آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جرقه زدن در خروجی و سوختن igbt ها در دستگاه جوش آنکور

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام خدمت دوستان
دستگاه جوش انکور مدل200d بجای جوش دادن جرقه میزنه و igbt ها میترکن ،برد درایور سالمه،تغذیه ها سالمن،ic uc3846 رو تعویض کردم،ic tl084 smd روتعویض کردم ولی همچنان خروجی دستگاه جرقه میزنه و igbt میسوزونه،مقاومت های برد درایور هم تعوض کردم ،قطعه سوخته ای هم تو برد کنترل نیست همه سالمن تست کردم،دوستان اگه کسی راه حلی داره کمک کنه
شکل موج از هر جای برد خواستید بگید بگیرم براتون اسکوپ دارم

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام
از خازن ها تست ولتاژ بگیرید و یا با خازن سنج مقدار دقیق آنها گرفته شود احتمال قوی خازن ها ضعیف شده اند

سلام دوست عزیز خازن ها هم چک کردم سالم بودن ،برای اطمینان بیشتر پایه های خازن ها رو تا رله سیم کشی کردم ،بنظر میرسه مشکل از برد کنترل یا درایور باشه،وقتی دستگاه رو بالامپ سری 200 وات روشن میکنم دستگاه امپر میکشه و لامپ روشن میشه،در صورتی که نباید لامپ تو حالت اماده به کار روشن بشه،وقتی سوکت خروجی برد کنترل به برد درایور رو جدا میکنم دستگاه دیگه امپر نمیکشه،

آخرین ویرایش:

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام دوستان و اساتید از کمکتون خبری نشد!این برای انجمن خوب نیست.
دستگاه جوش مارک انکور 200 امپره خازنها،دیودها،مقاومتهای smd مسیر گیت هم تعویض کردم ولی بازم دوتا igbt که روی یک هیت سینگ نصب هستن داغ میکنن و دوتا igbt که جدا هستن داغ نمیکنن مشکل از کجا میتونه باشه ؟

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام دوستان و اساتید از کمکتون خبری نشد!این برای انجمن خوب نیست.
دستگاه جوش مارک انکور 200 امپره خازنها،دیودها،مقاومتهای smd مسیر گیت هم تعویض کردم ولی بازم دوتا igbt که روی یک هیت سینگ نصب هستن داغ میکنن و دوتا igbt که جدا هستن داغ نمیکنن مشکل از کجا میتونه باشه ؟

سلام دوست عزیز

وقتی مشکلی رو مطرح میکنید حداقل چند تصویر واضح از مدار بزارید تا بهتر و زودتر به نتیجه برسید

تو پست دوم سجاد بهترین گزینه یعنی خازن های صافی رو اشاره کرد چون حتما تجربه کرده منم تجربه این مشکل داشتم شما همه خازن ها رو از مدار خارج کن و فقط یه خازن دیگه که از سالم بودنش اطمینان داری نه مال خود این دستگاه رو بزار و مدار سری تست کن ببین لامپ پر نور روشن میشه؟

اعلام نتیجه یادت نره

سپاس

موفق باشید

sajjad1396

کاربر
2017-04-27
48
68
ملایر
سلام دوست عزیز

وقتی مشکلی رو مطرح میکنید حداقل چند تصویر واضح از مدار بزارید تا بهتر و زودتر به نتیجه برسید

تو پست دوم سجاد بهترین گزینه یعنی خازن های صافی رو اشاره کرد چون حتما تجربه کرده منم تجربه این مشکل داشتم شما همه خازن ها رو از مدار خارج کن و فقط یه خازن دیگه که از سالم بودنش اطمینان داری نه مال خود این دستگاه رو بزار و مدار سری تست کن ببین لامپ پر نور روشن میشه؟

اعلام نتیجه یادت نره

سپاس

موفق باشید

سلام دوستان و اساتید مشکل حل شد ،این پست مربوط به خیلی وقت پیشه، دستگاه رو دادم برد تهران برای خود شرکت درست کنه،مشکل از برد کنترل بود. بازم ممنون از همه دوستان:khandehhh::khandehhh:

bstar

کاربر
2009-08-02
376
2,098
... ؟
سلام
به احتمال بسیار زیاد دیود های ترانس CT معیوب گردیده بود .

بالا