آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خطوط سفید افقی در لپ تاپ دل مدل : Dell Inspiron 1564

amnjfr

کاربر
2008-02-26
3
9
با سلام.
در ابتدا باید از طولانی بودن این مطلب عذر خواهی کنم.!!!!!!!!کمک کنید!!!!!!!
بنده یک لپتاپ اینسپایرون 1564 دارم. حدود 2ماه پیش صفحه آبی میومد و سیستم را ریست میکرد. قبل از اون تا حالا خطوط سفید افقی و بعضا پهن در همه جای سیستم ظاهر میشوند ولی با راه اندازی مجدد رفع میشوند. این خطها توی داس و ویندوز و همه جا ظاهر می شوند با پارتیشن بندی مجدد، تغییر ویندوز رفع نشدند. تست سخت افزاری خود دل را انجام دادم تنها مشکل یک usb را شناخت که نمی دونم مال کجاست. ضمن اینکه از ابتدا که سیستم راخریدم وب کم کار نمی کرد.
با تغییر زاویه ال سی دی این خط ها سریعتر حذف میشوند.
وقتی این خطها ظاهر می شوند، تا سفید شدن کامل صفحه ممکن است پیش بروندو یا ممکنه از همون اول حذف شوند.
توی شهریور هم بردمش گارانتی.گفتند عیب از رم هستش. رم را عوض کردند ولی باز هم فقط مشکل صفحه آبی حل شد و خطوط سفید همچنان میاند. در مواقعی که کمی کار نیمه سنگین (نه سنگین) از این لپتاپ بکشم این خطوط ممکنه ظاهر بشوند. دستگاه تا یک ماه بعد از عید 90 یعنی کمتر از 5 ماه دیگه ضمانت داره.
در پایان از همکاری شما وصبر بسیارتان تشکر می کنم. موفق باشید.

آخرین ویرایش:

amnjfr

کاربر
2008-02-26
3
9
از اینکه مطلب رو خوندید و نظر دادید تشکر میکنم. من زیاد به اصطلاحات تخصصی وارد نیستم. روی وب کم(که گفتم از همون اول هم کار نمیکرد) رو اگه فشار بدی شروع به کار می کنه. اینرو همون شخصی که سیستم را برای ضمانت پیشش بردم نشون داد. همونطور که گفتم با تغییر زاویه ال سی دی، این خط ها یا به وجود میاند یا از بین می روند. البته خود به خود هم ظاهر می شوند. به نظر شما عیب از رم، کارت گرافیک و ... نیست؟ در ادام سه عکس از سیستم گذاشتم.
03092007053.jpg

ی
ی
1_online.jpg
3_online.jpg

آخرین ویرایش:

MAHMOODI

موسس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیرکل
2006-10-02
9,706
40,595
هرمزگان
www.irantk.ir
دوست عزیز مشکل دستگاه شما در اتصال بین مین برد و پنل هست و ممکنه فلت ارتباط مشکل پیدا کرده باشه
احتمالا در اثر ضربه اینطور شده باشه
بهتره دستگاه را به یک تعمیرکار وارد بدید که چک کنه

amnjfr

کاربر
2008-02-26
3
9
از شما تشکر می کنم. سیستم بنده هیچ ضربه ای نخورده. این پدیده به هنگامیکه کار نیمه سنگین با لپتاپ انجام میدم رخ میده. علت اینکه وب کم هم کار نمیکنه و با فشار دادن روی وب کم راه میفته چی میتونه باشه؟ سیستم مدام پیغام خطا در شناخت یو اس بی را میده. این دو به هم مربوط هستند؟

آخرین ویرایش:

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام دوست عزيز
شما يكبار درايوها را كامل نصب كن ببين چه تغييري ميكنه.

bakador

کاربر
2011-08-13
1
1
QUOTE=arfan96;71512]سلام دوست عزيز
شما يكبار درايوها را كامل نصب كن ببين چه تغييري ميكنه.[/QUOTE]
متاسفانه باید بکم که ماژول lcdدستگاهت خراب شده هرچه سریعتر ببر برای دریافت گارانتی مواظب باش نپیچوننت

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
نمیدونم این دوستمون مشکلشو چیکار کرد ولی محض اطلاع سایر دوستان میگم

در چنین مواردی چیپ شمالی 80 درصد میتونه دخیل باشه
...........................................................................................................
reza01j

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abarsum

abarsum

کاربر
2012-02-16
2
2
salam manam taghriban hamchin moshkeli daram
dastgah laptop dell inspiron 1420 hast ke teye chand mahe gozashte khotute ofoghi dar paeene safe LCD tashkil shode ke ruz be ruz be tedadesh dare afzoode mishe va besurate aynevar etela ate balaye safe namayesh hamzaman ruye on khotut dar paeen be namayesh dar mian moshke az kojast

mamnun az rahnamaeyetan

بالا