آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تعمیر مولتی متر Victor vc97

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
953
منم برای مولتی مترم این مشکل پیش امده .
همه قسمت ها صفر هستن و انگار پراب ها به هم اتصال کوتاه شدن رو تست بوق هم که دائم بوق میزنه
باز کردم قطعات روی برد رو تست دیود و تست مقاومت گرفتم مشکلی پیدا نکردم .

تا حالا کسی این مشکل رو داشته.

(داشتم ی منبع ولتاژ 12 ولتی رو ولتاژ میگرفتم ، ی ولت متر پنلی هم داشتم اونو موازی کردم به مولتی متر و منبع ببینم چقد اختلاف دارن تو اندازه گیری دیدم ویکتور صفر شد ، پنلی عدد نشون داد ، پنلی رو جدا کردم دیدم ویکتور عدد نشون داد پنلی رو وصل کردم ویکتور صفر شد و دیگه صفر موند:crying:)

سومین مولتی متر و دومین ویکتوریه که الکی زیر دستم سوخته.

چطور این جور شد؟

Arash44

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-29
387
2,861

پیوست‌ها

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
بادرود -- دوست گرامی ضمن بکاپ گرفتن از ایسی ایپروم دستگاهتون این فایل ایپروم را بزن ممکنه که راه بیفته

سلام
من این فایل رو آپلود کردم ولی بازم مثل قبله
یعنی انگار رو همه حالت ها دو سر پراب ها به هم وصلن

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام
من این فایل رو آپلود کردم ولی بازم مثل قبله
یعنی انگار رو همه حالت ها دو سر پراب ها به هم وصلن

سلام با یک مولتی متر دیگه از دو پراب مولتی متر خراب تست اهم بگیرید اگر اهم پایینی داشت یک قطعه اتصال کوتاه شده

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
سلام با یک مولتی متر دیگه از دو پراب مولتی متر خراب تست اهم بگیرید اگر اهم پایینی داشت یک قطعه اتصال کوتاه شده

تست کردم قبلا هیچ اتصالی نبوده !
حتی قطعاتی که ی زره مشکوک بودن رو هم خارج کردم ولی بازم هیچی دستگیرم نشد.

Saeedroodi

کاربر vip
کاربر
2021-07-28
3
3
35
سلام من یه مولتی متر نو گرفتم خواستم باهاش فرکانس بگیرم کلا صفحه اش رفت و خاموش شد . با مولتی متر قدیمیم گرفتم هیچ مشکلی واسش پیش نیومد . این درست میشه . باتری تعویض کردم و برد هم شستشو دادم راه نیافتتد .ممنوم کیشم راهنمایی کنید

MajiDAmieE

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2018-06-24
240
312
سلام من یه مولتی متر نو گرفتم خواستم باهاش فرکانس بگیرم کلا صفحه اش رفت و خاموش شد . با مولتی متر قدیمیم گرفتم هیچ مشکلی واسش پیش نیومد . این درست میشه . باتری تعویض کردم و برد هم شستشو دادم راه نیافتتد .ممنوم کیشم راهنمایی کنید

سلام
ویکتور 97 بود ؟
قدم اول چک کردن رگلاتور ولتاژه و قطعات دیگس.
بعدش بایوس رو پروگرم کنید.

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام منم یکی گرفتم فرکانس باهاش اندازه گیری کردم الان گیج شده کلا البته فرکانسم بالا بود نه ولت متر کار میکنه نه دیود خازن سنجم که چرت نشون میده بیزر و امپر مترش درسته فرکانس هم فکر میکنه هنوز درسته اهم هم کسی اگه راهکاری داره بگه مال من ایسی قیری نیست

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
اقا مال من وقتی روی ولتاژ میزنم بوق میزنه و بعضی چسزاش هنگ کرده

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
سلام
من این مولتی متر رو دارم ولی بردش تفاوتهایی با مدلی که شما گذاشتید داره به نظر میرسه که برد من المانهای حفاظتی بیشتری داره
قبلا جهت بررسی ال سی دی رو جدا کردم و آی سی اصلی برخلاف مدل شما قیری نیست. به نظر میرسه بعضی از وارد کننده های محترم جنسها رو با درجه کیفی متفاوت وارد میکنن و به مشتری هم نمیگن.

تا الان بارها فرکانس برق شهر رو اندازه گرفتم و مشکلی پیش نیومده
چند بار هم اشتباها رو حالت تست دیود اشتباها به برق خورده و خود دستگاه بوق اخطار میزنه و مشکلی هم پیش نیومده.

فقط یکبار دقت اندازه گیری مقاومتش کم شده بود و حدود ۲۰ اهم زیاد نشون میداد که با تمیز کردن سلکتور با پنبه و الکل درست شد.

سلام چجوری ال سی دیشو باید در بیارم لحیم بک لایت باز کردم ولی نتونستم در بیارم گفتم شاید لحیمه در نیاوردم دقیقا مدارش شبیه همینه و قسمت ولتاژ و دیود و خازن مشکل داره

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا