آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: لپ تاپ ایسوس X42j روشن نمیشود.

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان یک لپ تاپ ASUS Model:x42jبرام آوردن خاموش زمانی که روشن میکردم خیلی سریع چراغها روشن میشد و خاموش میگردید.
RAM و CPUتعویض کردم . نشد و ازداخل سایت فایل بایوس رو دانلود کردم و پروگرامش کردم حالا دیگه خاموش کامل شد :whistle0:

مدل پشت لپ تاپ با مدل روی برد فرق داره ازهمه عکس میزارم دوستان اگر فایل بایوس سالم دارید ممنون میشم برای ارسال کنید
صوره_20200105_022710.jpg
صوره_20200105_022853.jpg
صوره_20200105_022921.jpg
صوره_20200105_022844.jpg

پیوست‌ها

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

سلام .از اینجا دانلود کنید کارتون راه میفته . مطمئنه .اگر جواب نگرفتید حتما اعلام کنید فایلهای دیگری هم موجوده تقدیم بشه
https://www.irantk.ir/threads/28513...-این-تاپیک-درخواست-نکنید)?p=589101#post589101

البته منظورم این نیست که لپ تاپ مورد اشاره با اشکال احتمالا شورتی تعمیر میشه
فقط به درخواست بایوس بدینوسیله جواب داده شد

آخرین ویرایش:

emanbatyaneh

کاربر vip
vip
کاربر
2014-06-27
243
304
کرمانشاه
درود به شما مدل دستگاه شما x42j هست لطفا همینو دانلود کنید . در مورد یک لحضه روشن شدن دستگاه نشان از یک شورتی در مدار میباشد . از ابتدای ورودی برق مدار شروع کنید چک کردن قطعات و جلو برید طبق شماتیک ببینید کجا اتصالی وجود داره . و جهت جلوگیری از آسیب بیشتر تا پیدا کردن و رفع اتصالی از وصل کردن تغذیه به دستگاه خودداری کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام فایل جواب داد وبعد از پرو گران کردن یه استارت کوچولو میخوره ولی زودی خاموش میشه تصویرم نمیده .
دوستان کسی شماتیک یانقشه این مدل نداره ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

hadi.mrv

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-25
390
591
مشهد مقدس
دوست عزیز ورودی دستگاه رو به منبع تغذیه وصل کن ببین چند امپر داره میکشه ؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
سلام فایل جواب داد وبعد از پرو گران کردن یه استارت کوچولو میخوره ولی زودی خاموش میشه تصویرم نمیده .
دوستان کسی شماتیک یانقشه این مدل نداره ؟

دوست عزیز باتوجه به نوع اشکال . امکان ولت چک براتون وجود نداره . شما از جک ورودی شروع کنید و بصورت اهم چک جلو برید و به شورتی احتمالی خواهید رسید
به مسیر الویز یا انیبل که در حالت off میبایست در اون بلوک ها یا مسیر ها ولتاژ اولیه برا پاور وجود داشته باشه مشکوک بشید و در صورت احراز شورتی با آزاد کردن جامپرها ی مسیر ولتاژی و بلوکها . محدوده یا قطعه معیوب رو پیدا کنید

این تنها توضیح یا همراهی میشه کرد با توجه به توضیحات کمی که دادین
البته نقشه اش هست ولی الان در دسترس نیست .فردا

آخرین ویرایش:

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
سلام خدمت همه استادان .دوستان . وهمکاران گلم
شرح کامل این لپ تاپ قبل ازاینکه مشتری بیاره پیش من بره یه جای دیگروبهش گفتن درست شده. رفته واونجاهم 600هزارتومان بابت تعمیرازش گرفتن بنده خدااومده خونه دوباره همون عیب روشن نمیشده برگشته ولی تعمیرگاه قبول نکرده آورده اینجا وقتی بازش کردم دیدم شدید چیپ گرافیک هیت دادن خیلی بد جوری که رنگ برد سیاه کرده ازپشت و لحیم تمام قطعات انگارخشکیده یجوری شده بود . پس اولین قدم چیپ گرافیک را ریبال کردم تا خیالم راحت بشه آخه سرده سرد بود و هیتی هم که داده بود بهش و یه صفحه مسی رو گذاشته بودروش وبازور پیچ های هیت سینگ بسته بود ایناهمه باعث شد ریبالش کنم .
بعد ریبال روشن میشد ولی درحد یک ثانیه و تاباطری یا شارژربهش میزدم اتو مات شروع به خاموش روشن شدن میکرد واصلا زمان نبود ولتاژ بگیرم .
وصلش کردم به تغذیه و تست گرما کردم قطعات بردو تا اینکه دیدم یه قطعه هشت پایه بالای آی سی آی یو به شدت داغ است حتی نمیشد بهش دست بزنی ازگرما ازمدار بیرونش آوردم اتصالی ازبین رفت ولی بخاطرگرما روی قطعه چیز پیدانیست که بدونم ماوسفته آی سی هست یاچیزدیگر
دوستان برد ویو یانقشه فنی ندارند ازاین مدل بزارند ممنون میشم .
عکس قطعه مشکل دارم میزارم روی برد شاید کسی بتونه کمک کنه بازم ازتمام دوستان ممنونم دست گل همگی درد نکنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
توی تصویر دورقطعه مشکل دار بارنگ قرمزخط کشیدم که ازروی بردبرداشته صوره_20200114_183153.jpg

سای را

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-11-03
1,345
1,046
دوستان کسی برد ویو یا نقشه این مدل نداشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:108:

بالا