آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل برد تغذیه dvb

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
دوستان گلم با سلام.
یک مشکل برای گیرنده من پیش اومد به این صورت که دیشب برقمون رفت. صبح که بیدار شدم دیدم رسیور خاموشه و البته چراغش جلوش به صورت چشمک زن هر تقریبا نیم ثانیه روشن میشه ولی رسیور روشن نمیشه. انگار برق بهش نمی رسه.
بازش کردم و عکسش رو هم اینجا گذاشتم تا از راهنمایی عزیزان استفاده کنم.
ولتاژ تغذیه رو گرفتم و دیدم که اولا خیلی نوسان داره و دائما بالا و پایین میره ولتاژ های مختلف و ثانیا عددش چیزی که باید باشه نیست. مثلا ولتاژ ۵ ولت بین ۴ تا ۵ و خورده ای دائما نوسان داره یا مثلا ولتاژ ۲۲ ولت بین ۶ تا ۱۵ ولت دائما نوسان داره.
به نظرتون این مشکل بیشتر از کدوم قسمت ممکنه باشه و کجا دنبالش بگردم؟ خودم فکر می کنم که احتمالا مربوط به مدار فیدبک باشه و اپتوکوپلر یا tl431 یا آی سی کنترلر مشکل پیدا کرده ولی مطمئن نیستم.
اگه ممکنه راهنمایی کنید و بنده را از تجربیاتتون مستفیذ کنید.
سپاسگزارم
20200201_154213.jpg
20200201_154233.jpg

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
ممکنه هم viper12 باشه . پایه های درین و سورس و ncو gnd رو از دید بالا مشخص کنی بهترین راه شناختنه. مثلا تو این تمام پایه های درین در یک طرف ( ۵ و ۶ و ۷ و ۸) بهم متصل و درین هستن و پایه های سورس هم با هم.

Hamid631

کاربر
2021-02-03
1
1
سلام دوستان
منم همین برد رو دارم و اون مقاومت بزرگ کنار کلید اصلی سوخته
با ی مقاومت ۲/۲ عوضش کردم درجا اونم سوخت
میشه راهنمایی بفرمایین. ممنون.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام دوستان
منم همین برد رو دارم و اون مقاومت بزرگ کنار کلید اصلی سوخته
با ی مقاومت ۲/۲ عوضش کردم درجا اونم سوخت
میشه راهنمایی بفرمایین. ممنون.

خوب اون مقاومت نقش فیوز رو داره. شما یک جایی توی مدارتون جریان کشی دارید. برد رو خوب برسی کنید و قطعه شورت شده رو پیدا کنید. در ضمن بعد از تعمیر حتما از لامپ تست استفاده کنید تا اگه مشکل هنوز کامل حل نشده دوباره نزنه یک چیزی رو بسوزونه

بالا