آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

نبود خروجی در پاور 1800 وات ebang

mehdi_mat

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-07-07
271
924
سلام
پاور کار میکنه و قسمت ورودی تغذیه سالمه ولی قسمت خروجی ولتاژ نداره در حالیکه فن پاور کار میکنه و رله هم عمل میکنه...
فقط جای تعجب اینجاست که فن تغذیه جدا نداره فک کنم...
فت های خروجی سالمن
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...
تشکر از راهنمایی دوستان

عکس بازم ارسال نمیشه...

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام
پاور کار میکنه و قسمت ورودی تغذیه سالمه ولی قسمت خروجی ولتاژ نداره در حالیکه فن پاور کار میکنه و رله هم عمل میکنه...
فقط جای تعجب اینجاست که فن تغذیه جدا نداره فک کنم...
فت های خروجی سالمن
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه...
تشکر از راهنمایی دوستان

عکس بازم ارسال نمیشه...

علت عدم ارسال عکس به احتمال زیاد حجم عکس ها بالاتر از محدوده مجاز انجمن است اگر اشتباه نکنم بالای 3 مگابایت یا 6 مگابایت آپلود نخواهد شد! (یک عکس کم حجم آپلود کنید ببینید مشکلتون حل میشه یا نه اگر حل نشد این مشکل رو با آقای نکویی مسعول رسیدگی به مشکلات سایت مطرح کنید)
در خصوص این پاور من تجربه تعمیر این مدل رو نداشتم اما چنین مشکلی در یک مدل دیگه داشتم و مشکل اون با تعویض اپتوکوپلری که وظیفه فرمان دادن به ای سی کنترل ماسفت های خروجی بود سوخته بود و با جمپر کردن کلکتور و امیتر اپتوکوپلر ولتاژ به ای سی خروجی میرسید و دستگاه کار میکرد این اپتوکوپلر این وظیفه رو بر عهده داره که تا خازن ها شارژر کامل نشدند خروجی فعال نشه
و عیب دستگاه شما نیز میتواند از خرابی ای سی pfc در صورتی که ولتاژ خازن ها کمتر از 380 الی 400 ولت باشد از مسیر ای سی pfc تا اپتوکوپلر و خروجی مسیر آن به ای سی کنترل ماسفت های خروجی و کلیه المان های توی این مسیر اعم از مقاومت دیود و ترانزیستور های smd باشد.

بالا