آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

تجربیات: ساخت تستر بکلایت اتوماتیک

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام
دوستان عزیز تستر هایی داخل سایت دوستان گذاشته اند که به نظر بنده کارایی زیادی ندارند /
یا بصورت ناقص هستند .

[hide]بهترین بکلایت تستر مدار داخل لامپ ال ای دی بدست امد یک مدل لامپ سوخته که معمولا ال ای دی ها معیوب می شوند پیدا کردم
با تست اولیه متوجه شدم جریان خروجی با ای سی سویچینگ کنترل میشود ابتدا یک ردیف 5 تایی ال ای دی از بکلایت را تست کردم روشن شد
بعد کمتر کردم تا یک عدد هم روشن شد
بعد با اضافه کردن یک مقاومت وات بالا کمی از جریان کمتر شد .
الان هم کل بکلایت 42 ال جی براحتی تست میشود.
بعد از نظرات دوستان تصویر برد مورد نظر رو میذارم .
[[/hide]
[hide]/HIDE]
[/hide]​
[hide][/hide]

saeedkorgpa

کاربر
2020-09-04
64
36
لارستان
سلام به نظر خودم همین روش عالی و بدون درد سر هستش .البته برای تست زنر باید یک مقاومت وات بالا در خروجی قرار بدیم.من هم دو دل بودم ،که چرا کسی درایور لامپ پیشنهاد نمیده؟؟؟ ایزوله هم هست فقط یه کم آمپر زیاد داره که با مقاومت میشه کنترل کرد .منتظر نظرات بقیه عزیزان هستم ،ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: parviz407

partis

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-09-28
252
481
سلام به نظرم اگه تصوير از برد ميزاشتين همكاران عزيز بهتر ميتونستن نظر بدن و راهنمايي كنن

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام به نظر خودم همین روش عالی و بدون درد سر هستش .البته برای تست زنر باید یک مقاومت وات بالا در خروجی قرار بدیم.من هم دو دل بودم ،که چرا کسی درایور لامپ پیشنهاد نمیده؟؟؟ ایزوله هم هست فقط یه کم آمپر زیاد داره که با مقاومت میشه کنترل کرد .منتظر نظرات بقیه عزیزان هستم ،ممنون

سلام

توضیح کامل با عکس و نقشه بدید تا دوستان هم نظراتشان را بگن

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
سلام
دوستان عزیز تستر هایی داخل سایت دوستان گذاشته اند که به نظر بنده کارایی زیادی ندارند /
یا بصورت ناقص هستند .

[hide]بهترین بکلایت تستر مدار داخل لامپ ال ای دی بدست امد یک مدل لامپ سوخته که معمولا ال ای دی ها معیوب می شوند پیدا کردم
با تست اولیه متوجه شدم جریان خروجی با ای سی سویچینگ کنترل میشود ابتدا یک ردیف 5 تایی ال ای دی از بکلایت را تست کردم روشن شد
بعد کمتر کردم تا یک عدد هم روشن شد
بعد با اضافه کردن یک مقاومت وات بالا کمی از جریان کمتر شد .
الان هم کل بکلایت 42 ال جی براحتی تست میشود.
بعد از نظرات دوستان تصویر برد مورد نظر رو میذارم .
[[/hide]
[hide]/HIDE]
[/hide]​
[hide]
[/hide]
[hide]
سلام.
من از درایور لامپ کم مصرف برای خوندن ولتاژ زنر استفاده کردم جواب داده ،برای تست بکلایت هم یکی دو بار با ولتاژ 110 و ریسک تست کردم شاخه رو روشن کرد...
اگه روی خود لامپ تعدادی از لامپ ها روکم کنیم وجاشون جمپر بزنیم تعداد باقی مونده سریعا می سوزن...
شما چطوری یه دونه ال ای دی رو باهاش تست کردید و نسوخته؟؟؟
آیا به دلیل وجود مقاومت وات بالایی که اضافه کردید محافظت انجام میشه و جریان کنترل میشه یا دلیل دیگه ای داره؟؟؟؟
[/hide]

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
937
8,848
استان مرکزی-اراک
مداری که من برای تست استفاده میکنم این شکلیه:

[hide] images.jpg[/hide]

peiman161

کاربر
2022-04-14
3
0
سلام دوست عزیز لطفا نقشه مدار فوق برام ارسال میکنید
در ضمن چوک مربوط را از کجا تهیه کردید

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,096
74,083
48
ایران
سلام.
من از درایور لامپ کم مصرف برای خوندن ولتاژ زنر استفاده کردم جواب داده ،برای تست بکلایت هم یکی دو بار با ولتاژ 110 و ریسک تست کردم شاخه رو روشن کرد...
اگه روی خود لامپ تعدادی از لامپ ها روکم کنیم وجاشون جمپر بزنیم تعداد باقی مونده سریعا می سوزن...
شما چطوری یه دونه ال ای دی رو باهاش تست کردید و نسوخته؟؟؟
آیا به دلیل وجود مقاومت وات بالایی که اضافه کردید محافظت انجام میشه و جریان کنترل میشه یا دلیل دیگه ای داره؟؟؟؟

سلام
دلیل استفاده از مقاومت اینه که بار اضافه روی ال ای دی های نیاد . دوتایی تست کردم ونسوختن . می تونید تست کنید .
ابتدا استفاده نکردم 3 تا یا 4 تا کمتر می زدم میسوخت . با زدن مقاومت این مشکل حل شد . فقط مقاومت بهتره وات بالا باشه چون بدجور داغ میشه .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fata
بالا