آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: پروگرام کردن فایل فلش در دسنگاه های دی وی ار xm

میسم

کاربر vip
کاربر
2013-07-03
131
87
31
مشهد
سلام وقتتون بخیر
یه نمونه برد که تصویرشو میزارم دارم میخام بدون اینکه ایسی فلش رو از برد بردارم پروگرام کنم ایا همچین امکانی توسط کانکتور های روی برد یا پورت یو اس بی امکان پذیر هست یا خیر؟
نرم افزار انتقال تصویر:xmeye
سی پی یو: hi3520
photo_2019_11_01_15_01_06.jpg
photo_2019_11_01_15_01_16.jpg

میسم

کاربر vip
کاربر
2013-07-03
131
87
31
مشهد
تعداد زیادی برد نو هست که باید این کارو انجام بدیم
راهی جز برداشتن ایسی وجود نداره؟

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
بله امکان پذیر است به دو روش
روش اول توسط usb که حتما باید قسمت bootloader در فلش سالم باشد.در این روش باید فایل فلش را تغییر داده و به یک فایل img تبدیل کرد و داخل usb گذاشت و یک فایل هدر .این روش برای بردهایی است فایل فلش به جز قسمت بوت لودر اسیب دیده است. در این روش بوت لودر وقتی اجرا شد اولین فرمان چک پورت usb است و اگر فایلهای لازم و crc درست در فایل موجود باشد روی صفحه مونیتور بوت و اپدیت از طریق usb را نمایش میدهد که حدود ۴۰ ثانیه طول میکشد و دستگاه ریست شده و بوت کامل میشود.
روش دوم به روش کارخانه است که در چین تمام بردها پروگرام میشود چون تمام بردها در چین با فلش خام اسمبل میشود از طریق کانکتور rx و tx که روی برد هست و کابل شبکه .در این روش فلش اگر خام هم باشد قابل پروگرام است من همیشه از این روش برای بردهای سری استفاده میکنم.
تمام Cpu های سری های سیلیکون وقتی روشن میشوند قبل از اینکه خواندن فلش را فعال کنند یک ای دی کد از طریق پورت uart فرستاده میشود که در ان مشخص میشود که چه cpu است و چند صدم ثانیه منتظر میماند تا اگر فرمانی دریافت کرد از طریق پورت uart متصل شود
..برد شما دارای hi3520d ورژن v200 است و به راحتی پروگرام میشود هر برد کمتر از یک دقیقه قابل پروگرام است با عرض شرمندگی این روش نرم افزارهای خاصی دارد که نمیتوانم منتشر کنم .
برای cpu های gm هم با کابل usb مخصوص میشود ۸ عدد برد را با هم در عرض ۳۵ثانیه پروگرام کرد .cpu های سری gm دارای پورت usb قابل پروگرام است و باید مد پروگرام را در روی برد فعال کرد تا امکان پذیر باشد چه فلش خام باشد چه پروگرام شده فرقی نمیکند این روش را در سایت قبلا توضیح دادم

آخرین ویرایش:

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
سلام.
یک سری کانکتور هست مثل گیره سوسماری که آنبرد به ای سی فلش اس ام دی ۸ پایه متصل میشن و میشه بدون نیاز به در اوردن ای سی فلش زد. البته در صورتی که مدار مخل روند پروگرم کردن نشود و قفل سخت افزاری نشده باشد.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
سلام.
یک سری کانکتور هست مثل گیره سوسماری که آنبرد به ای سی فلش اس ام دی ۸ پایه متصل میشن و میشه بدون نیاز به در اوردن ای سی فلش زد. البته در صورتی که مدار مخل روند پروگرم کردن نشود و قفل سخت افزاری نشده باشد.
روی dvr این روش کار نمیکند جریان ۳.۳ ولت روی dvr زیاد است و ۳.۳ ولت پروگرامر صفر میشود .البته فقط این یک دلیل بود دلیلهای دیگر هم دارد بطور مثال چند لحضه cs روی فلش صفر میشود

خادم مقدم

کاربر vip
کاربر
2013-07-16
177
692
خراسان رضوی
احتمالا بوسیله ی ارودینو بشه این کارو انجام داد با توجه به اینکه درگاه rx tx داره و نرم افزارش هم در اینترنت هست. متنها باید با برنامه نویسی ارودینو اشنا باشی. من سر رشته ندارم اگر در این باب راهنمایی هست دوستان اشنا با این مقوله بهتر میتونن کمک کنن.
در غیر این صورت با کاربر poya22 که اشراف داره ارتباط بگیر.

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,724
7,475
دامغان
روش اول توسط usb که حتما باید قسمت bootloader در فلش سالم باشد.در این روش باید فایل فلش را تغییر داده و به یک فایل img تبدیل کرد و داخل usb گذاشت و یک فایل هدر .این روش برای بردهایی است فایل فلش به جز قسمت بوت لودر اسیب دیده است. در این روش بوت لودر وقتی اجرا شد اولین فرمان چک پورت usb است و اگر فایلهای لازم و crc درست در فایل موجود باشد روی صفحه مونیتور بوت و اپدیت از طریق usb را نمایش میدهد که حدود ۴۰ ثانیه طول میکشد و دستگاه ریست شده و بوت کامل میشود.
روش دوم به روش کارخانه است که در چین تمام بردها پروگرام میشود چون تمام بردها در چین با فلش خام اسمبل میشود از طریق کانکتور rx و tx که روی برد هست و کابل شبکه .در این روش فلش اگر خام هم باشد قابل پروگرام است من همیشه از این روش برای بردهای سری استفاده میکنم.
تمام Cpu های سری های سیلیکون وقتی روشن میشوند قبل از اینکه خواندن فلش را فعال کنند یک ای دی کد از طریق پورت uart فرستاده میشود که در ان مشخص میشود که چه cpu است و چند صدم ثانیه منتظر میماند تا اگر فرمانی دریافت کرد از طریق پورت uart متصل شود
..برد شما دارای hi3520d ورژن v200 است و به راحتی پروگرام میشود هر برد کمتر از یک دقیقه قابل پروگرام است با عرض شرمندگی این روش نرم افزارهای خاصی دارد که نمیتوانم منتشر کنم .
برای cpu های gm هم با کابل usb مخصوص میشود ۸ عدد برد را با هم در عرض ۳۵ثانیه پروگرام کرد .cpu های سری gm دارای پورت usb قابل پروگرام است و باید مد پروگرام را در روی برد فعال کرد تا امکان پذیر باشد چه فلش خام باشد چه پروگرام شده فرقی نمیکند این روش را در سایت قبلا توضیح دادم

مهندس ممکنه نرم افزار hi silicon را معرفی کنید
موفق باشید

میسم

کاربر vip
کاربر
2013-07-03
131
87
31
مشهد

متشکرم از وقتی که گذاشتید
روش دوم rx tx توسط نرم افزار انجام میشه؟
آیا نرم افزاری که قید کردید قابل خریداری هست؟

آخرین ویرایش:
بالا