آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خارج کردن ال ای دی smd از روی بورد لامپ، به صورت سالم

kazempoor92

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2014-02-23
215
550
شهرضا-اصفهان
سلام من خودم از هیتر آماده ، تعویض ال ای دی اس ام دی که در
فروشگاهها هست استفاده میکنم فقط یک دیمر سر راهش بستم ودما رو کنترل شده
به برد میدهم یک دوبار که تست کنی قلقش دستت میاد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,862
32
سلام به دوستان عزیز....بنده تعمیرکار لامپ led هم هستم و خواستم نکات ارزنده و نابی را در مورد فندک اتمی اختیار دوستان قرار بدم از این قرار است که

[hide]پنل لامپ های led به ضخامت مختلف فرق داره پنل 9w با 12w و 15w...20w....30w 40w...50w...60w...85w...95w...دارای ضخامت گوناگون هستند لذا پس قضیه تعمیر با فندک اتمی منتفی میشه چون پنل وات پایین چون ضخامت کمی دارند با اندکی حرارت بالا (1200 درجه c) توسط فندک اتمی led چون از جنس پلاستیک هست زیاد حرارت دیده و در نتیجه نافرم و شکل ذوب شده در میاد و دیگر با این شرایط توان اولیه را ندارد و احتمال عدم نِشست چیپ بر روی پد مورد نظر زیاد هست که کارا طاقت فرسا می‌کند

مرحله دوم فندک اتمی در پنل های ضخیم هم کاربرد ندارد چون لحظه حرارت به نقطه مورد نظر 85% حرارت در سطح هیت سینگ بدنه پخش خواهد شد لذا مدت طولانی را میطلبد که بتواند led چندتایی را جایگزین کنید در این هنگام مصرف گاز مصرفی فندک هم باید در نظر گرفت که هر چند دفعه باید گاز بزنید...
سوم فندک اتمی موجب بر اثر حرارت زیاد باعث سیاه شدن پنل می شود و لذا کار را تمیز در نمی آورد حتی اگر حرفه ای و با تجربه باشید سیاه شدن پنل وجه خوبی را در نظر تعمیرکار ندارد و در طولانی مدت باعث رنجش و تشویش تعمیرکار خواهد شد...
[/hide]

آخرین ویرایش:

محمدزادهmmh

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-05-25
638
3,731
تهران
هیتر مخصوص smd

پیوست‌ها

• 26.7 کیلوبایت بازدیدها: 223
  • 52.9 کیلوبایت بازدیدها: 236

Yavarsalar

کاربر
2022-03-25
2
6
23
با سلام
کسی میتونه درباره راهکار دراوردن ال ای دی smd از روی بورد لامپ، به صورت سالم راهنمایی کنه؟
با هویه و هیتر هوای گرم هر کاری میکنم ال ای دی سالم در نمیاد

سلام شما برای گرفتن ال ای دی سالم یا سوخته از طریق قراردادن صفحه آلومینیومی روی اتو با اندازه گیری درجه حرارت قطعه آزاد

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,862
32
واقعاً مهندس جان، خیلی زحمت کشیدی، ????

به زودی همین قدر هم دیگه زحمت نمیکشم تا باعث رنجش شما نشود
موفق باشید .....بازنشستگی بنده کلید خورد بنده خودم را بازنشسته اعلام میکنم و هم از این به بعد تماشگر میشم مثل دیگران ....

آخرین ویرایش:

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,041
2,862
32
مطالب ناااااااااااب؟؟؟؟؟؟؟؟
خجالت اوره واقعا!

بله دستی که نمک نداره و ارزش علم و تجربه تو این روزگار وانفسا ندونه خجالت آوره
باشه گوی و میدان این دفعه دست شما ببنیم چه میکنید ! روال جریان پست ها و تاپیک ها چطور می شود ؟
بنده خودم را باز نشسته اعلام میکنم مثل خیلیای دیگه تماشاگر میشم

آخرین ویرایش:

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
درود به دوستان گروه
چرا هم دیگرو تحقیر میکنید اینجا همه یه خانوادهایم باید به هم احترام بزاریم بعضیها تو یه رشتهای از الکترونیک قویترن و قدرت کلامشون عالیه بعضیها هم مثل من قدرت کلام خوبی ندارم .از هم دیگه بیاموزیم تا تحقییر هم دیگه .هر کسی نظر خودشو میگه کاری را که تجربه کرده میگه هرکسی بهترشو بلده بگه همه استفاده میکن .وعلمشون بیشتر میشه . خوشتون نیومد تحقییر نکنید . رد کنید برید موضوع بعدیی. اشتباه داشت بگید اینجوری بهتره . امیدوارم با این صحبتها کسی را نرنجونده باشم

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2010-01-20
305
363
زاهدان
بله دستی که نمک نداره و ارزش علم و تجربه تو این روزگار وانفسا ندونه خجالت آوره
باشه گوی و میدان این دفعه دست شما ببنیم چه میکنید ! روال جریان پست ها و تاپیک ها چطور می شود ؟
بنده خودم را باز نشسته اعلام میکنم مثل خیلیای دیگه تماشاگر میشم
همکار عزیز خودتو واسه همچین حرفایی ناراحت نکن .ایشون شخصیت خودشو به نمایش در آورده برای کل سایت.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام به دوستان عزیز....بنده تعمیرکار لامپ led هم هستم و خواستم نکات ارزنده و نابی را در مورد فندک اتمی اختیار دوستان قرار بدم از این قرار است که

hidden content may not be quoted
سلام
بسیار عالی عالی
متشکرم

بالا