آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

دانلود: نقشه ناقص از منبع تغذیه آداک (ADAK)

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
درود

نقشه ای که جناب afshin_new2 تقبل زحمت فرمودند و اگرچه کامل نیست و نواقصی داره اما کمک قابل توجهی میکنه.

سپاس
ای سی ها بشماره lm723 , lm324 هست و اولین نقشه با کمترین خطا ، صحیح ترین و نهایی ترین نقشه است
IMG_20200115_190519_135.jpg

gq2z_dsc_0046.jpg
[/URL][/IMG]

IMG_20200114_134727_773.jpg

IMG_20200114_135055_814.jpg

IMG_20200114_141320_219.jpg

IMG_20200114_141414_035.jpg

IMG_20200114_141842_680.jpg

آخرین ویرایش:

abdanan11

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-03-27
295
811
آبدانان
درود

نقشه ای که جناب afshin_new2 تقبل زحمت فرمودند و اگرچه کامل نیست و نواقصی داره اما کمک قابل توجهی میکنه.

سپاس
ای سی ها بشماره lm723 , lm324 هست و اولین نقشه با کمترین خطا ، صحیح ترین و نهایی ترین نقشه است
مشاهده فایل‌پیوست 162208

gq2z_dsc_0046.jpg
[/URL][/IMG]

مشاهده فایل‌پیوست 162163

مشاهده فایل‌پیوست 162164

مشاهده فایل‌پیوست 162165

مشاهده فایل‌پیوست 162166

مشاهده فایل‌پیوست 162167

با سلام و سپاس مهندس ازاینکه زحمت زیادی کشیدی برا نقشه جای تقدیر و تشکر داره و ای کاش محل پایه هارا با کد روی مدار مشخص میکردید یهنی مثلا پایه بیس ترانزیسور 2n3055 به r چند وصل میشه که راحتتر بشه از روی شاسی محل اتصالشو پیدا کرد

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
با سلام و سپاس مهندس ازاینکه زحمت زیادی کشیدی برا نقشه جای تقدیر و تشکر داره و ای کاش محل پایه هارا با کد روی مدار مشخص میکردید یهنی مثلا پایه بیس ترانزیسور 2n3055 به r چند وصل میشه که راحتتر بشه از روی شاسی محل اتصالشو پیدا کرد

درود

برای نقشه زحمت قابل تقدیری تحمل شده اما
من نقشه نکشیدم .

سپاس

abdanan11

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2010-03-27
295
811
آبدانان
سلام مهندس شما هم از اینکه نقشه را در اختیار همکاران گذاشتید جای تقدیر و تشکر داره . پاینده باشید

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام خدمت استاد گرامی جناب مهندس غزال
بنا به تجارب و مهارت سالیان دراز درخواست مشاوره داشتم و نمی‌خوام مصدع اوقات بشم
بنده منبع تغذیه متغیر2A-0~30 اداک مدل PS 302 دارم که جناب afshin نقشه کشیده و جناب عالی ویرایش کردید با این تفاوت که تو دستگاه بنده بجای مقاومت های 22% درون نقشه از مقاومت فک میکنم 100 اهم باشه ولی مولتی متر عدد 89 نشون میده همچنین بجای ترانزیستور BD139 تو دستگاه بنده از BD137 استفاده شده ...
چند سال پیش اتصال کرد و ولتاژ رو ماکزیمم یعنی 43ولت قفل کرد بخاطر ارزونی اون زمان انداختم گوشه مغازه یه نو مارک دیگه خریدم ..

باتوجه به نیاز مبرم به تغذیه آزمایشگاهی 25 ولت 2امپر جهت تعمیرات و تست تغذیه برد چاپر اینورترهای جوش (تاپیک با همین موضوع باز کردم)
https://www.irantk.ir/threads/109828-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%DB%B2%DB%B4-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C

همچنین خاطره بد از تعمیر منبع تغذیه با همین مشکل اتصال و گیر کردن رو ماکزیمم ولتاژ (البته مارک متفاوت) که پس از تعمیر چند روزی دقیق کار کرد و موقع تست یه گوشی نوت 5 یهویی ولتاژ رفت رو ماکزیمم و همچین بابای گوشیو در آورد که شرکت سازنده از تعمیر آن عذر طلبید.
باعث شد بنده یه گوشی همون مدل به مشتری خسارت بدم.. و با این اوضاع دیگر جایی برای خسارت نمونده ..

جناب استاد عزیز
مشاوره ی که از شما درخواست دارم اینکه:
1- آیا خود منبع تعمیر کنم (باعث خسارت نشه)
بررسی کردم ۲ تا ترانزیستور قدرت 2N3055 و یه مقاومت فک میکنم ۱۰۰ اهم (مولتی متر عدد 89 نشون میده)سوختن
و با توجه جنس ترانزیستور های 2N3055موجود در بازار که هیچ اعتباری ندارند میخواستم بجاش از 2SC5200 بندازم...

2-از ترانسش جهت تغذیه ثابت 25ولت آزمایشگاهی استفاده کنم

استاد اگه مقدور بود حداقل جواب بدین گزینه ۱ یا گزینه ۲
پیشاپیش سپاسگزارم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام خدمت استاد گرامی جناب مهندس غزال بنا به تجارب و مهارت سالیان دراز درخواست مشاوره داشتم و نمی‌خوام مصدع اوقات بشمبنده منبع تغذیه متغیر2A-0~30 اداک مدل PS 302 دارم که جناب afshin نقشه کشیده و جناب عالی ویرایش کردید با این تفاوت که تو دستگاه بنده بجای مقاومت های 22% درون نقشه از مقاومت فک میکنم 100 اهم باشه ولی مولتی متر عدد 89 نشون میده همچنین بجای ترانزیستور BD139 تو دستگاه بنده از BD137 استفاده شده ...چند سال پیش اتصال کرد و ولتاژ رو ماکزیمم یعنی 43ولت قفل کرد بخاطر ارزونی اون زمان انداختم گوشه مغازه یه نو مارک دیگه خریدم ..باتوجه به نیاز مبرم به تغذیه آزمایشگاهی 25 ولت 2امپر جهت تعمیرات و تست تغذیه برد چاپر اینورترهای جوش (تاپیک با همین موضوع باز کردم) https://www.irantk.ir/threads/109828-منبع-۲۴-ولت-آزمایشگاهیهمچنین خاطره بد از تعمیر منبع تغذیه با همین مشکل اتصال و گیر کردن رو ماکزیمم ولتاژ (البته مارک متفاوت) که پس از تعمیر چند روزی دقیق کار کرد و موقع تست یه گوشی نوت 5 یهویی ولتاژ رفت رو ماکزیمم و همچین بابای گوشیو در آورد که شرکت سازنده از تعمیر آن عذر طلبید. باعث شد بنده یه گوشی همون مدل به مشتری خسارت بدم.. و با این اوضاع دیگر جایی برای خسارت نمونده ..جناب استاد عزیزمشاوره ی که از شما درخواست دارم اینکه:1- آیا خود منبع تعمیر کنم (باعث خسارت نشه)بررسی کردم ۲ تا ترانزیستور قدرت 2N3055 و یه مقاومت فک میکنم ۱۰۰ اهم (مولتی متر عدد 89 نشون میده)سوختنو با توجه جنس ترانزیستور های 2N3055موجود در بازار که هیچ اعتباری ندارند میخواستم بجاش از 2SC5200 بندازم...2-از ترانسش جهت تغذیه ثابت 25ولت آزمایشگاهی استفاده کنم استاد اگه مقدور بود حداقل جواب بدین گزینه ۱ یا گزینه ۲ پیشاپیش سپاسگزارم
درودمن نسبت به بروز خسارت احتمالی بشکل افراطی حساسم و به همین علت مدام تاکید میکنم چنانچه نیاز فراوانی به ولتاژ بالا ندارید ولتاژ و جریان منبع تغذیه را محدود و محدودتر کنید .اما کسی را ندیدم که حرص نزنه و لذا اگه مونتاژ منبع صفر تا ۱۰۰۰ ولت ۱۰۰ آمپری میسر باشه حتما اینو ترجیح میدیم .اگرچه بدلیل رعایت افراطی و پیش بینی ناهنجاری ها ، یادم نمیاد که عامل خسارتی شده باشم اما بسیار بدیهی است که بصورت تصادفی و ناخواسته ، گاهی اشتباها جریان و ولتاژ روی ماکزیمم مقدار باشه .دراینصورت چقدر خوبه که ماکزیمم ولتاژ و جریان تغذیه قادر به اعمال خسارت نباشه.به همین سبب تغذیه ای که همیشه از آن استفاده میکنم مجهز به کلیدی کردم که حداکثر جریان ۵/ آمپر هم قابل انتخاب باشه تا همیشه در حالت نیم آمپر باشه و اگر استثنائا به جریان بالاتری نیاز داشتم کلید را در حالت 3 آمپر قرار میدم .تصویر هم پیوست میکنم که باور کنید .اولویت دوم استفاده از کنترل جریان است بطوریکه باید حداکثر جریان مورد نیاز دستگاه را تخمین بزنید و محدود کننده جریان را در آن امپر انتخاب کنید .دراینصورت هم چنانچه به هر دلیلی ولتاژ بالایی به دستگاه اعمال بشه محدود کننده جریان اجازه بروز خسارت را سلب میکنه و با کم کردن ولتاژ از بروز خسارت جلوگیری میکنه .اما ازآنجاکه احتمال خرابی سیستم های حفاظتی وجود داره لذا مهمترین نکته ، تهیه منبعی است که بسادگی صدمه نبینه و سخت جون باشه .و لذا اگر از طراحی ضعیفی استفاده کنید احتمال خرابی سیستم های حفاظتی افزایش می یابد و حادثه ای که برای شما اتفاق افتاد مثل نقل و نبات اتفاق میافته .یک طراح قوی پس از دستیابی به کیفیت مطلوب ، تازه کارش شروع میشه و باید بروز کلیه ناهنجاری های احتمالی را پیش بینی کنه و در صورت بروز تک تک ناهنجاری ها نسبت به پیشگیری از خسارت های مربوطه تمهیداتی اتخاذ کنه .و اتفاقا این بخش از وظایف طراح ، تعیین کننده قدرت و ضعف اوست .به همین علت ملاحظه میکنید در برخی از دستگاه ها اتصالات ناخواسته بسادگی منجر به خسارت نمیشه ولی در برخی از آنها با کوچکترین بی احتیاطی نه تنها اثری از خودش باقی نمیمونه بلکه لوازم اطراف هم صدمه می بینه و چه بسا حضور آتش نشانی ضروری بشه ( البته با غلو عرض شد ) بنابمراتب اگه نکات فوق را رعایت کنید بروز خسارت بسیار بسیار بعید میشه .البته خسارت نباید عامل ترس و مانع ترقی بشه بلکه باید بعنوان درس عبرت استفاده بشه بطوریکه با حادثه ای که برای شما اتفاق افتاده بسیار دقیق تر و حساس تر از دیگران شده اید و این ویژگی بسیار اززشمند است و باید از آن استفاده کنید نه زیان .لذا از بروز خسارت پیشگیری کنید اما اگر خسارتی حادث شد افسرده نشوید و از همان خسارت هم در راستای بهبود توانایی خود استفاده کنید .بند دوم مفهومم نشد .سپاس

این قاب تغذیه را بیش از 40 سال قبل با آلومینیوم ساختم و کلید جریان پله ای که با دایره قرمز مشخص کردم در شرایط عادی همیشه در حالت نیم آمپر است .

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درودمن نسبت به بروز خسارت احتمالی بشکل افراطی حساسم و به همین علت مدام تاکید میکنم چنانچه نیاز فراوانی به ولتاژ بالا ندارید ولتاژ و جریان منبع تغذیه را محدود و محدودتر کنید .اما کسی را ندیدم که حرص نزنه و لذا اگه مونتاژ منبع صفر تا ۱۰۰۰ ولت ۱۰۰ آمپری میسر باشه حتما اینو ترجیح میدیم .اگرچه بدلیل رعایت افراطی و پیش بینی ناهنجاری ها ، یادم نمیاد که عامل خسارتی شده باشم اما بسیار بدیهی است که بصورت تصادفی و ناخواسته ، گاهی اشتباها جریان و ولتاژ روی ماکزیمم مقدار باشه .دراینصورت چقدر خوبه که ماکزیمم ولتاژ و جریان تغذیه قادر به اعمال خسارت نباشه.به همین سبب تغذیه ای که همیشه از آن استفاده میکنم مجهز به کلیدی کردم که حداکثر جریان ۵/ آمپر هم قابل انتخاب باشه تا همیشه در حالت نیم آمپر باشه و اگر استثنائا به جریان بالاتری نیاز داشتم کلید را در حالت 3 آمپر قرار میدم .تصویر هم پیوست میکنم که باور کنید .اولویت دوم استفاده از کنترل جریان است بطوریکه باید حداکثر جریان مورد نیاز دستگاه را تخمین بزنید و محدود کننده جریان را در آن امپر انتخاب کنید .دراینصورت هم چنانچه به هر دلیلی ولتاژ بالایی به دستگاه اعمال بشه محدود کننده جریان اجازه بروز خسارت را سلب میکنه و با کم کردن ولتاژ از بروز خسارت جلوگیری میکنه .اما ازآنجاکه احتمال خرابی سیستم های حفاظتی وجود داره لذا مهمترین نکته ، تهیه منبعی است که بسادگی صدمه نبینه و سخت جون باشه .و لذا اگر از طراحی ضعیفی استفاده کنید احتمال خرابی سیستم های حفاظتی افزایش می یابد و حادثه ای که برای شما اتفاق افتاد مثل نقل و نبات اتفاق میافته .یک طراح قوی پس از دستیابی به کیفیت مطلوب ، تازه کارش شروع میشه و باید بروز کلیه ناهنجاری های احتمالی را پیش بینی کنه و در صورت بروز تک تک ناهنجاری ها نسبت به پیشگیری از خسارت های مربوطه تمهیداتی اتخاذ کنه .و اتفاقا این بخش از وظایف طراح ، تعیین کننده قدرت و ضعف اوست .به همین علت ملاحظه میکنید در برخی از دستگاه ها اتصالات ناخواسته بسادگی منجر به خسارت نمیشه ولی در برخی از آنها با کوچکترین بی احتیاطی نه تنها اثری از خودش باقی نمیمونه بلکه لوازم اطراف هم صدمه می بینه و چه بسا حضور آتش نشانی ضروری بشه ( البته با غلو عرض شد ) بنابمراتب اگه نکات فوق را رعایت کنید بروز خسارت بسیار بسیار بعید میشه .البته خسارت نباید عامل ترس و مانع ترقی بشه بلکه باید بعنوان درس عبرت استفاده بشه بطوریکه با حادثه ای که برای شما اتفاق افتاده بسیار دقیق تر و حساس تر از دیگران شده اید و این ویژگی بسیار اززشمند است و باید از آن استفاده کنید نه زیان .لذا از بروز خسارت پیشگیری کنید اما اگر خسارتی حادث شد افسرده نشوید و از همان خسارت هم در راستای بهبود توانایی خود استفاده کنید .بند دوم مفهومم نشد .سپاس

این قاب تغذیه را بیش از 40 سال قبل با آلومینیوم ساختم و کلید جریان پله ای که با دایره قرمز مشخص کردم در شرایط عادی همیشه در حالت نیم آمپر است .

درود و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار

استاد عجب تعذیه ای درست کردید گمان میکنم منبع ترانسی می باشد ولتاژهای ثانویه رو از طربق سلکتور کم یا زیاد میکنید ولتمتر و آمپر متر هم مشخص ابتکاریست
استاد چقدر کلید داره ! ( ملت ما زیاد خاطره خوشی از کلید ندارن :ambivalence: )
اون کلیدی که دقیقا وسط منبع وجود داره مربوط به چی هست؟
سمت راست همین کلید سوکتی مشابه سوکت USB میباشد آیا درست میباشد ؟

استاد سمت چپ تصویر علائم PNP NPN دیگه برای چه منظوری بوده ؟ کنار اون هم نمایشگرهایی توسط LED وجود داره کار اونها چی بوده ؟
ولی استاد از حق نگذریم مشخص هست جریانهای بالایی از ترانسش رد شده کابل خروجی بیچاره رنگی بر رخسارش نمونده :24000000: تصور میکنم ترانس بسیار پرقدرت و سنگینی باید داشته باشه
دو تا هم کلید الاکلنگی داره راستی کلید تست برای چه متظوری هست ؟ چقدر خروجی سوکت خور داره

اگر م[SUP][/SUP]مکنه لطفا یک تصویر در روز بگیرید که فلاش دوربین مانع تاری نگردد ما دوست داریم از تک تک کارهای شما الهام بگیریم
تشکر فراوان۰

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
درود و عرض ادب خدمت استاد بزرگوار

استاد عجب تعذیه ای درست کردید گمان میکنم منبع ترانسی می باشد ولتاژهای ثانویه رو از طربق سلکتور کم یا زیاد میکنید ولتمتر و آمپر متر هم مشخص ابتکاریست
استاد چقدر کلید داره ! ( ملت ما زیاد خاطره خوشی از کلید ندارن :ambivalence: )
اون کلیدی که دقیقا وسط منبع وجود داره مربوط به چی هست؟
سمت راست همین کلید سوکتی مشابه سوکت USB میباشد آیا درست میباشد ؟

استاد سمت چپ تصویر علائم PNP NPN دیگه برای چه منظوری بوده ؟ کنار اون هم نمایشگرهایی توسط LED وجود داره کار اونها چی بوده ؟
ولی استاد از حق نگذریم مشخص هست جریانهای بالایی از ترانسش رد شده کابل خروجی بیچاره رنگی بر رخسارش نمونده :24000000: تصور میکنم ترانس بسیار پرقدرت و سنگینی باید داشته باشه
دو تا هم کلید الاکلنگی داره راستی کلید تست برای چه متظوری هست ؟ چقدر خروجی سوکت خور داره

اگر م[SUP][/SUP]مکنه لطفا یک تصویر در روز بگیرید که فلاش دوربین مانع تاری نگردد ما دوست داریم از تک تک کارهای شما الهام بگیریم
تشکر فراوان۰

درود

این باکس آلومینیومی را سالهای اول فعالیتم با دست و ابزار بسیار ابتدایی ساختم و بسیاری از انواع ابزار و ضروریات تعمیرکار را در آن نصب کردم ولی متاسفانه دیدم در تعمیرگاهم با بیرحمی باورنکردنی درب و داغون کردن و لذا به منزل و اطاق کارم بردم و روز بسیار تلخی را تجربه کردم .

زیرا اگرچه در آن روزگار امکانات و ابزار فنی ، بسیار ناچیز و محدود بود اما من که در اوج فقر و ضعف مالی بودم از همان امکانات ناچیز هم بی نصیب و محروم بودم و این دستگاه را با چنگ و دندان کامل کردم و از گنجینه های فنی من محسوب میشه که علاوه بر ارزش فنی و تسهیل تعمیرات ، خاطرات بیشماری نیز روایت میکنه بنحوی که نتونستم صدمات ظاهری و بویژه شکستن میترها و بی توجهی های بیرحمانه را ببخشم بطوریکه در غیابم بعنوان اسباب بازی مورد استفاده کودکان و اقوام تعمیرکار قرار میگرفته .

این باکس مجموعه ای از ابتکارات مقدور دوران نوجوانی من است مثلا برای خم کردن صفحه آلومینیومی که ماشینی و تمیز بنظر برسه ابتدا با آهنبر خط راستی با شیار کم عمق ایجاد میکردم و سپس با دست و بدون گیره و ابزاری خم میکردم که نتیجه بسیار عالی و باورنکردنی میشد بطوریکه توصیه میکنم روی تکه آلومینیومی تست کنید تا در صورت نیاز استفاده کنید زیرا نتیجه بقدری تمیز و ساده حاصل میشه و خمکاری ماشینی بنظر میرسه که قطعا از این شیوه استفاده میکنید

اعداد و حروفی که جهت معرفی کلید ها و مدرج کردن ولوم ها و غیره استفاده کردم و به رنگ سفید دیده میشه ، با سنبه شماره کوب سیلندر اتومبیل حک کردم.

سوکتی که سوال کردی ورودی پری آمپلیفایر و آمپلیفایری است که جهت عیب یابی و تشخیص سیگنال صوتی استفاده میکردم و بسرعت کلیه طبقات هر دستگاهی را تست میکردم تا مشخص بشه سیگنال تا کدامین طبقه حضور داره و لذا بدیهی است هر طبقه ای که سیگنال نداشت دلیل محکم خرابی ان طبقه بود و بسرعت محل و طبقه معیوب را پیدا میکردم.

سلکتوری که فرمودید متعلق به مولتیمتر است و میتر بزرگ کنارش نمایشگر ولتاژ است که با کلید o _ v مبدل به مولتیمتر میشه و دقیقا نمونه مشابه دیگری سمت راست بعنوان امپرمتر و مولتیمتر قرار داشت که شکستند و بدتر از آن ، دور هم انداختند و میتر بی قواره و کوچکی جایگزین کردند .

led های سمت چپ ، بخشی از تستر ترانزیستورهاست که ضمن تشخیص سلامت و نوع ترانزیستور ، پایه ها را مشخص میکنه.

کلیدی که با test معرفی کردم خروجی سیگنال ژنراتور را آماده میکنه که فرکانس آن با ولوم سمت چپ قابل انتخاب میشه .

ولوم های جریان و ولتاژ منبع تغذیه ، سمت راست است و کلید وسط دو حالت حداکثر نیم و 3 آمپر را قابل انتخاب میکنه که غالبا و تقریبا همیشه در حالت نیم آمپر است .

وظیفه کلید o_ L را بخاطر ندارم .

همچنین در خصوص USB که اشاره فرمودید اونموقع USB وجود نداشت و اگه منظور شما سوکت ۳ پین سفید رنگ است این سوکت را برای تست ترانزیستورهای کوچک عدسی نصب کردم که پایه هاش بصورت تصادفی و بدون رعایت ترتیبی در سوکت قرار میگیره و خودش بصورت صحیح تست میکنه و در صورت صحت و سلامت ، پایه ها رو توسط led هم اعلام میکنه که کدوم پایه بیس و امیتر و کلکتور است.

سوکت بزرگتر و سیاه رنگ هم که کمی پایین تر از سوکت سفید هست برای تست ترانزیستورهای قابلمه ای است.

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
درود

این باکس آلومینیومی را سالهای اول فعالیتم با دست و ابزار بسیار ابتدایی ساختم و بسیاری از انواع ابزار و ضروریات تعمیرکار را در آن نصب کردم ولی متاسفانه دیدم با بیرحمی باورنکردنی درب و داغون شده و لذا به منزل و اطاق کارم بردم و روز بسیار تلخی را تجربه کردم .......

وظیفه کلید o_ L را بخاطر ندارم .

سپاس
قدر زر زرگر شناسد
قدر گوهر گوهری ...
متاسفانه هر کی ، هر کی نمیتونه بخوبی ارزش این همه تجربیات رو درک کنه
البته بهتر هست بگم خوشبختانه همه ارزش این تجربیات رو نمیدونن وگرنه همه گیر میشد وشاید چیزی به ما نمیرسید :biggrin0:
ای کاش فاصله ها اندک بود و یا اصلا فاصله ای وجود نداشت تا میتونستم تمام قد از این گنج پنهان بهره ببرم
تمام دلخوشیم در چندین سال فعالیت در این انجمن این بوده که بتونم تمام و کمال از آموزشها و کلاسهایی با حذور حضرتعالی بهره ببرم و همچنان در صف انتظار چشم در راهیم
امضاء کاربری بنده به تنهایی بهترین گواه این چندین سال میباشد و همچنان امیدوار
با تشکر فراوان

بالا