آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل هویه دستگاه GORDAK 952-A

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
سلام دوستان وقتتون بخیر
هویه دستگاه رو که روشن میکنم هر 2 دقیقه روشن و خاموش میشه و نمیتونه سیم لحیم رو اب کنه دسته هویه رو عوض کردم ولی جواب نداد !
لطفا راهنماییم کنین
HITER.jpg

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
دوستان لطفا راهنماییم کنین

احتمالا چراغ قرمز مربوط به قلم روشن که میکنی بجای اینکه روشن بمونه تا وفتی به دما رسید بعداتومات کنه چشمک میزنه، اگه اینجوریه هویه شما 5عدد سیم داخل دستش هست سیم سبز رنگ مال ینسوره دستگاه هست یه مورد اینجوری داشتم قلم یزره داغ میشد سریع قطع میشد، قلمو باز کن ابتدا کیت المنتو در بیار از اتصال سیم سنسور از کیت تا خروجی هویه را تست کن اگه وصل بود روی دستگاهو باز کن ادامه اتصال تا روی برد چک کن احتمال قطعی زیاده اگر تینارو چک کردی نشد بگو تا بگم چیکار کنی

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
البته اگر چراغ روشن میشه و ثابت میمونه ولی هویه گرماش میادو میره بایذ تریاک و پتانسیومتر را هم چَک کنی

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
البته اگر چراغ روشن میشه و ثابت میمونه ولی هویه گرماش میادو میره بایذ تریاک و پتانسیومتر را هم چَک کنی
دسته هویه سوکتیه با یه نو عوض کردم درست نشد .
چراغ هر دو دقیقه روشن میشه بعد خاموش میشه ....
عکسشو فرستادم لطفا مشخص میکنین کدوم رو چک کنم

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
دسته هویه سوکتیه با یه نو عوض کردم درست نشد .
چراغ هر دو دقیقه روشن میشه بعد خاموش میشه ....
عکسشو فرستادم لطفا مشخص میکنین کدوم رو چک کنم

عزیزم گفتم مسیر سیم سنسورتو تا رو برد چک کن شاید از روی برد قطع باشه، اگه نه ایسی HA17358 بالای پتانسیومتر pvr2قرار گرفته که مربوط به قلم هویه میشه،. ابتدا خازن تغذیه ایسو چک کن بعد ببین پتانسیومتر سالمه و روی سین قرمز و ابی چند ولت وجود داره تریاکم تو همین مسیر هست، تا سما اطلاعات ندی نمیشه بیشتر کمک کرد

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
سلام یه هویه کرداگ952aانالوگ دارم خیلیم عالی کار میکرد یدفه سرعت بادش خیلی کم شد تقریبا یک چهارم خلاصه بازش کردم واشرو لوازم و لوله ها همه اوکی بود سر سوکت برقشم با چرخوندن پتانسیومتر از 80ولت تا215ولت میاد، یه شب زیاد ازش کار کشیدم بعد اون فکر کنم اینجور شد نازلم درست بستم یمدت همنجوری تحمل کردم تا دیدم پمپ گیر کرد باز کردم دیدم هسته مگنتی وسط چسبیده کامل به یکی از بوبین ها یزره هم هسته اهنربایی که روش یه روکش پلاستیکی داره حالت خراش مثل گرمای بیش از حد روش افتاده بود، خلاصه بستمش یکم باز کار کرد(باهمون بادضعیف) باز گیر زد باز کردم دیدم اونطرف مگنت) یزره خط افتاده خلاصه تنها راه که بذهنم رسید یه وارنیش بزرگ که فیتش بود گرفتم گشیدم روی قسمت هسته (حالت روکش کردن روی هسته اهنربایی) توضیح سیم بیچ هر دو طرف بوبین سالم بودن و هم اهم بودن تقریبا، خلاصه با این روکش پمپ شروع به کار کرد یهزره بادش بهتر شد و دیگه اصلا گیر نمیکنه ولی الان ولوم هیتر و بادو تا اخرم میبرم اندازه یک سوم قبلم باد نمیده پمپشم 250تا300هست دوستان کمکی بکنید ببینیم میشه حلش کرد یا یزره قوی تر بشه الان هم قطعات ریزو میشه باهش برداشت ولی ایسی رو نه

آخرین ویرایش:

هرمز1350

کاربر
2018-11-24
117
124
سلام دوست عزیز ...
با تیوپ دوچرخه میشه براش دیافراگم درست کرد در واقع دیافراگم پمپ پاره شده ... خودم چندین پمپ را با تیوپ دوچرخه درست کردم از اولش هم بیشتر باد میزنه . امتحان نتیجه را بگو .. موفق اشید

بالا