آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن ناگهانی پاور ماینر سورما

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
پاور ماینر 2500 وات
مدل سورما
موردش سوختن پل دیود 25 امپر بود همراه با یک عدد ماسفت که تعویز شد و راه افتاد و تو تعمیرگاه خوب کار میده و موردی نداره حتی به مدت 5 ساعت روشن نگه داشتم تا خوب تست بشه ..اما به محض این که مشتری میبره و میزنه به برق بازم همون پل دیود و یه عدد ماسفت میسوزه در صورتی که برق اونجا را تست زدنم 233 ولت بود و تو کار گاه هم برق 225 ولت
دوستان لطفا راهنمایی کنید موردش کجاست

آخرین ویرایش:

abasereh72

کاربر vip
کاربر
2014-01-14
14
24
با سلام.طبقه ورودی شامل 4تا ماسفت و دوتا دیودو... و توتم پل و بخش pfc رو باید علاوه بر فیوز و پل تعویض کنید مورد حل میشه.

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
با سلام.طبقه ورودی شامل 4تا ماسفت و دوتا دیودو... و توتم پل و بخش pfc رو باید علاوه بر فیوز و پل تعویض کنید مورد حل میشه.
همه تعویض شدن هیچ موردی نداره . ولی هنگامی که به ماینر وصل میشن مورد پیدا میکنه .

sajad m2

کاربر
2010-12-03
187
182
سلام
پاور ماینر 2500 وات
مدل سورما
موردش سوختن پل دیود 25 امپر بود همراه با یک عدد ماسفت که تعویز شد و راه افتاد و تو تعمیرگاه خوب کار میده و موردی نداره حتی به مدت 5 ساعت روشن نگه داشتم تا خوب تست بشه ..اما به محض این که مشتری میبره و میزنه به برق بازم همون پل دیود و یه عدد ماسفت میسوزه در صورتی که برق اونجا را تست زدنم 233 ولت بود و تو کار گاه هم برق 225 ولت
دوستان لطفا راهنمایی کنید موردش کجاست

دوست عزیز احتمال داره از هشبردها باشه

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
سلام،. دوستان من هم پاور سورما 2500 چند تا تعمیر کردم، قسمت فت های اولیه، پل دیود و فیوز و ترانزیستور های smd فت ها عوض شد و پاور روشن شد و یک ساعت بدون اتصال به ماینر درحال کارکردن بود و ولتاژ 12.67 بود، حتی چند وسیله هم باهاش روشن کردم، ولی مشتری وقتی به ماینر متصل کرد سوختن، علت چیه

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
432
540
کرمانشاه
ارجینال بودن فت ها خیلی خیلی مهمه.. همچنین شما ظزفیت خازنی خط خروجی رو با مولتی متر اندازه بگیر ببین با مقدار ظرفیت خازنها میخونه.. مثلا 20 تا خازن 1000 میکرو موازی شده میشه 20 میلی فاراد.. خازن سنج مولتی متر ویکتور اینو نشون میده

chonglong

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-03-03
432
540
کرمانشاه
همه تعویض شدن هیچ موردی نداره . ولی هنگامی که به ماینر وصل میشن مورد پیدا میکنه .

اندازه گیری ظرفیت خازنی خط خروجی جهت اینکه بدونیم پاور زیر بار میمونه یا نه خیلی مهمه

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
ارجینال بودن فت ها خیلی خیلی مهمه.. همچنین شما ظزفیت خازنی خط خروجی رو با مولتی متر اندازه بگیر ببین با مقدار ظرفیت خازنها میخونه.. مثلا 20 تا خازن 1000 میکرو موازی شده میشه 20 میلی فاراد.. خازن سنج مولتی متر ویکتور اینو نشون میده

خازن ها را شک دارم، ولی ظاهری سالمن، جالبه یکی از پاور ها را درست کردم و با ماینر s9. 2 تست کردم درسته و کار میکنه ولی همون را مشتری به ماینر وصل میکنه 20 ثانیه بعد فت و فیوز و پل دیود می سوزه
مولتی متر من یونی تی 139 هست

moradi71

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
دوستان شماره واتساپ من 09198824810 مشکل را فهمیدید اینجا برای دوستان بزارید و یک پیام هم به بدید ممنون میشم.
واسم جدی سوال شده چرا،. احتمال زیاد خازن های خروجی هستن

بالا