آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

خارج کردن ال ای دی smd از روی بورد لامپ، به صورت سالم

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
759
2,531
تهران -شانکهای
با احترام
این قضیه جیوه ، هرچی که باشه ،خارج از تهیه کردنش و قیمت بالا ،فوق العاده مضر هستش .روشهای خلاقانه رو تایید میکنم ولی اگه کار اصولی پیش بره و مخصوصا همکارانی که تعمیرات لامپ جزو کارهای دائم هستش ، بهترین و سریعترین راه رو انتخاب میکنند .فندک اتمی ، المنت و اطو جزو پر کاربردها هستند.
موفق باشید و سلامتی خودتون رو در اولویت قرار بدید.

Aram82

کاربر
2014-12-20
9
11
دوستان چینی دستگاه تعویض اس ام دی از روی برد را ساخته اند که حدود 500 هزار است.
در یه محیطی آموزشی هم دوستی میگفت از قسمت گذاشتن قوری در چای ساز تفال استفاده می کنه .
در نهایت اس ام دی با توجه به ولتاژ و وات مصرفی از 200 تا 500 قیمت داره .

درآخر هم
شما می توانید تو آپارات هم فیلم تعویض اس ام دی با موارد مذکور را جستجو و مشاهده کنید .

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام
من اون قسمت رو [hide]روی اتو میچسبونم و فشار میدم که کاملا به کف اتو بچسبه و از رو هم با سشوار بهش حرارت میدم [/hide]سریع جدا میشه اکثر راه ها رو هم امتحان کردم که همشون موجب کدر شدن زمینه سفید رنگ ال ای دی ها میشه.

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام به همه کاربران این تاپیک
بنده برای یه شخصی این ایده رو پیاده کردم که تماما این ایده از جانب خدای خلاق بود من فقط پیاده سازیش کردم
دو تا المنت کتری برقی از اون بدنه فلزی که با هم زیر کار سری کردم که مزیایی این اتصال برای المان های حرارتی دارد یکیش طول عمر بالاتر دستگاهه...
بعدش یه ورق آهنی 2 میل از جوشکاری خریدم آهن برای این مورد عالی هست
المنت ها رو زیرش چسبوندم و یک ترموستات دیجیتال و نصب ترموکوپل سنس دما وسط صفحه و جعبه از ام دی اف و فاصله ای در حدود ۳ تا ۴ میلی متر بین صفحه کار و جعبه ی زیر بوسیله بوش های سرامیکی مخصوص المنت که بوفور پیدا میشه ایجاد کردم.
چند نکته:
حتما از سیم های عایق سیکیلونی استفاده شود و این سیم ها از داخل عایق وارنیش عبور داده شود
جعبه دارای فن تخلیه حرارت باشد
اتصالات محکم باشد و فیش های المنت ها محکم باشد.
دوستان موفق باشید.

randomboot

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-02-10
508
2,310
سلام به همه کاربران این تاپیک
بنده برای یه شخصی این ایده رو پیاده کردم که تماما این ایده از جانب خدای خلاق بود من فقط پیاده سازیش کردم
دو تا المنت کتری برقی از اون بدنه فلزی که با هم زیر کار سری کردم که مزیایی این اتصال برای المان های حرارتی دارد یکیش طول عمر بالاتر دستگاهه...
بعدش یه ورق آهنی 2 میل از جوشکاری خریدم آهن برای این مورد عالی هست
المنت ها رو زیرش چسبوندم و یک ترموستات دیجیتال و نصب ترموکوپل سنس دما وسط صفحه و جعبه از ام دی اف و فاصله ای در حدود ۳ تا ۴ میلی متر بین صفحه کار و جعبه ی زیر بوسیله بوش های سرامیکی مخصوص المنت که بوفور پیدا میشه ایجاد کردم.
چند نکته:
حتما از سیم های عایق سیکیلونی استفاده شود و این سیم ها از داخل عایق وارنیش عبور داده شود
جعبه دارای فن تخلیه حرارت باشد
اتصالات محکم باشد و فیش های المنت ها محکم باشد.
دوستان موفق باشید.

سلام ممنون از اشتراک گزاری تجربتون کاش عکسی از دستگاهتون میزاشتین

آخرین ویرایش:

mojtabav

کاربر vip
کاربر
2019-10-18
85
178
سلام
فکر کنم عکس از المنت ها و صفحه رو داشته باشم ولی بقیه شو نه متأسفانه تا ببینم چی میشه مال قبلا هستش اگه عکس کاملش رو گیر آوردم حتما و بروی چشم میزارم.
اندازه صفحه 15x30 سانتیمتر بود

آخرین ویرایش:
بالا