آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تعمیر مولتی متر Victor vc97

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

144287928

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
93
901
اصفهان
با سلام
بلاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با اینvc97 به یه نتایجی در مورد تعمیر مشکلات اون رسیدم
دلایل روشن نشدن
۱ خرابی باطری و سوکت اتصال به برد و سوختن رگولاتور ۳.۳ ولت و خرابی ترانزیستور Q1 و خرابی ایسی پروگرام (یا خام شدن)
دلیل درست نشان ندادن مقادیر دیود و مقاومت

خرابی ترانزیستور Q2

پیوست‌ها

• 271.1 کیلوبایت بازدیدها: 1,788

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود . من این vc97 رو ۲ماهی میشه خریدم . به برق ۲۲۰ هم تابحال نزدم و مطمئنم سلکتور رو درست انتخاب کردم تابحال و تمامی خازن هارو تخلیه کردم قبل تست . تو تمامی بخش ها درست کار میکنه ولی دو سه بار مقدار کریستال رو باهاش اندازه گرفتم کار میکرد . الان مقدار کریستال رو اندازه گیری نمیکنه ، سلکتور را روی حالت hz میذارم و پراب ها رو به دو پایه کریستال ها میزنم هیچ عکس العملی نداره . میدونید مشکلش چیه ؟ خیلی ناراحتم بابت این مشکل.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
ناراحت نباش اول پراپ قرمزتو رو حالت hzبزن تو پریز برق ببین 50هرتز رو نشون میده اگه نه عدد چرت نشون میده بخاطر ورود برق به قسمت خازن سنجش بوده احتمال داره خازن ستجشم دیگه درست کار نکنه در ضمن این اهمتر ها به ضعیف بودن باتری تو کمیت های مثل خازن سنج، سلف، و هرتز حساس است. فرکانس کریستال هم موقع روشن بودن کریستل فقط نشون میده اگه، عمل نکرد پیه تعمیرش نرو قطعاتش هم گیر نمیاد هم باز کالیبره نمیشه من تابحال دوتا خراب کردم یکی خازن سنج6013و یکی ویکتور88c

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود . مطمئنم تمام خازن هایی که تست کردم تخلیه شده بودن . الانم تو تست خازن مشکلی ندارم ودقیق نشون میده. فقط تو فرکانس مشکل داره . دو سه بار اوایل کریستال ها رو واسه تست خود مولتی متر خارج از مدار اندازه گرفتم و خوب کار میکرد و نیازی به حین کار بودن نداشت .
قبلا از یکی از دوستان شنیده بودم vc97 مصرف باتریش زیاده و شک به باتری بردم ولی با تعویض باتری هم فرقی نکرد . ناراحتیم از اینه که استفاده ای نکردم هنوز ازش و اشتباهی هم تو تست قطعات نداشتم که آسیب ببینه چرا اینجوری شد . البته کاره کشور دوست چین بهتر از این هم نمیشه :-(

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود . خیر . اصلا علاقه ای ندارم این مولتی متر رو به برق بزنم . میترسم بیشتر آسیب برسه بهش . به نظرتون ارزش امتحان کردن رو داره ؟؟؟؟ یا قید فرکانس مترش رو بزنم ؟

https://www.irantk.ir/threads/83899...تر-Victor-VC97?p=487161&viewfull=1#post487161
در این پست همکاری اعلام کرده بعد از تست فرکانس برق ۲۲۰ قسما تست دیود آسیب دیده . :-( . اگر می دونستم اینقدر زپرتیه نمیخریدم . احساس ریختن پولم رو تو جوب دارم .

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
من این مولتی متر رو دارم ولی بردش تفاوتهایی با مدلی که شما گذاشتید داره به نظر میرسه که برد من المانهای حفاظتی بیشتری داره
قبلا جهت بررسی ال سی دی رو جدا کردم و آی سی اصلی برخلاف مدل شما قیری نیست. به نظر میرسه بعضی از وارد کننده های محترم جنسها رو با درجه کیفی متفاوت وارد میکنن و به مشتری هم نمیگن.

تا الان بارها فرکانس برق شهر رو اندازه گرفتم و مشکلی پیش نیومده
چند بار هم اشتباها رو حالت تست دیود اشتباها به برق خورده و خود دستگاه بوق اخطار میزنه و مشکلی هم پیش نیومده.

فقط یکبار دقت اندازه گیری مقاومتش کم شده بود و حدود ۲۰ اهم زیاد نشون میداد که با تمیز کردن سلکتور با پنبه و الکل درست شد.

پیوست‌ها

marvi41

کاربر
2016-04-09
1
3
سلام دوستان کسی می تواند زحمت کشیده و جریان مصرفی vc97را اطلاع دهد چون مولتی متر من 130 میلی آمپر مصرف و آی سی رگلاتور آن یک بار سوخت عوض کردم و الان خیلی داغ می کند. ممنون.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا