آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

در محافظ کولر پیشرانه هردو چراغ سبز و قرمز باهم چشمک میزند

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
ای سی هم نو گذاشتم

پیوست‌ها

• 669.5 کیلوبایت بازدیدها: 117

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
دوست من خازن سرامیکی با هیچ مقاومتی سری نشده موازی شده که فکر کنم برا تخلیه خازنه خازن مستقیم. وصله به پل دیود

خیر ، عرض کردم موازی شدن مقاومت و خازن بزرگ سرامیک کار کاهنده ولتاژ رو انجام میدن . تو بعضی مدارات هم بصورت سری بکار میرن

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
دوست من خارن هار همه عوض کردم ظرفیت ها مثل فابریکه پتانسیومتر هردو نو گذاشتم اینم بگم که با پتانسیومتر فابریکش وقتی یه ذره میچرخوندمش ال ای دی قرمز خاموش میشد ولی ال ای دی سبز ثابت نمیشد ورله کار نمی کرد. دوستان گفتند که عوضشون کنم عوض کردم الان هرچه میچرخونم هیچ تغیری نمیکنه تازه ال ای دی قرمز هم خاموش نمیشه قبلا ال ای دی فابریکش بود

تعویض بی دلیل قطعات همین میشه که یک عیب چندتا عیب دیگه میاد روش . اون اول مدار شما فقط یک عیب داشته . پتانسیومتر های فابریک رو با اهمتر تست بگیر پایه وسط به دو طرف با چرخوندن اهمش تغیر کنه و اگر سالم بودن سرجاشون برگردون . ال ای دی فابریک رو تعویض کردین ایرادی داشت یا سوخته بود ؟ بغیر از خازن هایی که مطمئن هستین درست تعویض کردین بقیه قطعات فابریک رو سر جاشون برگردونید . من نمیدونم روی این برد دیگه چه چیزهایی رو دست زدین . اون زنر 12 ولت توی خروجی تغذیه که معمولا بین گراند و مثبت نصب میشه کارش تثبیت ولتاژ روی 12 ولت هست که اگر دوسر خازن صافی تغذیه 12 ولت هست پس یعنی تغذیه داره کار می کنه . قطعات مدارتون زیاد مشخص نیست اگر میتونین نقشه مدارو دستی بکشین عکس بگیرین بشه مسیریابی کرد

آخرین ویرایش:

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
عرض بنده این بود که تمامی قطعات سالم قبلی که بی دلیل تعویض شدن غیر از خازن ها و ای سی که فرمودین از صحتشون مطمءن هستین سر جای خودشون برگردونین تا بشه از حالت استاندارد اولیه شروع به عیب یابی کرد . نقشه قطعات رو میتونین روی کاغذ بکشین بفرستین ؟

صالح 123

کاربر
2015-08-25
113
110
دوستم سلام عذرخواهی میکنم بابت تاخیر طبق فرمایش شما پتاسیومترفابریک را با اهمتر تست گرفتم سرجاش گذاشتم ال ای دی قرمز مثل فابریک گذاشتم مشکل همچنان باقیست هردو چراغ باهم روشن میشه فقط پل دیودش رو عوض کردم الان خاموش و روشن میکنم صدای رله در میاد پتاسیومتر سمت راست که میچرخونم هیچ عکسل العمل نداره و سمت چپی که ذره ای میچرخونم هردو لامپ سبز قرمز خاموش میشه

بالا