنده و چیپ گرافیک که دست میزنم هیچ گرمای خاصی احساس نمیشود

وقتی دستگاه اتوماتیک خاموش میشه بعد از روشن کردن مجدد این پیام نمایش داده میشه
The system bios has detected your notebook PC was placed in hibernation to avoid overheating .The system is now operating normally and your data should remain intact.

Overheating may occur if the cooling vents are blocked or the operating temperature exceed the specification. The notebook PC should return to normal operation once the situation is resolved.

System Temperature (90D)"

با جستجو در اینترنت هم برای رفع مشگل مورد خاصی مبنی بر حل مشگل پیدا نکردم
بایوس را ریست هم کردم جواب نداد
برای آپدیت بایوس چون سیستم فاقد ویندوز هستش از روش بایوس هم آپدیت امکانپذیر نشد از طریق این آموزش

https://support.hp.com/us-en/document/c00042629
Update the BIOS manually from a USB Flash drive (outside of Windows)

لطفا متخصصین راهنمایی بفرمایید

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
دوستان متخصص لطفا راهنمایی کنند . خیلی خیلی ممنون میشم :icon26:

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام

لبتاپ HP Pavilion - 15-au102ne زمانیکه روشن میکنم بعد از حدود 5 ثانیه فن دورش به شدت بالا میره . و پس از 10 دقیقه خاموش میشه .

سیستم خنک کننده را به خوبی شستشو دادم و هتسینگ را باز کردم و به خوبی تمیز کردم و از خمیر مرغوب استفاده کردم اما مشگل برطرف نشد . در ضمن با دست بر روی پردازنده و چیپ گرافیک که دست میزنم هیچ گرمای خاصی احساس نمیشود

وقتی دستگاه اتوماتیک خاموش میشه بعد از روشن کردن مجدد این پیام نمایش داده میشه
The system bios has detected your notebook PC was placed in hibernation to avoid overheating .The system is now operating normally and your data should remain intact.

Overheating may occur if the cooling vents are blocked or the operating temperature exceed the specification. The notebook PC should return to normal operation once the situation is resolved.

System Temperature (90D)"

با جستجو در اینترنت هم برای رفع مشگل مورد خاصی مبنی بر حل مشگل پیدا نکردم
بایوس را ریست هم کردم جواب نداد
برای آپدیت بایوس چون سیستم فاقد ویندوز هستش از روش بایوس هم آپدیت امکانپذیر نشد از طریق این آموزش

https://support.hp.com/us-en/document/c00042629
Update the BIOS manually from a USB Flash drive (outside of Windows)

لطفا متخصصین راهنمایی بفرمایید

باسلام
دوست عزیز بایوس رو پروگرام کنید ( نه بصورت فایلهای exe ) با پروگرامر

قبلش حتما بکاپ بگیرید

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
با سلام

طبق فرمایش مدیر عزیز بایاس را پروگرام کنید که به احتمال خیلی زیاد باید درست بشه اگر نشد باید فن رو تعویض کنید چون دور موتور لازم را برای خنک کردن ندارد و
دریچه های تهویه قاب کف رو حتما با اسپری تمیز کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hamed-pc

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
باسلام

قبلش حتما بکاپ بگیرید

با سلام و تشکر . فایل فلش این مدل رو اگر دارید لطفا همینجا ارسال کنید فلش کنم .

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
با سلام

طبق فرمایش مدیر عزیز بایاس را پروگرام کنید که به احتمال خیلی زیاد باید درست بشه اگر نشد باید فن رو تعویض کنید چون دور موتور لازم را برای خنک کردن ندارد و
دریچه های تهویه قاب کف رو حتما با اسپری تمیز کن

سرعت فن بسیار زیاد میشه . نه اینکه کم باشه و نتونه خنک بکنه ضمن اینکه اصلا گرمای خاصی حس نمیشه . تمامی سرویها و شستشو انجام شده و در بالا هم گفتم خمیرجدید هم استفاده شد ه

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
باسلام

قبلش حتما بکاپ بگیرید

میبخشید فایل بایوس این مدلها تک فایل هستش یا چندین فایل دارند؟ اگر تک فایل نیستند چطوری باید فایلها رو توی برنامه برای پروگرام کردن انجام داد؟؟؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
فایل های بایاس که با پروگرامر بروی ای سی ریخته میشه تک فایل هستند و بعضی مادبرد های لپ تاپ علاوه بر بایاس یک ای سی سکوریتی دارند بتام ec که باید ان رو هم پرو گرام کنید

hamed-pc

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-10-21
336
775
در صورت امکان یه عکس از مین ( که ورژن و ...) درش باشه لطفا

20200203_195451.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g
بالا