آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کار نکردن usb لپ تاپ asus x541uv

aligiti

کاربر
2011-12-26
48
80
مرند
سلام دوستان
لپ تاپ فوق مشکل یو اس بی داره به این صورت که در setup شناخته نمیشه یکی از پورتها usb3 و دیگری usb2 هست بهد از تعویض ویندوز و نصب درایو ها usb3 ماوس رو شناسایی و خوب کار میکنه و مشکلی نداره ولی فلش و هارد اکسترنال و .... رو نمیشناسه . usb2 نیز کلا کار نمیکنه
ولتاژ 5 ولت روی پورت ها وجود داره
هنگام وصل ماوس روی پورتهای ولتاژ 3 ولت رو روی یکی از پایه های دیتا وجود داره

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام
تست کن ببین بعد از نصب هارد به یو اس بی ولتاژ افت میکنه یا خیر؟!

• Like

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
وقتی فلش رو نصب ومیکنم ولتاژ 3 ولت روی پایه دیتا وجود نداره و افت میکنه

اول چک کنید که ولتاژ تغذیه 5V افت میکنه یا خیر بخصوص با هارد که جریان مصرفی بالایی داره
وقتی خیالتون از تغذیه راحت شد برید سراغ لاین های دیتا. توی لاین دیتا معمولا یک قطعه محافظتی ESD هست که میتونه مشکل ایجاد کنه و یک سلف و خازن فیلتر ( البته من شماتیک رو ندارم که دقیق بررسی کنم)
البته احتمال ایراد در سی پی یو هم وجود داره ( اگر اشتباه نکنم توی این مدل سی پی یو و PCH یکی هستن و بصورت BGA نصب شده)

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
من این مشکل را با نصب درایور USB3 برطرف کردم .

یا نصب این درایور مشکل usb2 هم مرتفع میشه

• Like

aligiti

کاربر
2011-12-26
48
80
مرند
اول چک کنید که ولتاژ تغذیه 5V افت میکنه یا خیر بخصوص با هارد که جریان مصرفی بالایی داره
وقتی خیالتون از تغذیه راحت شد برید سراغ لاین های دیتا. توی لاین دیتا معمولا یک قطعه محافظتی ESD هست که میتونه مشکل ایجاد کنه و یک سلف و خازن فیلتر ( البته من شماتیک رو ندارم که دقیق بررسی کنم)
البته احتمال ایراد در سی پی یو هم وجود داره ( اگر اشتباه نکنم توی این مدل سی پی یو و PCH یکی هستن و بصورت BGA نصب شده)

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون هارد رو usb3 میشناسه و کار میکنه ولی روی usb2 کار نمیکنه 5 ولت تغذیه هم افت نمیکنه ولی کلا فلش ها رو نمیشناسه حتی من یک گیرنده وایرلس usb هم تست کردم که اونم نمیشناسه

• Like

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
امتداد مسیر پایه های data+ و data- پورت usb2 در پشت برد ،وصل می شه به d5303 و L5210 و در نهایت به U0301.برد ویو این مدل خدمت شما

پیوست‌ها

بالا