آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: تعمیر مولتی متر Victor vc97

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Anoosh3279

کاربر
2020-05-17
7
6
35
سلام دوستان کسی می تواند زحمت کشیده و جریان مصرفی vc97را اطلاع دهد چون مولتی متر من 130 میلی آمپر مصرف و آی سی رگلاتور آن یک بار سوخت عوض کردم و الان خیلی داغ می کند. ممنون.

درود ، من با منبع تغذیه تست کردم ، منبع تغذیه که صفر رو نشون داد. البته تو رنج های ولتاژ ac , dc و مقاومت تست کردم . شاید در حد ده میلی آمپر باشه، چون منبع تغذیه من بالای ده میلی آمپر رو نشون میده....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

Anoosh3279

کاربر
2020-05-17
7
6
35
لطفا مشخصات آی سی ریگلاتور vc97 رو برام به اشتراک بگذارید ، سپاسگزارم، آی سیش سوخته مشخصاتش قابل خواندن نیست.:44000000::44000000:

آخرین ویرایش:
  • Like

Anoosh3279

کاربر
2020-05-17
7
6
35
سلام
من این مولتی متر رو دارم ولی بردش تفاوتهایی با مدلی که شما گذاشتید داره به نظر میرسه که برد من المانهای حفاظتی بیشتری داره
قبلا جهت بررسی ال سی دی رو جدا کردم و آی سی اصلی برخلاف مدل شما قیری نیست. به نظر میرسه بعضی از وارد کننده های محترم جنسها رو با درجه کیفی متفاوت وارد میکنن و به مشتری هم نمیگن.

تا الان بارها فرکانس برق شهر رو اندازه گرفتم و مشکلی پیش نیومده
چند بار هم اشتباها رو حالت تست دیود اشتباها به برق خورده و خود دستگاه بوق اخطار میزنه و مشکلی هم پیش نیومده.

فقط یکبار دقت اندازه گیری مقاومتش کم شده بود و حدود ۲۰ اهم زیاد نشون میداد که با تمیز کردن سلکتور با پنبه و الکل درست شد.

درود توی تصویر زیر بیزر و سمت چپ کلید سلکتور آی سی شماره سه، کسی می‌تونه شماره فنیش رو برام بفرسته ؟ ممنون میشم

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
درود توی تصویر زیر بیزر و سمت چپ کلید سلکتور آی سی شماره سه، کسی می‌تونه شماره فنیش رو برام بفرسته ؟ ممنون میشم

درود
اگه منظورتون از ایسی ترانزیستور سه پایه هست رگولاتور ۳.۳ ولته و هر رگولاتور دیگه ای میتونید جاش بزنید فقط ترتیب پایهاشو رعایت کنید

Anoosh3279

کاربر
2020-05-17
7
6
35
سلام
من این مولتی متر رو دارم ولی بردش تفاوتهایی با مدلی که شما گذاشتید داره به نظر میرسه که برد من المانهای حفاظتی بیشتری داره
قبلا جهت بررسی ال سی دی رو جدا کردم و آی سی اصلی برخلاف مدل شما قیری نیست. به نظر میرسه بعضی از وارد کننده های محترم جنسها رو با درجه کیفی متفاوت وارد میکنن و به مشتری هم نمیگن.

تا الان بارها فرکانس برق شهر رو اندازه گرفتم و مشکلی پیش نیومده
چند بار هم اشتباها رو حالت تست دیود اشتباها به برق خورده و خود دستگاه بوق اخطار میزنه و مشکلی هم پیش نیومده.

فقط یکبار دقت اندازه گیری مقاومتش کم شده بود و حدود ۲۰ اهم زیاد نشون میداد که با تمیز کردن سلکتور با پنبه و الکل درست شد.

Anoosh3279

کاربر
2020-05-17
7
6
35
درود
اگه منظورتون از ایسی ترانزیستور سه پایه هست رگولاتور ۳.۳ ولته و هر رگولاتور دیگه ای میتونید جاش بزنید فقط ترتیب پایهاشو رعایت کنید[/QUOT
مرسی از پاسخت، یعنی میزان آمپر خروجی یا توان آی سی مهم نیست؟ فکر میکنم باید کاملا مشابه آی سی قبلی باشه، و این فقط با مشخصات فنی درج شده روی خود آی سی امکان پذیره که متاسفانه سوخته، اگه براتون مقدوره ممنونم میشم کمکم کنید.

Nc.kord

کاربر
2020-01-11
2
1
سلام دوستان عزيزمن به يک مشکلي برخوردم لطفاکمکم کنيدمواتي مترويکتورvc97دارم باطري تموم کردومن هم دسترسي به باطري نداشتم اومدم 2تاباطري 3.7ولتي روسري کردم وصلش کردم حالاروشن ميشه ولي روي ديودياروي بيزرميرم بوق ممتدميزنه وروي ديودعددفکرکنم2745ميندازه ...بعدرفتم باطري 9ولت خريدم ديدم همانطوره وبعدبازش کردم پشت برديکعدد فيوز10آمپري بودکه سوخته بودعوضش کردم ويکعددمقاومت smd010اونم خراب بودعوضش کردم ولي بازهم هميطوره ...واينرو اضافه کنم lcdروبازش کردم تمام قطعات سالمن وجاي سوختگي هم ندارن آي سي هم قيري نيست ازجنس خوباست حالا چکارش کنم ممنون ميشم راهنمايي کنيدمرسي ازهمه دوستان

• Like

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام دوستان عزيزمن به يک مشکلي برخوردم لطفاکمکم کنيدمواتي مترويکتورvc97دارم باطري تموم کردومن هم دسترسي به باطري نداشتم اومدم 2تاباطري 3.7ولتي روسري کردم وصلش کردم حالاروشن ميشه ولي روي ديودياروي بيزرميرم بوق ممتدميزنه وروي ديودعددفکرکنم2745ميندازه ...بعدرفتم باطري 9ولت خريدم ديدم همانطوره وبعدبازش کردم پشت برديکعدد فيوز10آمپري بودکه سوخته بودعوضش کردم ويکعددمقاومت smd010اونم خراب بودعوضش کردم ولي بازهم هميطوره ...واينرو اضافه کنم lcdروبازش کردم تمام قطعات سالمن وجاي سوختگي هم ندارن آي سي هم قيري نيست ازجنس خوباست حالا چکارش کنم ممنون ميشم راهنمايي کنيدمرسي ازهمه دوستان

سلام برای مشکلتون یک تایپیک جدا گانه باز کنید و عکس دو طرف برد رو قرار بدید تا بشه بهتر راهنمایی کرد

rayansoft200

کاربر vip
کاربر
2012-03-05
50
69

برات زیر همین پست گذاشتم هم اسم و همم نقشه مولتی مترو

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا