آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: ترانس منبع تغذیه

ebi12345

کاربر
2017-04-08
5
2
سلام دوستان خسته نباشید توی انترنت مدار هایی دیدم که با ترانس پالس یا ترانسی که سه ورودی و دو جروجی داره وبه یک ترانزستور وصل میشه با هاش high voltageدرست میکنند میخواستم بدونم میشه با این ترانس ها منبع تغذیه ساخت هم ثابت و هم متغیر
اگه میشه عکس ترانس رو بدید ترانس 230ولت به 50ولت نستبش چند به چند کدش بگیدچنده لطفا
و این که چطور در منبع تغذیه چطور امپر و ولتار رو تعغیر میدن تا جایی که تحقیق کردم ولتار باpwmکنترل میشه امپر چه طور کنترل میشه
برای ساخت منبع تغذیه لازم دارم راهنمایی کنید لطفا

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
دوست گرامی شما ترانس برای چه کاری میخوای
ترانسی خاصی مد نظرتون هست
چه ترانسی موجود داری و میخودی چیکارش کنی
تصویری از ترانس مورد نظرت قرار بده تا بهتر راهنمایی بشی

ebi12345

کاربر
2017-04-08
5
2
دوست گرامی شما ترانس برای چه کاری میخوای
ترانسی خاصی مد نظرتون هست
چه ترانسی موجود داری و میخودی چیکارش کنی
تصویری از ترانس مورد نظرت قرار بده تا بهتر راهنمایی بشی
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز من میخوام برخرم ترانسی ندارم چون توی انترنت مداراتی دیدم که با این ترانس درست میشدن high voltage گفتم چه جوری میشه با این ترانس ها منبع تغذیه ساخت نسبتش چنده به چنده

مثلا ترانس high voltage ولی برعکس ولتار بالا رو کم کنه 230ولت رو تبدیل به50ولت کنه و امپر ولتار هم متغیر باشه و هم ثابت مدار رو میخوام با نسبت ترانس و نحوه کنترل امپر و ولتار با تشکر

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
با سلام و تشکر از شما دوست عزیز من میخوام برخرم ترانسی ندارم چون توی انترنت مداراتی دیدم که با این ترانس درست میشدن high voltage گفتم چه جوری میشه با این ترانس ها منبع تغذیه ساخت نسبتش چنده به چنده

مثلا ترانس high voltage ولی برعکس ولتار بالا رو کم کنه 230ولت رو تبدیل به50ولت کنه و امپر ولتار هم متغیر باشه و هم ثابت مدار رو میخوام با نسبت ترانس و نحوه کنترل امپر و ولتار با تشکر

تو همین انجمن مدارات خیلی خوبی هست
تعجب میکنم با کوچکترین سرچ در سایت به نتیجه میرسی
علی ایهال
[hide] هم میتونید خودتون ترانس آماده ای بخرید و درستش کنید و هم میتونید ترانس دلخواهی برای خودتون بپیچید
طوریکه اگر خودت بخواهی ترانس رو بپیچی میتونی بر حسب نیاز ولتاژ رو از نیم ولت [/hide]
الی 6 یا 12 یا 24 ویا 48 و یا هر ولتاژ دیگر حتی دوبل بپیچید و بعد از یکسو سازی توسط کلید سلکتور ولتاژ دلخواه رو انتخاب نماید
و اگر همین ترانس رو بخواهید بصورت الکترونیکی [hide] . ............ توسط ولوم ولتاژرو کم و زیاد نمایید هم مقدوره [/hide]

آخرین ویرایش:

ebi12345

کاربر
2017-04-08
5
2
تو همین انجمن مدارات خیلی خوبی هست
تعجب میکنم با کوچکترین سرچ در سایت به نتیجه میرسی
علی ایهال
hidden content may not be quoted
الی 6 یا 12 یا 24 ویا 48 و یا هر ولتاژ دیگر حتی دوبل بپیچید و بعد از یکسو سازی توسط کلید سلکتور ولتاژ دلخواه رو انتخاب نماید
و اگر همین ترانس رو بخواهید بصورت الکترونیکی hidden content may not be quoted
با سلام و تشکر . دوست عزیز من نسبتش ترانس رو میخوام ترانس سوعیچنگ هستش ورودی230خروجی50کد ترانس لازم دارم
ترانسی که میخوام ترانس معولی نیست فرکانس بالاست سوعیچنگ و با ولوم کنترل میشه نه سلکتور با تشکر

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
آخرش هم متوجه نشدم برای چه کاری میخواهید
و اینکه آیا حتما باید فرکانس بالا باشه؟
در پست قبل عرض کردم به صورت سلکتوری مقدوره
و اینکه بصورت ولوم دار هم میشه درستش کرد که توسط ولوم قابل کنترل باشه
ضمن اینکه محاسبات ترانس فرکانس بالا و پایین در نت فراوونه
تو همین انجمن هم دوستان گرامی قرار دادن

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
آخرش هم متوجه نشدم برای چه کاری میخواهید
و اینکه آیا حتما باید فرکانس بالا باشه؟
در پست قبل عرض کردم به صورت سلکتوری مقدوره
و اینکه بصورت ولوم دار هم میشه درستش کرد که توسط ولوم قابل کنترل باشه
ضمن اینکه محاسبات ترانس فرکانس بالا و پایین در نت فراوونه
تو همین انجمن هم دوستان گرامی قرار دادن
حبیب جان
با این اطلاعاتی که دوستمون داره میده
با ترانس پالس یا ترانسی که سه ورودی و دو جروجی داره وبه یک ترانزستور وصل میشه با هاش high voltageدرست میکنند
فکر کنم برای شوکر میخواد
نمیخواد مستقیما اشاره کنه

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
حبیب جان
با این اطلاعاتی که دوستمون داره میده

فکر کنم برای شوکر میخواد
نمیخواد مستقیما اشاره کنه
درود بر شما استاد مهران عزیز
بابت شوکر استاد غزال مطالب بسیار مفید و آموزنده در انجمن قرار دادن به راحتی قابل دستیابی میباشد

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
نه دوست عزیز شوکر میدونم چه طور درست میشه منبع تغذیه سوچینگ میخوام 50ولت
ساخت منبع سوعیچینگ در هر ولت و آمپری غیر ممکن نیست اما دردسر های خودش رو داره و مرقون به صرفه نیست میتوانید از ماژول های آماده سوعیچینگ های آماده استفاده کنید
اگر قصد ساخت دارید مسیر دشوار و طولانی را در پیش دارید
اما اگر میخواهید کم هزینه تمام شود میتوانید با تغییراتی در بعضی از پاورهای سوعیچینگ مثل پاور کامپیوتر و غیره به این ولتاژ برسید.
درصورت امکان کاربرد این منبع تغذیه را هم اعلام کنید تا همکارانم بتوانند بهتر راهنمایی کنند

بالا