آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم بازگشت تصویر در لپتاپ 4540 بعد از بستن درب لپتاپ

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی. لپتاپ بعد از بستن درب به حالت استندبای وارد می شود ، و بعد از زدن دکمه پاور روشن می شود اما تصویر مانیتور بر نمی گردد. دو راه ساده برای رفع موضوع وجود داره که یکیش غیر فعال کردن تنظیمات مربوط به بسته شدن در هست. و دومی خارج کردن آهنربای روی فریم B . اما اصولی چطور میشه مشکل رو رفع کرد؟ احتمال خرابی ترانزیستور و یا دیود با کد فنی XBBR روی بورد سوییچ چقدر هست؟ آیا کسی تا به حال چنین تجربه ای داشته. ممنون میشم. ضمنا اون قطعه و شماتیک بورد پاور در شماتیک دستگاه موجود نیست. اگه کسی می دونه اون قطعه ، چه مشخصه ای داره، ممنون می شم راهنمایی کنه.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
احتمال خرابی سنسور halt هست این قطعه شبیه به یک ترانزیستور کوچک هست و معمولا روی بورد سوییچ لپ تاپ قرار دارد. (در بعضی مدل ها روی برد اصلی لپ تاپ هم هست)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma_3_taa

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
احتمال خرابی سنسور halt هست این قطعه شبیه به یک ترانزیستور کوچک هست و معمولا روی بورد سوییچ لپ تاپ قرار دارد. (در بعضی مدل ها روی برد اصلی لپ تاپ هم هست)​

ممنونم. خودم هم احتمال خرابی این قطعه رو بیشتر میدم. اما با توجه به اینکه دیتاشیتی از این قطعه پیدا نکردم، نمی دونم چه چیزی رو جایگزین کنم. اگه کسی در این مورد اطلاعی داره، ممنون می شم.

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
دوستان ظاهرا اشتباه کردم در شرح مشکل. بررسی مجدد که کردم متوجه شدم تصویر بعد از خروج از استندبای چه با بسته شدن درب لپتاپ و چه با فشردن دکمه پاور، برگشت نداره. به عبارت دیگه دستگاه در برگشت از حالت استندبای ( به هر روشی که دستگاه به استندبای رفته باشه، چه با بستن درب لپتاپ و یا فشرده شدن کلید پاور) تصویر نداره و حتی بک لایت مانیتور هم نمیاد اما محیط ویندوز لود شده هست.

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
دوستان ظاهرا اشتباه کردم در شرح مشکل. بررسی مجدد که کردم متوجه شدم تصویر بعد از خروج از استندبای چه با بسته شدن درب لپتاپ و چه با فشردن دکمه پاور، برگشت نداره. به عبارت دیگه دستگاه در برگشت از حالت استندبای ( به هر روشی که دستگاه به استندبای رفته باشه، چه با بستن درب لپتاپ و یا فشرده شدن کلید پاور) تصویر نداره و حتی بک لایت مانیتور هم نمیاد اما محیط ویندوز لود شده هست.

اگر منظورتون از مدل 4540 لپ تاپ HP 4540S هست این شماتیکشه :

http://www.s-manuals.com/pdf/mother..._2012_s-series_richie_13.3_r-1_schematics.pdf

توی شماتیک صفحه 99 رو نگاه کنید power sequence هست چک کنید که موقع برگشتن از استندبای کدوم سیگنال وجود نداره.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
اگر منظورتون از مدل 4540 لپ تاپ HP 4540S هست این شماتیکشه :

http://www.s-manuals.com/pdf/mother..._2012_s-series_richie_13.3_r-1_schematics.pdf

توی شماتیک صفحه 99 رو نگاه کنید power sequence هست چک کنید که موقع برگشتن از استندبای کدوم سیگنال وجود نداره.

مشابه مشکل شما را داشتم صحفه ویندوز معلوم بود ولی تاریک تاذیک اول سراغ برد بکلایت رفتم فایده نداشت چیپست گرافیگو ریبال کردم تمیز کرذم نشد تا اینکه مشکل از سنسور مغناطیسی که هنگام بستن صحفه لپتاپ صحفه رو افف میکنه بود مشکل حل شد مدل من 4030بود

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با تشکر از همه دوستان. یادم رفت در پست آخر بنویسم که مشکل رفع شده. یعنی همون موقع که به اشتباه مشکل رو تشخیص دادم و بعدش متوجه اشکال اصلی شدم، شکم رفت به سمت مشکل در درایور کارت گرافیک. چون معمولا در این شرایط درایور مشکل دار بیشترین عامل در عدم بازگشت تصویر هست. با نصب و درایور گرافیک جدید، مشکل حل شد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93
بالا