آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تعمیر مولتی متر Victor vc97

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reza2195

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2006-10-06
23
55
سلام.با توجه به صحت عملکرد در سایر فاکتور های اندازه گیری ُکنترلر سالمه و مقادیرتقسیم کننده های مقاومتی ولتاژ که وظیفه تقلیل ولتاژ را دارندتغییر ظرفیت دادن که از ظاهرشون نمیشه تشخیص داد.با استفاده از شماتیکی که دوستان قرار دادن میتونین مقاومت ها ی مشکوک را خارج از برد تست کنین.موفق باشید

samanmansour

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-10-14
26
24
با تشکر از راهنمایی شما ، 4 عدد مقاومت 2.5 مگا اهم سر راهش هست که این مقدار تو بازار نیست و هرکدومشونو خارج برد تست کردم که نزدیک 2.5 و 2.6 مگا اهم بودن.دقیق نمیدونم دلیل همینه یا نه ؟

colonerf

کاربر
2020-12-10
1
2
24
سلام دوستان مولتی متر من وقتی روشنش میکنم lcdهمین تور روشن میشه ولی سفیده هیچ تغیری هم نمی کنه فقط فقط ledکه برای روشنای lcdفقط روشن میشه همین طور میمونه دیگه هم هیچ کاری انجام نمی ده

hamed6307

کاربر
2018-07-11
1
2
با سلام دوستان، مولتی متر بنده به محض روشن کردن یه بوق میزنه و روی صفحه می‌نویسه Error بعد هم ال سیدی خاموش میشه،به نظرتون مشکل از چی می‌تونه باشه؟

zoro1r

کاربر vip
کاربر
با سلام
بلاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با اینvc97 به یه نتایجی در مورد تعمیر مشکلات اون رسیدم
دلایل روشن نشدن
۱ خرابی باطری و سوکت اتصال به برد و سوختن رگولاتور ۳.۳ ولت و خرابی ترانزیستور Q1 و خرابی ایسی پروگرام (یا خام شدن)
دلیل درست نشان ندادن مقادیر دیود و مقاومت

خرابی ترانزیستور Q2

با درود و سپاس فراوان موارد (خطا در اهم ،خطا در تستر دیود،خطا دما سنج و ولت متر) درمولتی متر من با تعویض Q2 بر طرف و مشکلی که مدتی روی عصابم بود به لطف شما حل شد،خواستم تشکر ویژه کنم چون دیگه به فکر خرید یه مولتی متر جدید بودم

آخرین ویرایش:

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
سلام
من این مولتی متر رو دارم ولی بردش تفاوتهایی با مدلی که شما گذاشتید داره به نظر میرسه که برد من المانهای حفاظتی بیشتری داره
قبلا جهت بررسی ال سی دی رو جدا کردم و آی سی اصلی برخلاف مدل شما قیری نیست. به نظر میرسه بعضی از وارد کننده های محترم جنسها رو با درجه کیفی متفاوت وارد میکنن و به مشتری هم نمیگن.

تا الان بارها فرکانس برق شهر رو اندازه گرفتم و مشکلی پیش نیومده
چند بار هم اشتباها رو حالت تست دیود اشتباها به برق خورده و خود دستگاه بوق اخطار میزنه و مشکلی هم پیش نیومده.

فقط یکبار دقت اندازه گیری مقاومتش کم شده بود و حدود ۲۰ اهم زیاد نشون میداد که با تمیز کردن سلکتور با پنبه و الکل درست شد.
این نمونه فقط اصلی هستش و ساخت شرکت ویکتور....بقیه vc97 موجود در بازار، باز ساخت شده و کپی هستن

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
این نمونه فقط اصلی هستش و ساخت شرکت ویکتور....بقیه vc97 موجود در بازار، باز ساخت شده و کپی هستن

اگر راهی هست بفرمایید که همکاران استفاده کنن

Mahdi258258

کاربر vip
vip
کاربر
2010-10-08
181
2,213
اراک...
فقط از روی برد میشه فهمید....مولتی متر های اصلی و پدرمادر دار ، دارای مدار محافظ بصورت شکل های زیر هستن که نمونه های اول ویکتور هم اینطور بود

پیوست‌ها

• 3.2 کیلوبایت بازدیدها: 504
  • 37.7 کیلوبایت بازدیدها: 510
  • 40.6 کیلوبایت بازدیدها: 522
  • 25.3 کیلوبایت بازدیدها: 498
  • 30.3 کیلوبایت بازدیدها: 503
  • 3.2 کیلوبایت بازدیدها: 512
  • 4.3 کیلوبایت بازدیدها: 497
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا