آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست شناسائی قطعه برد پکیج

محمد کارخانه

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
با سلام
این قطعه چیست ؟
روی برد پکیج هست . و فن را راه اندازی میکنه
دو تا از پایه ها به یه سیم پیچ ضخیم وصله که ‌( حدود 0 اهم ) داره . و از طریق یه خازن عدسی براش سیکنال یا ولتاژ میاد . و دو پایه دیگه هم پلاتین نداره . ولی با قطع وصل اون فن راه ندازی میشه .
فکر کنم مثل رید رله عمل میکنه

پیوست‌ها

• 69.1 کیلوبایت بازدیدها: 244
  • 72.6 کیلوبایت بازدیدها: 244

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
با سلام
این قطعه چیست ؟
دو تا از پایه ها به یه سیم پیچ ضخیم وصله که ‌( حدود 0 اهم ) داره . و از طریق یه خازن عدسی براش سیکنال یا ولتاژ میاد . و دو پایه دیگه هم پلاتین نداره . ولی با قطع وصل اون فن راه ندازی میشه .

اگر بغلشم دوتا رله دیگم هست روی برد همون رله فن هست ، زیادم خراب میشه تا تعویضم نشه پکیچ را نمیافته بردهای که من دیدم همه رله فنو کنترل میکنه کنار ترانسم جا میخوره ولی از نوع بوبین دار هست، شایدم مثل رید سویچ عمل میکنه ولی کارش یکی هست

آخرین ویرایش:

Adrasulzadeh

کاربر
2018-02-13
12
15
سلام
برخی از پکیج ها مانند فرولی و ورونای بوتان در دستگاه فن دار،
پرشر دود ندارند و مدار راه اندازی فن کاملا" به صورت سوئچینگ میباشد و از رله استفاده نشده است.

Jahansha

کاربر
2023-02-16
1
0
43
یه سیم پیچ ویه ترانزیستور هست .ولی شماره ترانزیستور معلوم نیست .به هم چسبیده هستند

Mohammad.sp

کاربر vip
vip
کاربر
2021-06-04
126
133
29
با سلام
این قطعه چیست ؟

ظاهرش میگه رله جامد یا رله ssrباشه که با ماسفت سوئیچ میشه.

Newman1

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-04-12
343
883
طرز کارش باید یک ترایاک یک امپر مابین یک دهانه یک سلف دمبل مانند سیمپیچ قرار داره با عبور فرکانس بالا با جریان مناسب گیت ترایاک بصورت القایی روشن شده و دو پلاتین فن را روشن میکنه من نمونه ای در ابگرمکن دیدم به اینصورت بود

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
قطعه مورد نظر در برد ابگرمکن های فن دار استفاده میشه و کار رله را انجام میده و توسط یک تریاک کوچک و خازن ۴۷نانو سویچ میشه و احتمال خرابی کمتری را دارد

h.heydari

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-09-26
836
3,844
پارس آباد مغان
با سلام
دوست عزیز این قطعه در برد گازی جنرال هم هستش این قطعه در واقع از یک سیم پیچ وخازن واریستور هستش که بعنوان محافظ برد در مقابل ولتاژ اضافه به برد عمل میکنه.

بالا