آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

شناخت قطعه

babko59

کاربر vip
کاربر
2010-08-21
61
40
سلام دوستان عزیز .من تو شناخت این قطعه که عکسش رو میزارم مشکل دارم. یه توضیح میخوام که دقیق بدونم چیه .عملکردش چیه و چطور تست میشه . از کجا بدونم سالمه. ممنون اگه راهنمایی کنین 1579618453651934334639712215582.jpg

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام دوستان عزیز .من تو شناخت این قطعه که عکسش رو میزارم مشکل دارم. یه توضیح میخوام که دقیق بدونم چیه .عملکردش چیه و چطور تست میشه . از کجا بدونم سالمه. ممنون اگه راهنمایی کنینمشاهده فایل‌پیوست 162345
درود
مقاومت شبکه است .مقاومت شبکه با ساختار داخلی گوناگون ساخته میشود. مثلا مدل یک پایه مشترک بین تمام مقاومت ها یا هر مقاومت بین دو پایه جدا از بقیه ( بین پایه ها 10 کیلو است . نسبت به هم با اهم متر اهم اندازه گیری کن )

babko59

کاربر vip
کاربر
2010-08-21
61
40
درود
مقاومت شبکه است .مقاومت شبکه با ساختار داخلی گوناگون ساخته میشود. مثلا مدل یک پایه مشترک بین تمام مقاومت ها یا هر مقاومت بین دو پایه جدا از بقیه ( بین پایه ها 10 کیلو است . نسبت به هم با اهم متر اهم اندازه گیری کن )

خیلی مممنون لطف کردی . فقط یک موضوع .چیزی که فهمیدم تو یکسری از مدلها یک پایه مشترک که با تمام پایه ها اهم یکسان داره. یا میتونه هر پایه اهم مختلف داشته باشه. یا بین هر دو پایه کنار هم یک اهم یکسان داریم. و چطور مشخصه و معادل پیدا کنیم .روی این مقاومت شبکه نوشته A 103G این ینی چی؟ بازم از توجه و جوابت ممنونم

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
خیلی مممنون لطف کردی . فقط یک موضوع .چیزی که فهمیدم تو یکسری از مدلها یک پایه مشترک که با تمام پایه ها اهم یکسان داره. یا میتونه هر پایه اهم مختلف داشته باشه. یا بین هر دو پایه کنار هم یک اهم یکسان داریم. و چطور مشخصه و معادل پیدا کنیم .روی این مقاومت شبکه نوشته A 103G این ینی چی؟ بازم از توجه و جوابت ممنونم

درود . 103 10000 اهم 10 کیلو اهم و حرف G تلرانس و A احتمالا ولتآژ کاری باشه . به نقطه دایره ای شکل روی مقاومت شبکه ای پین مشترک است
resistance_12.jpg

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
درود . در مقاومت های شبکه ای پین یک با دو . پین 3 با 4 و.....
6.jpg

آخرین ویرایش:

shahram732

کاربر vip
کاربر
2019-04-06
130
212
36
سلام همکار عزیز
همونطور که همکار عزیز فرمودند این یک مقاومت شانه ایی یا شبکه ایی هست
بسیار کم اتفاق میوفته که بخاد بسوزه یا خراب بشود .
اگه علاقه داری تستش کنی که همکارمون فرمودن در بالا و اگه نه محض اطلاع باید خدمتتون بگم به طور کلی مقاومتهایی با مقادیر کیلو اهم یا مگا اهم خیلی سخت خراب میشن و همیشه دنبال ایراد در جاهای دیگه ی برد باش .

بالا