آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: نویز افقی در ال سی دی لپ تاپ ASUS N552

mfs1329

کاربر vip
vip
کاربر
2009-04-25
14
5
سلام یک لپ تاپ ایسوس N552 دارم که ال سی دی اون 4k با تاچ می باشد چند وقتی یک سری خط های افقی سفید خیلی نازک به صورت ازپایین به بالا شبیه نویز رو صفحه میان البته این موضوع خلیلی کم بود الان زیاد شده اند جای مشخص و ثابتی خط ها نیستن . البته با کابل HDMIبه مانیتور وصل می کنم مشکی ندارد و تصویر مانیتور خوبه فقط روی ال سی دی خود لپ تاپ نویز هست لطفا راهنمایی کنید ایراد از فلت است یا lcd و چکارش بکنم؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 0916611

0916611

کاربر vip
vip
کاربر
2019-09-14
106
116
35
سلام یک لپ تاپ ایسوس N552 دارم که ال سی دی اون 4k با تاچ می باشد چند وقتی یک سری خط های افقی سفید خیلی نازک به صورت ازپایین به بالا شبیه نویز رو صفحه میان البته این موضوع خلیلی کم بود الان زیاد شده اند جای مشخص و ثابتی خط ها نیستن . البته با کابل HDMIبه مانیتور وصل می کنم مشکی ندارد و تصویر مانیتور خوبه فقط روی ال سی دی خود لپ تاپ نویز هست لطفا راهنمایی کنید ایراد از فلت است یا lcd و چکارش بکنم؟

عرض ادب و احترام
همانگونه که از شواهد مشخص است LED دستگاه شما دچار پیکسل سوختگی شده است .
بعضی از همکاران توضیه می کنند که به نقاط پیکسل سوخته شده ، پیسکل تزریق کنند که به نظر بنده اینکار بی فایده و هزینه ی اضافی است .
در اسرع وقت به یک تعمیرگاه خوب مراجعه و درخواست کنید LED دستگاهتان را تعویض نمایند .

پیروز باشید .

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام, مشکل میتونه از فلت باشه. فعلا شایع ترین مشکل و ارزان ترین راه حل فلت هست با توجه به سرایت این مشکل در کل صفحه میتوان نتیجه گرفت که پیکسل ها سالمند. ولی اگه خودت تعمیرکار نیستی بسپار دست خبره این کار .
در اخر اگه عکس از صفحه بگذاری بقیه بهتر میتونند کمکت کنند.

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
عرض ادب و احترام
همانگونه که از شواهد مشخص است LED دستگاه شما دچار پیکسل سوختگی شده است .
بعضی از همکاران توضیه می کنند که به نقاط پیکسل سوخته شده ، پیسکل تزریق کنند که به نظر بنده اینکار بی فایده و هزینه ی اضافی است .
در اسرع وقت به یک تعمیرگاه خوب مراجعه و درخواست کنید LED دستگاهتان را تعویض نمایند .

پیروز باشید .

دوست خوبم
علت نتیجه گیری نسبت به اینکه LED دچار پیکسل سوختگی شده و همچنین منظورتون از جمله " پیکسل تزریق کنند " رو بفرمائید .

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN

درود . مشکلتون قریب به یقین پنل هستش ( ولی قبل از اینکه روی نظری حساب کنید لطفا یه تصویر بزارید )

آخرین ویرایش:

mfs1329

کاربر vip
vip
کاربر
2009-04-25
14
5
دوست عزیز به دلیل کرونا متاسفانه وقت نشد چک کنم ولی فکر کنم پیکسل سوختگی نیست چون اگر بود در یک نقاط خواصی وجود داشت. و اینکه همیشه خط های افقی وجود ندارند بعصی وقت ها تا یک ربع نیم ساعت روشن می کنی هیچ مشکلی نیست اما بعدش شروع به خط های افقی بسیار ریز بعضی وقت ها چند خط پاینه چند لحظه ایی چند خط وسطه و چند لحظه بالا یا بعضی وقت ها چند خط در یک قسمت خاص که شبیه به پارازیت و نویز یک موتور که قبلان روی تلویزیون می افتاد که فیلتر نداشت می مونه روی مانیتورLED می اید که بعضی وقت ها کمه بعضی وقت ها زیاده. فلتش هم چون چهل پین با تاچ 4k هست خیلی سخت گیر میاد . البته مال خودشو پین به پین تست زدم مشکل قطعی و یا اتصال نداشت. اما فکر کنم مربوط به تغذیه LEDو از مدار بوستر و اینورتر اون باشد. اساتید که تجربه دارن لطفا نظر بدهند.

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
این مشکلی که شما میفرمایید به نظرم دو حالت داره یا منبع تغذیه نمایشگره یا خود نمایشگره . حالا باید بررسی بشه . اگه خودتون تعمیرکار هستید ببینید نمایشگر مشابه پیدا میکنید واسه تست وصلش کنید ببینید حل میشه یا نه یا باید اول از تغذیه مطمئن بشید اونم اسیلسکوپ میخواد ببینید نویز روی خط تغذیه دارید یا نه

mfs1329

کاربر vip
vip
کاربر
2009-04-25
14
5
یک مدت بود بیخیالش شده بودم همونجوری با هاش کار کردم متاسفانه ال سی دی دیگه ایی ندارم و با اسیلسکوپ چک کردم خط ولتاژش ثابته نوسان نداره

بالا