آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نداشتن 12 ولت خروجی پاور مدل لیانلی 2500 وات

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
ولتاژروی خازن کنار برد ایستاده البته با زدن کلید پاور میشه 8 ولت
و ولتاژ روی دو تا خازن نزدیک به هم برابر 25 ولت الی 28 ولت

ولتاژ خازن ها صحیح است
در کادر مشخص شده در عکس ارسالی یک ترانزیستور به شماره d882 وجود دارد که وظیفه سوعیچ کردن و راه اندازی و رساندن ولتاژ به برد ایستاده را دارد که ولتاژ تغذیه در ابتدا از مقاومت 10 اهم عبور میکند
کلکتور و امیتر ترانزیستور ذکر شده را توسط یک مقاوت 5 تا 10 اهم یک چهارم وات جمپر کنید ببینید ولتاژ در مقاومت 10 اهم برد ایستاده و همچنین در خروجی ظاهر میشود؟
Screenshot_124.png

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK

احساس می کنم تو خروجی اتصالی دارم چون لامپ 100 وات هنگام زدن کلید پاور روشن میشه چطوری میتونم چک بزرگ در خروجی را بردارم تا زیر چک را نگاه کنم موردی نباشه.
توسط هیتر
چون بعد از هیت دادن برد در همون قسمت زیر چک بزرگ لامپ موقع زدن کلید پاور روشن میشه ...و قبل از این عملیات فقط رله میچسبید و لامپ هم روشن نمیشد
در حالت سلامت میبایست لامپ پر پر بزند بعد از 10 الی 20 ثانیه خاموش شود (فکر میکنم در این مدل این جوری است) و خاموش بودن لامپ در لحظه اتصال به برق نشانه خرابی قسمتی از پاور است.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
در حالت سلامت میبایست لامپ پر پر بزند بعد از 10 الی 20 ثانیه خاموش شود (فکر میکنم در این مدل این جوری است) و خاموش بودن لامپ در لحظه اتصال به برق نشانه خرابی قسمتی از پاور است.
درسته . لحظه اتصال به برق بدون زدن کلید پاور لامپ به مدت 2 ثانیه روشن و سپس به مرور خاموش میشه اما با زدن کلید پاور روشن شده و خاموش نمیبشه و بصورت پر پر هست . قبلا از هیت دادن این طوری نبود

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
در مورد اون مقاومت روی برد ایستاده هم عرض کنم اگه تست کرده باشین با اهمتر روی رنج اهم قرار بدین دو سر مقاومت10 اهم بین زمین صفر یا 3 اهم را نشون میده این یعنی این که اگه قرار باشه ولتاژی روی این مقاومت بیاد که اتصال کوتاه میشه ... من الان متوجه نشدم چرا اینطوریه

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
درسته . لحظه اتصال به برق بدون زدن کلید پاور لامپ به مدت 2 ثانیه روشن و سپس به مرور خاموش میشه اما با زدن کلید پاور روشن شده و خاموش نمیبشه و بصورت پر پر هست . قبلا از هیت دادن این طوری نبود
همکارگرامی
پر پر بعد زدن کلید نشانه سلامتیه پاور و قسمت pfc است

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
همکارگرامی
پر پر بعد زدن کلید نشانه سلامتیه پاور و قسمت pfc است
نه فکر نکنم پرپر زدن لامپ بعد از سویچ کردن پاور نشانه سلامتی باشه برعکس نشانه اتصالی در خروجی مدار هست . چون تعدادی پاور سورما هم داشتم وقتی تعمیر شدن و اوکی شدن. لامپ بعد از زدن کلید پاور . اصلا و ابدا روشن نمیشدن و فقط در لحظه اول وقبل از زدن کلید پاور فقط روشن میشدن . الان من بنظرم مشکلی تو خروجی دارم و هم چنین عنوان نکردین چرا باید مقاومت 10 اهم به زمین اتصالی باشه لطفا وقتی جواب میدین روی تایپیک هاتون دقت کنید ..در هر صورت ممنون که جواب میدین
با تشکر

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
نه فکر نکنم پرپر زدن لامپ بعد از سویچ کردن پاور نشانه سلامتی باشه برعکس نشانه اتصالی در خروجی مدار هست . چون تعدادی پاور سورما هم داشتم وقتی تعمیر شدن و اوکی شدن. لامپ بعد از زدن کلید پاور . اصلا و ابدا روشن نمیشدن و فقط در لحظه اول وقبل از زدن کلید پاور فقط روشن میشدن . الان من بنظرم مشکلی تو خروجی دارم و هم چنین عنوان نکردین چرا باید مقاومت 10 اهم به زمین اتصالی باشه لطفا وقتی جواب میدین روی تایپیک هاتون دقت کنید ..در هر صورت ممنون که جواب میدین
با تشکر
کاری رو که گفتم انجام دادید؟

• Like

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
کاری رو که گفتم انجام دادید؟
بله سپاس فراوان :thanx:یه کم کار برد چون قطعات , و خود برد خیلی نزدیک و تو هم تو هم بودن اما . پاور روشن شده البته مقاومت 100 اهم گذاشتم
ولی خوب روشن شد . .. اما ترازیستور 882 سالم بود احتمالا جریان به بیس این ترانزیستور نمیرسه ..
قبل از این ترازیستور دو تا ماسفت هستن که بنظر هر دو سالم باشه نهایت گیت ماسفت میره به ابتو کوپلر
نظر شما چیه ؟

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
بله سپاس فراوان :thanx:یه کم کار برد چون قطعات , و خود برد خیلی نزدیک و تو هم تو هم بودن اما . پاور روشن شده البته مقاومت 100 اهم گذاشتم
ولی خوب روشن شد . .. اما ترازیستور 882 سالم بود احتمالا جریان به بیس این ترانزیستور نمیرسه ..
قبل از این ترازیستور دو تا ماسفت هستن که بنظر هر دو سالم باشه نهایت گیت ماسفت میره به ابتو کوپلر
نظر شما چیه ؟

بله اپتوکوپلری که به d882 نزدیک است سوخته است.

• Like

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ابتو کوپلر را هم چک کردم اصلا به ورودی ابتو کوپلر جریانی وارد نمیشه ...
یه پایه از ابتو کوپلر از برد ایستاده ورودی میاد . ...
اگه کلکتور و امیتر d882 را دائم به هم متصل کنم بصورتی که همیشه جریان بر قرار باشه ...ایا ایرادی داره ؟؟؟
بعدا موردی پیش نمیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:
بالا