آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: راهنمایی در پیچیدن ترانس استندبای پاورگرین

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام
یک پاور گرین 330بودکه ترانس استندبای اون سوخته بود بازش کردم دوباره بادقت پیچیدم و بین هرلایه هم شارلاک زدم الان ولتاژ های پاور و ولتاژی که ترانس درست میکنه درسته اما وقتی پاور روشنه ترانس صدا میده و جیغ میزنه وقتی که یکی دومیل دو تکه هسته رو از هم دور میکنم صدا قطع میشه ایا ثابت کردن دو هسته در حالتی که دو تکه هسته ازهم یکی دو میل فاصله دارن مشکلی پیش میاره؟

sajjad-d

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2008-07-21
302
911
اصفهان
روی چوک ها فشار بیار ببین کدوم صدا میده .. اکثرا چوک های ولتاژ ایجاد صدای سوت میکنه .. همونو با چسب 123 فیکس کن که هسته بر اثر فرکانس لرزش ایجاد نکنه و باعث ایجاد صدای سوت بشه

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
روی چوک ها فشار بیار ببین کدوم صدا میده .. اکثرا چوک های ولتاژ ایجاد صدای سوت میکنه .. همونو با چسب 123 فیکس کن که هسته بر اثر فرکانس لرزش ایجاد نکنه و باعث ایجاد صدای سوت بشه

گفتم صدا که معلومه از کدوم ترانسه همونیکه پیچیدم فشار که میدم کمتر میشه اما میخوام صدا به کل قطع بشه میخواستم ببینم وجود فاصله یکی دو میل بین هسته ها مشکلی به وجود میاره؟

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30
سلام دوست عزیز
جسارت بنده رو ببخشید
چرا به جای اینکه این همه وقت و هزینه صرف کنید ترانس براش بپیچید یه ترانس سالم جایگزینش نمیکنید؟ اصلی این ترانس رو بین همکاران تعمیرکار پاور به وفور میتونید پیدا کنید
( از روی بردهای اوراقی پاور )

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
سلام دوست عزیز
جسارت بنده رو ببخشید
چرا به جای اینکه این همه وقت و هزینه صرف کنید ترانس براش بپیچید یه ترانس سالم جایگزینش نمیکنید؟ اصلی این ترانس رو بین همکاران تعمیرکار پاور به وفور میتونید پیدا کنید
( از روی بردهای اوراقی پاور )

از این مدل ترانس(ترانس استندبای پاور gp330aگرین) اگر دارید من به تعداد خریدارم چون خیلی از دوستان درخواست دادن. بعد پیچیدنش بیشتر واسه کسب تجربه بود وگرنه به قول شما دردسرش زیاده.

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30
البته کسب تجربه که جای خودش رو داره و با به نتیجه رسیدن میتونه کمکتون کنه که ترانس های نایاب پاورهای رده بالاتر رو خودتون بپیچید و کسب درآمد کنید
بنده تصور نمیکردم درصد خرابی ترانس این سری پاور اینقدر بالا باشه که میفرمایید و علت این کم اطلاعی بنده میتونه از کم سابقه بودن اینجانب در زمینه تعمیرات پاور باشه
و یه سوال دیگه هم از شما و دیگر اساتید عزیز داشتم : آیا برای اطمینان از صحت سلامت ترانس فقط تست بازر مولتی متر کافیه یا از روشهای دیگه ایی هم لازمه که تست بشه؟
از این مدل ترانس(ترانس استندبای پاور gp330aگرین) اگر دارید من به تعداد خریدارم چون خیلی از دوستان درخواست دادن. بعد پیچیدنش بیشتر واسه کسب تجربه بود وگرنه به قول شما دردسرش زیاده.

آخرین ویرایش:

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30
در مورد درخواست ترانس هم که فرمودین حداقل یکی دوتا سالمش رو دارم که از روی برد بازشون کنم و تقدیمتون کنم
و برای تعداد بالا هم جایی میشناسم که قطعات استوک میفروشه ازشون سوال میکنم اگه موجود داشتن خدمتتون معرفی میکنم

mgs

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-26
375
588
در مورد درخواست ترانس هم که فرمودین حداقل یکی دوتا سالمش رو دارم که از روی برد بازشون کنم و تقدیمتون کنم
و برای تعداد بالا هم جایی میشناسم که قطعات استوک میفروشه ازشون سوال میکنم اگه موجود داشتن خدمتتون معرفی میکنم

مشکل صدا دادن هسته با پیچیدن چند دور دیگر چسب برق دور هسته برطرف شد
دونه چند شما میدین؟

بالا