آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن پاور گرین 330

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
مشکل همون مقاومت یک اهم هست، مشابه این مشکلو داشتم بجای مقادمت یک اهم ده گذاشته بودم ولتاژ مدام بالا پایین میشد تا عوض کردم درست شد، تو یه موردم ترانزیستور431سوخته بود

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
چند تا خازن باید تعویض کنید

توی عکس موقعیت و ظرفیتشون رو مشخص کردم بعد از تعویض کردنشون اعلام نتیجه بفرمائید تا اگر مشکل حل نشد بیشتر راهنمایی بشید

hidden content may not be quoted

درود بر شما

با تعویض خازن 16 ولتی مشکل سوت کشیدن برطرف شد. پاور بدون مشکل روشن میشه. ولتاژهای 5 و 3.3 و 12 دقیق برقرار هست.

سیم خاکستری 5 ولت برق داره.

فقط مشکل در ولتاژ سیم بنفش هست که 8.6 ولت برق داره. در حالت خاموش هم سیم سبز 8.6 ولت برق داره

ایراد چی میتونه باشه؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
درود بر شما

با تعویض خازن 16 ولتی مشکل سوت کشیدن برطرف شد. پاور بدون مشکل روشن میشه. ولتاژهای 5 و 3.3 و 12 دقیق برقرار هست.

سیم خاکستری 5 ولت برق داره.

فقط مشکل در ولتاژ سیم بنفش هست که 8.6 ولت برق داره. در حالت خاموش هم سیم سبز 8.6 ولت برق داره

ایراد چی میتونه باشه؟

دلیل بالا بودن ولتاژ سیم بنفش یا همون استندبای همون خازنایی هست که بنده مشخص کردم و شما عوض نکردین
همه خازنهایی که مشخص کردم حتما باید عوض بشن تا پاور
عین روز اولش کار کنه
مخصوصا خازن 50 ولتی 10 میکرو قبل از ترانس چاپر استندبای که اگه اون عوض نشه هم ولتاژ استندبای
نرمال نمیشه و هم باعث میشه بقیه خازنهای سالم
مدار استندبای هم خراب بشن
ضمن اینکه خیلی از مادربردها هم اجازه استارت
پاور رو نمیدن

آخرین ویرایش:

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
دلیل بالا بودن ولتاژ سیم بنفش یا همون استندبای همون خازنایی هست که بنده مشخص کردم و شما عوض نکردین
همه خازنهایی که مشخص کردم حتما باید عوض بشن تا پاور
عین روز اولش کار کنه
مخصوصا خازن 50 ولتی 10 میکرو قبل از ترانس چاپر استندبای که اگه اون عوض نشه هم ولتاژ استندبای
نرمال نمیشه و هم باعث میشه بقیه خازنهای سالم
مدار استندبای هم خراب بشن
ضمن اینکه خیلی از مادربردها هم اجازه استارت
پاور رو نمیدن

ممنون از شما

بله حق با شماست. من عجله کردم

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
ممنون از شما

بله حق با شماست. من عجله کردم

بعد از انجام کامل اعلام نتیجه بفرمائید و صحیح ترین پاسخ رو انتخاب کنید تا تاپیک کامل بشه

تا کاربرای دیگه هم در صورت مشکل مشابه (که خیلی هم زیاده توی اینسری پاورها) استفاده بکنن

سپاس

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
چند تا خازن باید تعویض کنید

توی عکس موقعیت و ظرفیتشون رو مشخص کردم بعد از تعویض کردنشون اعلام نتیجه بفرمائید تا اگر مشکل حل نشد بیشتر راهنمایی بشید

hidden content may not be quoted

با تشکر از شما :32000000:

تمام کارهایی که گفتین انجام دادم و خداروشکر مشکل ها کاملا برطرف شدند.

ممنون از پاسخ دقیق، استادانه، بدون نقص و تشکر بابت پیگیری.

ختم تاپیک

fzi

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2012-02-11
312
587
آذربایجان
خازنی که کنار اپتوکوپلر هست و معمولا مقدارش 10uF/50V هست افت ظرفیت پیدا می کنه و در نتیجه ولتاژ استندبای می ره بالا و این بالا رفتن ولتاژ خیلی خطرناک هست و باعث سوختن چیپ جنوبی یا هر چی که به پورت‌های USB وصل هست خواهد شد و خسارت بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsenfhm

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
خازنی که کنار اپتوکوپلر هست و معمولا مقدارش 10uF/50V هست افت ظرفیت پیدا می کنه و در نتیجه ولتاژ استندبای می ره بالا و این بالا رفتن ولتاژ خیلی خطرناک هست و باعث سوختن چیپ جنوبی یا هر چی که به پورت‌های USB وصل هست خواهد شد و خسارت بسیار زیادی ایجاد خواهد کرد.

درود

در پیرو تکمیل نظر شما، البته که افت ولتاژ یا بالا رفتن ولتاژ استندبای مشکل ایجاد میکنه ولی ولتاژ استندبای مستقیماً به پل جنوبی ربط پیدا نمیکنه و اول به رگولاتور مربوط به مدار RTC یا (Real Time Clock)

وارد میشه و اگر دقت کرده باشین در یکسری مادربردها جامپری پشت یا کنار پورتهای usb و کنار پورتهای usb مربوط به پنل جلوی کیس تعبیه شده که درصورت ست کردن جامپر مربوطه و فعال بودن ولتاژ استندبای

رو روی پورتهای usb سوئیچ میکنه و در حالت خاموشی مادبرد پورتهای usb دارای 5 ولت میشن که همون ولتاژ استنبای هست و اگر دیده باشین روی همین مادربردها مخصوصا

قدیمی ترها موس و کیبوردهای usb روشن میمونن و دارای ولتاژ هستن (در حالت خاموشی مادربرد)

عکس زیر هم یک نمونه اش میشه

1073449.jpg

بالا