آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مشعل آبگرمکن مخزنی اطمینان

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
آبگرمکن دیواری با مخزن ۵۰ لیتری،شمعک روشن میشود و مشکل ندارد اما با چرخاندن درجه باید مشعل نیز روشن شود که نمیشود،۶ماه آبگرمکن روشن نشده و در محیط رطوبتی جنوب در فضای باز بوده اما هنوز یک سال کار نکرده

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
چند تا عکس از قسمت شمعک و مشعل و شیر کنترل ارسال کنید شاید بتونم کمک کنم

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
چند تا عکس از قسمت شمعک و مشعل و شیر کنترل ارسال کنید شاید بتونم کمک کنم

۲۰۱۹۱۱۰۶_۰۶۲۶۳۷.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Nickmehr

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
دوست عزیز من گفتم چند تا عکس از قسمت های مشعل و ...
ایرادی نداره،فقط اگه از گاز مایع(کپسول) استفاده میکنی پیشنهاد میکنم که این کارو به یک تعمیرکار بسپاری.
از این شیر کنترل سه تا لوله به سمت پایین میره.
اونی که از همه باریکتره اسمش ترموکوبله(معمولا طلایی رنگه)وظیفش اینه که کنار شمعک باشه و حواسش به این باشه که اگه شعله شمعک خاموش شد بعد از چند ثانیه گازو قطع کنه که گاز جمع نشه و باعث خفگی و انفجار بشه.این یعنی کنار مشعل حتما باید شعله شمعک به سره ترموکوبل بخوره و همیشه داغ نگهش داره،این تا اینجا.

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
لوله ای که یکم بزرگتره و معمولا سایزش ۶ هست لوله شمعک هست که معمولا آلومینیومی هست.ولوله بعدی( لوله سوم) لوله اصلی مشعل می باشد که رفته وصل شده به برنل(مشعل).حالا اگه آبگرمکن روشن میشه و روی حالت شمعک وایمیسته(یعنی وقتی دستت از آبگرمکن جدا میشه وشمعک روشن میمونه)انتهای لوله اصلی یه نازل برنجی هست اونو باز کن شاید توش آشغال گرفته باشه.اینایی که گفتمو چک کن گزارش بده

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
چهار پیچ قسمت جلورو باز کردم یه پلاستیک کوچیک پشت شیر سه حالته بود که باعث می شد دیافراگم اصلی گاز باز نشه که با کمی دست کاری درست شد.
البته قطعات خیلی ظریفی داخلش بود.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh
آبگرمکن دیواری با مخزن ۵۰ لیتری،شمعک روشن میشود و مشکل ندارد اما با چرخاندن درجه باید مشعل نیز روشن شود که نمیشود،۶ماه آبگرمکن روشن نشده و در محیط رطوبتی جنوب در فضای باز بوده اما هنوز یک سال کار نکرده

بالا