آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل نداشتن خروجی بعد از عمل کردن PFC

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
خازن 220 میکروفاراد 35 ولت هست که 30 ولت دارم .
خوب اگه میتونین این کاری که بهت میگم بکنید
1- ابتدا کلید پاور را در حالت خاموش قرار بدین
2- دوشاخ برق پاور را به برق بزنین
3- بعد از 1 دقیقه دوشاخ برق پاور را از برق خارج کنید
4- با یه دونه پیچ گوشتی یا پنس دو سر خروجی و نه وروی همون ابتو کوپلر کنار خازن را تست کردین را بهم متصل کنید برای فقط 1 ثانیه
نکته :خروجی ابتو کوپلر میشه همون جایی که خازن همراه با یه دیود به دو سر ابتو کوپلر میره . را بهم وصل کنید
متذکر میشم که دو شاخ برق در این هنگام حتما ازبرق جدا کنید
و نتیجه را اعلام کنید ببینید فن روشن میشه یا نه

آخرین ویرایش:

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
خوب اگه میتونین این کاری که بهت میگم بکنید
1- ابتدا کلید پاور را در حالت خاموش قرار بدین
2- دوشاخ برق پاور را به برق بزنین
3- بعد از 1 دقیقه دوشاخ برق پاور را از برق خارج کنید
4- با یه دونه پیچ گوشتی یا پنس دو سر خروجی و نه وروی همون ابتو کوپلر کنار خازن را تست کردین را بهم متصل کنید برای فقط 1 ثانیه
نکته :خروجی ابتو کوپلر میشه همون جایی که خازن همراه با یه دیود به دو سر ابتو کوپلر میره . را بهم وصل کنید
متذکر میشم که دو شاخ برق در این هنگام حتما ازبرق جدا کنید
و نتیجه را اعلام کنید ببینید فن روشن میشه یا نه
این پاور کلید خاموش و روشن نداره

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مدل پاور را هم ذکر کنین ..
اگه نداره پس فقط شما ابتدا دو شاخ پاور را به برق بزنین بعد از یک دقیقه دو شاخ را دربیارین و بقیه مراحل بالا از شماره 4 شروع کنین و تست کنین

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
مدل پاور را هم ذکر کنین ..
اگه نداره پس فقط شما ابتدا دو شاخ پاور را به برق بزنین بعد از یک دقیقه دو شاخ را دربیارین و بقیه مراحل بالا از شماره 4 شروع کنین و تست کنین
دوست عزیز با راهنمایی شما . مراحل فوق انجام دادم و فن روشن شد.
الان باید چکار کنم ؟

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
خوب اگه روشن شد یعنی قسمت 12 ولتی بعد از واحد pfc سالم هست .
چون پاورتون را من نمیتونم از نزدیک بررسی کنم
از سالم بودن همه ماسفت ها و خازن های کوچیک الکترولیتی اطمینان حاصل کنید . بعد از قسمت واحد pfcمنظورم هست

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
خوب اگه روشن شد یعنی قسمت 12 ولتی بعد از واحد pfc سالم هست .
چون پاورتون را من نمیتونم از نزدیک بررسی کنم
از سالم بودن همه ماسفت ها و خازن های کوچیک الکترولیتی اطمینان حاصل کنید . بعد از قسمت واحد pfcمنظورم هست
بسیار سپاسگزارم . ممکن هست روی عکسها زیر راهنمایی بفرمایید .
S01.jpg
S02.jpg
S03.jpg
S04.jpg

میتونه مشکل از این ماژول باشه ؟
SM01.jpg

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
عکس اخری که برد راه انداز مر بوط به pfc هست اگه این کار نکنه یعنی حتی خازنها شارژ نمیشن ..اگه میدونید خوب شارژ میشن و لامپ هم تمیز روشن و بعد خاموش میشه یعنی یعنی این واحد سالم هست
شما باید ماسفت هایی که به هت سینگ الومینیومی روبروی این برد کوچک که اخرین تصویر قرار دادین همراه با ماسفت هایی اخری در خروجی را تست کنید و همچنین مقاومت های smd و ترازیستور های smd که به این ماسفت های بزرگ درایور میشن

در هر صورت پیشنهاد من استفاده از اسیلوسکوپ دیجیتال همراه که تو سایت eca هست و قیمتش حدود 500 هزار تومان هست استفاده کنید تا از موج خروجی این درایور ها به راحتی مطلع بشین تا راحت بتونید تعمیر کنید در غیر این صورت با سعی و خطا باید پیش برین که زمان بر و در عین حال وقت گیر هست

آخرین ویرایش:

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46
عکس اخری که برد راه انداز مر بوط به pfc هست اگه این کار نکنه یعنی حتی خازنها شارژ نمیشن ..اگه میدونید خوب شارژ میشن و لامپ هم تمیز روشن و بعد خاموش میشه یعنی یعنی این واحد سالم هست
شما باید ماسفت هایی که به هت سینگ الومینیومی روبروی این برد کوچک که اخرین تصویر قرار دادین همراه با ماسفت هایی اخری در خروجی را تست کنید و همچنین مقاومت های smd و ترازیستور های smd که به این ماسفت های بزرگ درایور میشن

در هر صورت پیشنهاد من استفاده از اسیلوسکوپ دیجیتال همراه که تو سایت eca هست و قیمتش حدود 500 هزار تومان هست استفاده کنید تا از موج خروجی این درایور ها به راحتی مطلع بشین تا راحت بتونید تعمیر کنید در غیر این صورت با سعی و خطا باید پیش برین که زمان بر و در عین حال وقت گیر هست
این دستگاه فرمودین ؟
https://eshop.eca.ir/تجهیزات-اندازه-گیری/9878-اسیلوسکوپ-دیجیتال-dso-shell-دارای-نمایشگر-رنگی.html

نظرتون راجع به این دستگاه بفرمایید لطفا
https://eshop.eca.ir/تجهیزات-اندازه-گیری/9808-کارت-اسیلوسکوپ-دو-کاناله-20-مگاهرتزی-hantek6022be.html

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
بله اولی یا [h=1]اسیلوسکوپ 200 کیلو هرتز dso138[/h]

Hoomanhidaji

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2019-10-08
142
92
46

مهندس اسیلوسکوپ خریدم. چطوری موج خروجی درایورها با اسیلوسکوپ چک کنم؟

بالا