آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوختن ماسفتها پاور سورما 2500 وات

bitman

کاربر
2020-01-04
8
6
با سلام خدمت شما و تمامی دوستان
خروجی 12 ولت رو چک کن چون به احتمال خیلی زیاد اتصال کوتاه شده باشه اگه اتصال کوتاه بود این برد غیر قابل تعمیره چون مدار زیر ترانس رو اب کرده و کاریش نمیشه کرد
میتونی برای جایگزینی ماسفتی که گفتی از ماسفت مشابهcws60r125 استفاده کنی که تو ایران موجوده و راحت گیر میاد

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
با سلام خدمت شما و تمامی دوستان
خروجی 12 ولت رو چک کن چون به احتمال خیلی زیاد اتصال کوتاه شده باشه اگه اتصال کوتاه بود این برد غیر قابل تعمیره چون مدار زیر ترانس رو اب کرده و کاریش نمیشه کرد
میتونی برای جایگزینی ماسفتی که گفتی از ماسفت مشابهcws60r125 استفاده کنی که تو ایران موجوده و راحت گیر میاد
این ماسفت کجا دارن ؟ من گشتم جایی پیدا نکردم .

shadi2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
کاربر
سلام
دوستان یه پاور سورما دستم رسیده وقتی به سری وصل میکنی فن به زور میخواد روشن شه و خروجی 6 ولت هم داره
به نظرتون مشکل از چیه؟
خیلی شنیدم که پاور سورما رو کار نکنیم که برگشتی زیاد داره
آیا مشکل قابل حله، ارزش وقت گذاشتن داره؟

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
عرض سلام و ادب
اساتید لطفا راهنمایی بفرمایید . این پاور سورما 2500 وات هست که بعد از بررسی متوجه شدم که دو تا از ماسفتها به شماره OSG55R190 سوختن . این دو تا ماسفت عوض کردم و مجدد تست کردم پاور روشن شد ولی مجددا از کار افتاد . پس از بررسی دوباره متوجه شدم دو تا دیگر از ماسفتها در همان خط سوختن . نمیخوام دوباره این دوتا را عوض کنم و دوباره تست کنم چون احتمال میدم دوباره بسوزن . مقاومتها و خازنها هم چک کردم . تنها دو تا ترانس کوچک میمونه که شک دارم . مشکل از کجاست ؟
مشاهده فایل‌پیوست 161421

مشکل از درایور مسافت های که 4 ترانزیستور هست، و دیود فست

atteesh

کاربر
2010-04-03
19
51
پاور جالبی نیست خیلی داغ میکنه و با داشتن 8 تا ماسفت ریسک تعمیراتی زیادی داره من یه مدت درگیرش شدم که در نهایت اشکال از سیم پیچی یکی از ترانس ها بود که از روی پاور اسقاط برداشتم اما تا رسیدن به راه حل دو سری ماسفت نو را سوزوندم که وقت و هزینه زیادی ازم گرفت .

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
پاور جالبی نیست خیلی داغ میکنه و با داشتن 8 تا ماسفت ریسک تعمیراتی زیادی داره من یه مدت درگیرش شدم که در نهایت اشکال از سیم پیچی یکی از ترانس ها بود که از روی پاور اسقاط برداشتم اما تا رسیدن به راه حل دو سری ماسفت نو را سوزوندم که وقت و هزینه زیادی ازم گرفت .

مشکل این پاور : بعد از تعویض ماسفت و فست دیود و ترانزیستور های درایو ماسفت باید پل دیود و عناصر مرتبط با درایور ماسفت ها تست و اگر پاور روشن شد و درست بود و بعد از اتصال به ماینر مجدد و سریع سوخت باید خازن های خروجی تعویض شوند، حتی اگر شکل ظاهری درست داشته باشند

siavashmoham

کاربر
2016-02-06
3
2
درود دقیقاتوی تمام پاورها پاور سورما برگشتی زیاد داره تنها پاور که باترس تحویل مشتری میدم

hex0r

کاربر
2021-06-19
22
19
سلام خسته نباشید, یه پاور سورما 2500 اوردن برای تعمیر که اتصالی داره و روشن نمیشه, اتصالی توی قسمت پاور فکتور هست که یکی از ماسفت ها اتصال کوتاه شده بود, ماسفت رو عوض کردم, همیچنین یکسری مقاومت فیوزی و دیود ها و ترانزیستور های اس ام دی توی این بخش مشکل داشتن که عوض شدن, بعد از تست دوباره فیوز سوزوند و همون ماسفت اتصال کوتاه شد دوباره, ایندفه درایور هارو تست کردم و سالم بودن, در بعد با تعویض ای سی کنترلر پی اف سی روی برد ایستاده و تست دوباره, پاور روشن میشع و همه چی خوب پیش میره و ولتاژ 12.71 رو در خروجی دارم تا اینکه بعد از حدود پنج دقیقه پاور فیوز سوزوند و دوباره همون فت که دوباره عوض کرده بودم اتصال کوتاه شد, چند ثانیه قبل از اینکه فیوز بسوزه فن صداش کم و زیاد میشد, به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

این هم عکس از برد پاور:
https://s18.picofile.com/d/8437788184/6aa0ba95-79b8-4f64-8424-f0f8920c31fe/surma.zip

بالا