آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپ تاپ acer E1-571G

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
جسارتا بدون خازن بیست دقیقه کار کرد .

خازن هایی که من جایگزین خازن سوخته کردم رو توی عکس پیوست شده ، مشخص کردم . به نظرم از لحاظ ولتاژ درست هستند .

من pc 177 , pc 181 رو جایگزین کردم. شماتیک دقیق برد اوراقی که دارم رو پیدا نکردم ، اما ظاهرا با مادربرد لپ تاپ مشتری یکی هست .

فکر کنم اگر دوباره خازن جایگزین کنم ، دوباره به مشکل بربخوره .

شماره مادربرد اوراقی که عکسش رو پیوست کردم :

Q5WVH LA-7912p

Rev : 1.0

2012.03.22
سلام
جایگزین هم نکردید اتفاق خاصی نمیوفته

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام .

خازن سوخته رو تعویض کردم ، به مدت هفت الی هشت ساعت هم روشن موند و مشکلی نداشت ،( البته مدت بیشتری میذارم تست بشه )،انشاءالله که دیگه به مشکل بر نخوره .

از همه ی دوستان که من رو راهنمایی کردن ممنونم ، علی الخصوص از آقا رضا و آقا مصطفی .

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,550
IRAN-Karaj
درود

تشکر از آغازگر تاپیک shadow_tanha که مرتب و منظم تا آخرین لحظه و نتیجه گیری صحیح گزارش دهی کردن

و همچنین از دوستان و همکاران عزیزی (به ویژه جناب رضا و جناب مصفای عزیز) که یاری رسوندن که تاپیک به سرانجام برسه و کاربرای دیگه هم مثل خودم استفاده بکنن

از تاپیکهایی که آغازگر محترمشون بی سرانجام موضوع رو رها میکنه و کم هم نیست آدم حرصش درمیاد

با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

سپاس

آخرین ویرایش:

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام .

لپ تاپ رو مشتری دوباره آورد ، مشکلش اینه که بعضی وقتها با شارژر کار نمیکنه ، یعنی نه روشن میشه ، نه باطری رو شارژ میکنه . ( در کل با باطری کار میکنه ) متاسفانه همیشه

اینجوری نیست بیشتر وقتها مشکلی نداره .

زمانی که روشن نمیشه با منبع تغذیه وصل میکنم ، هیچ جریان کشی نداره .

ایراد از باطری و شارژر نیست ، چون با منبع تغذیه هم روشن نمیشود .

پاورجک و کابل رو تعویض کردم جواب نداد .

آی سی شارژ روی برد خراب داشتم، تعویض کردم ، باز هم جواب نداد .

امکان داره از بایوس باشه ؟؟؟ چون روشن میشه ، بایوس رو آپدیت کنم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

نـــکــتـــــه : بعضی وقتها با شارژر مشکل داره، همیشگی نیست ، چون قبل از اینکه به مشتری تحویل بدم ، چند روز تست کردم مشکلی نداشت .

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
اساتید و همکاران گرامی نظری ندارن ، ممنون میشم مجددا راهنمایی بفرمایید .

zarepour

کاربر
2019-11-09
44
26
31
اساتید و همکاران گرامی نظری ندارن ، ممنون میشم مجددا راهنمایی بفرمایید .

سلام، ولتاژ کانکنور های باتری رو چک کن اگر درسته بایوس بزن
البته یه چک هم بکن ببین سر سوییچ ولتاژ داری. اگ نداری و 3.3 و 5 هم موجود نیست ولتاژ خروجی فت ها قبل از ای سی شارژ و رگولاتور چک کن.
البته اول مدار محافظ بعد از کانکتور شارژر چک کن، دیود زنر و فیوز...

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام، ولتاژ کانکنور های باتری رو چک کن اگر درسته بایوس بزن
البته یه چک هم بکن ببین سر سوییچ ولتاژ داری. اگ نداری و 3.3 و 5 هم موجود نیست ولتاژ خروجی فت ها قبل از ای سی شارژ و رگولاتور چک کن.
البته اول مدار محافظ بعد از کانکتور شارژر چک کن، دیود زنر و فیوز...

سلام ، ممنون از شما .

لپ تاپ با باطری مشکلی نداره در کل ، بعضی وقتا با شارژر کار نمیکنه ، الان دو روز بدون باطری ، فقط با شارژر دارم تست میکنم ، مشکلی نداره ،کارهایی که شما فرمودید لپ تاپ باید

روشن نشه ( در حالت خراب باشه ) ، که بخوام تست بکنم ، درسته ؟؟؟

آخرین ویرایش:

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
سلام .

لپ تاپ رو مشتری دوباره آورد ، مشکلش اینه که بعضی وقتها با شارژر کار نمیکنه ، یعنی نه روشن میشه ، نه باطری رو شارژ میکنه . ( در کل با باطری کار میکنه ) متاسفانه همیشه

اینجوری نیست بیشتر وقتها مشکلی نداره .

زمانی که روشن نمیشه با منبع تغذیه وصل میکنم ، هیچ جریان کشی نداره .

ایراد از باطری و شارژر نیست ، چون با منبع تغذیه هم روشن نمیشود .

پاورجک و کابل رو تعویض کردم جواب نداد .

آی سی شارژ روی برد خراب داشتم، تعویض کردم ، باز هم جواب نداد .

امکان داره از بایوس باشه ؟؟؟ چون روشن میشه ، بایوس رو آپدیت کنم .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

نـــکــتـــــه : بعضی وقتها با شارژر مشکل داره، همیشگی نیست ، چون قبل از اینکه به مشتری تحویل بدم ، چند روز تست کردم مشکلی نداشت .

سلام
در مورد بایوس یک تجربه خدمتتون بگم :
دیروز یک لپ تاپ رو عیب یابی میکردم و مشکل این بود که ولتاژ 5v حدود 2.2 ولت بود خوب چک کردم توی مدار اتصال کوتاه نبود و خوب یک راست رفتم سراغ آی سی ای که این ولتاژ رو درست میکنه و چک کردم دیدم ولتاژ LDO پنج ولت رو تولید میکنه ولی ولتاژ sus همچنان مشکل داره میخواستم که آی سی رو عوض کنم که پیش خودم گفتم بایوس زدن 5 دقیقه زمان میبره و ارزش امتحان کردن رو داره و با فلش بایوس لپ تاپ درست شد.

شما هم به نظر من آی سی رو پروگرام کنید ضرر نداره قبلش بکاپ هم بگیرید جهت اطمینان.

توی ورودی لپ تاپ دو تا ماسفت هست که برای محافظت مدار در مقابل جریان معکوس و یا اتصال کوتاه و ... هستن.
موقعی که لپتاپ روشن نمیشه گیت ماسفتها رو چک کنید که آیا ولتاژ دارن یا خیر اگر دارن و همچنان 19 ولت ازشون نمیگذره ماسفت ها رو تعویض کنید اگر گیتشون ولتاژ نداره برید سراغ آی سی کنترل کننده این ماسفت ها. موفق باشید.

shadow_tanha

کاربر vip
کاربر
2016-02-15
184
127
سلام ، ممنون از شما

یه سوال : من بایوس رو چند روز پیش آپدیت کردم ،(ورژن اصلی 2.14 بود که به 2.21 ارتقاء یافت) باز هم نیاز هست که پروگرام کنم ؟؟

البته باید منتظر بمونم تا دوباره با شارژر روشن نشه

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,430
سلام ، ممنون از شما

یه سوال : من بایوس رو چند روز پیش آپدیت کردم ،(ورژن اصلی 2.14 بود که به 2.21 ارتقاء یافت) باز هم نیاز هست که پروگرام کنم ؟؟

البته باید منتظر بمونم تا دوباره با شارژر روشن نشه

اگر پروگرام کنید بهتر هست در ضمن ME region هم انجام بدید شاید فرجی شد چون بعضی وقتا ایرادات مربوط به پاور (سرعت بالای فن و خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ و ... ) با ME region قابل حل هست.

بالا