آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داشتن ولتاژ خروجی و عدم جوشکاری دستگاه اینورتر intimax

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
دستگاه اینورتر برای تعمیر آورده شده که به گفته دوستمون قطب مثبت و منفی رو جابجا استفاده کرده و این اتفاق افتاده است(من که به شخصه باور نکردم)و اینکه اخرین باری که به برق وصل کردن فیوز پریده.با چک کردن ظاهری و بردی متوجه شدم که چند تا از ماسفت های cs2837 پایه هایشان شکسته و چند تا شون ترکیده.که همه ی ماسفتها را خارج کردم و ۶ عدد آنها که مارک toshiba بود را به صورت ضربدری تعویض و مابقی را که برای خود دستگاه بود و تست کرده بودم به صورت ضربدری نصب کردم.بعد با تست بقیه قطعات تغذیه متوجه خراب بودن رله شدم وآن را هم تعویض نمودم.بعد دیدم که آی سی ۳۵۲۵ هم دار فانی را وداع گفته(ترکیده)آن را هم تهیه و تعویض کردم و چند تا از دیود های زنر ۴۱۴۸ برد ترانس حلقوی رو هم که اتصال کوتاه بود تعویض کردم.الان دستگاه روشن میشه و در خروجی دستگاه ۵۱ ولت دارم اما جوش نمیده(یه جرقه کوچک میزنه)ولتاژ های ۳۱۰ و ۲۴ و ۱۲ و ۵ رو دارم عکسها را ضمیمه میکنم راستی رگلاتور ۷۸۱۲ به شدت گرم میشه اون رو هم تعویض کردم(با توجه به اینکه خروجی اش ۱۲ بود) اما باز هم داغ میشود،بعد گفتم شاید آی سی ۳۱۴۰ هم خراب شده باشه که برد کامل pwm رو تعویض کردم که باز هم،همون آش و همون کاسه.

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
راستی فراموش کردم که بگم تمام ال ای دی های دستگاه در حالت خاموش می باشد و سون سگمنت و ولوم جلو کار میکند و از ۲۲ تا ۳۱۰ را نشان می دهد.ممنون میشم بندرو از راهنمایی های خودتون دریغ نکنید.

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
November 5, 2019 12833 PM GMT+0330.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: vafadar1

bachegorgan

کاربر vip
کاربر
2010-10-02
35
47
سلام عرض ادب
همیشه وقتی تعداد زیادی ماسفت اسیب می بینه حتما تموم مقاومتهای بالای ماسفت ها رو تعویض کنید
مقاومتهای اسنابر و خازنهای سری شده  رو تست کنید 
ولتاژ بین 7812 و irfzها رو اعلام کنید
کارهای گفته شده رو انجام بدین و اطلاع رسانی کنید

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
سلام دوست عزیز
خوشحالم بلاخره یکی نگهی به ما کرد
واقعیت جوش ندادن دستگاه بابت تعویض اشتباهی دیودهای زنر برد حلقوی با دیودهای ۴۱۴۸ بود(بر اثر خستگی و بی دقتی)البته الان جوش می دهد اما خیلی ضعیف.ممنونم از توجه شما دوست عزیز

بالا