آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: کار نکردن حالت زمستانی پکیج بوتان کالدا ونزیا

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
سلام دوستان.
یک پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا داریم که یک مشکل عجیب داره. الآن که روی حالت زمستانی قرار گرفته گاهی اوقات پمپ پکیج کامل خاموش میشه و رادیاتورها سرد میشن. باید یکبار شیر آب گرم مصرفی رو باز کنم و ببندم تا پمپ دوباره شروع به کار کنه. فلوسویچ رو با اهم متر تست کردم و سالم هست یعنی در حالت عادی کنتاکتش باز هست و وقتی شیر آب گرم باز میشه کنتاکتش عمل می کنه و اتصال میده. در ضمن آب گرم مصرفی خوبه و مشکلی از این بابت نیست.
به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه که این اتفاق میفته؟

absharezolal

کاربر
2012-11-13
68
56
سلام دوستان.
یک پکیج بوتان مدل کالدا ونزیا داریم که یک مشکل عجیب داره. الآن که روی حالت زمستانی قرار گرفته گاهی اوقات پمپ پکیج کامل خاموش میشه و رادیاتورها سرد میشن. باید یکبار شیر آب گرم مصرفی رو باز کنم و ببندم تا پمپ دوباره شروع به کار کنه. فلوسویچ رو با اهم متر تست کردم و سالم هست یعنی در حالت عادی کنتاکتش باز هست و وقتی شیر آب گرم باز میشه کنتاکتش عمل می کنه و اتصال میده. در ضمن آب گرم مصرفی خوبه و مشکلی از این بابت نیست.
به نظرتون مشکل از کجا می تونه باشه که این اتفاق میفته؟

با سلام
طبق نظر و اطلاعات من تا جایی که میدونم کالدا منزیا تک مبدل هست و موقع باز کردن آب گرم مصرفی پمپ کار نمیکنه.
حالا مشکل شما چون در حالت زمستان پمپ همیشه باید کار کنه و آب رو به گردش بیاره و برای دستگاه شما این عمل انجام میشه ولی بعد مدتی خاموش میشه که نباید بشه و با باز کردن شیر آب گرم و بستن دوباره شیر آب گرم چون عملیات فرمان روشن شدن پمپ دوباره صادر میشه پمپ روشن میشه احتمالا مشکل از برد و رله پمپ هست که این رله باید تعویض بشه و تست کرد.

البته اول از سالم بودن قطعات دیگر مطمین بشید و از تجربه بقیه دوستان استفاده نمایید.

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
ممنون از پاسخ خوب شما.
دقیقا فرمایش شما صحیح هست. پکیج از نوع تک مبدل هست و همونطور که فرمودید در حالت زمستانه پمپ باید دائم کار کنه مگر وقتی که شیر آب گرم مصرفی باز میشه که در این حالت پمپ قطع میشه. رله رو آزمایش کردم و سالم هست. به نظر شما ممکنه رله گاهی کار کنه و گاهی کار نکنه؟

absharezolal

کاربر
2012-11-13
68
56
ممنون از پاسخ خوب شما.
دقیقا فرمایش شما صحیح هست. پکیج از نوع تک مبدل هست و همونطور که فرمودید در حالت زمستانه پمپ باید دائم کار کنه مگر وقتی که شیر آب گرم مصرفی باز میشه که در این حالت پمپ قطع میشه. رله رو آزمایش کردم و سالم هست. به نظر شما ممکنه رله گاهی کار کنه و گاهی کار نکنه؟

بله عزیز
خرابی رله پکیج بیشتر این مدلیه گاهی کار میکنه گاهی نه
رله مربوطه 24 ولت و 5 آمپر و چهار پایه است که مارک پاناسونیک روش هست اونو عوض کنید.

ساخر

کاربر vip
کاربر
2012-05-18
181
698
ایران
با سلام در صورتی که عیب پکیج شما با توضیحات دوستان برطرف نشد مراحل زیر را انجام دهید.
آب گرمایشی نداریم؟
الف- هوا داخل سیستم است. هواگیری شود ب- کدام رادیاتور سرد است، بانگاه کردن به اینکه کدام رادیاتور گرم نیست همان را چک کنید. در صورتی که همه رادیاتور ها باشد پکیج را رسوب گیری کنید(مبدل). ضمنا در زیر پکیج صافی برنجی 4/3 را باز کرده و تمیز کنید ج- در نهایت تک تک رادیاتور ها را رسوبگیری کنید با آب فشار زیاد و یا (رسوب زدای من رقیق )د-ترمیستور ntc گرمایشی با سمباده تمیز یا بهتر است تعویض شود.

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
ممنون از دوستان عزیزم.
مشکل با تعویض فلوسویچ حل شد. فلوسویچ قبلی نشون نمیداد که خراب هست. فقطمثل اینکه گاهی از اوقات گیر می کرده که این باعث می شده مدار پمپ خاموش بشه.
یکبار که مدار پمپ قطع شده بود سیم فلوسویچ را از مدار خارج کردم و پمپ روشن شد. متوجه شدم که مشکل از فلوسویچ هست. بعد هم که آرام بهش ضربه زدم دیدم پمپ روشن شد و شکم به یقین تبدیل شد.
با تعویض فلوسویچ مشکل حل شد.
فقط یک سوال: آیا فلوسویچ قابل تعمیر هم هست؟

Adrasulzadeh

کاربر
2018-02-13
12
16
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز موضوعی که در بحث شما دیدم این بود که رله پمپ خرابه معمولا اگر رله پمپ خراب باشه یا وصل نمیشه یا وصل میمونه موضوعی که شما گفتید در صورتی که وصل بمونه آبگرم خوبی ندارید ولی اگر وصل نشه گرمایش ندارید پس اگر گاهی اوقات پمپ کار میکنه فقط گیر بودن فلوسوئیچ میتونه باشه اون هم بدلیل اینکه گاهی اوقات مشتری آب و باز بسته میکنه پاندول بالا گیر میکنه یا بالعکس ، پیشنهاد میکنم دراین مواقع فلوسوئیچ و باز کنید و پاندول داخلی اونو چک کنید معمولا با تمیز گردن چند روزی کار میکنن و باز همان مشکل و میبینید، تعویض شود بهتر است.

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز موضوعی که در بحث شما دیدم این بود که رله پمپ خرابه معمولا اگر رله پمپ خراب باشه یا وصل نمیشه یا وصل میمونه موضوعی که شما گفتید در صورتی که وصل بمونه آبگرم خوبی ندارید ولی اگر وصل نشه گرمایش ندارید پس اگر گاهی اوقات پمپ کار میکنه فقط گیر بودن فلوسوئیچ میتونه باشه اون هم بدلیل اینکه گاهی اوقات مشتری آب و باز بسته میکنه پاندول بالا گیر میکنه یا بالعکس ، پیشنهاد میکنم دراین مواقع فلوسوئیچ و باز کنید و پاندول داخلی اونو چک کنید معمولا با تمیز گردن چند روزی کار میکنن و باز همان مشکل و میبینید، تعویض شود بهتر است.
بله دوست عزیزم. ممنون از شما. مشکل از فلوسویچ بود که حل شد

Mahdi9090

کاربر
2019-12-28
16
9
34
سلام دوستان
یه برد پکیج کالدا بدون فن، برای مشتری که روی حالت زمستانه رله تیک تیک میکنه و پکیج روشن نمیشه
روی حالت تابستانه و آبگرم مصرفی درست کار میکنه
با یه برد دیگه تست کردم شک م به یقین پیوست که برد مشکل داره
رله پمپ خراب بود که تعویض کردم ولی بازم راه نیوفتاد
همه ی قطعات ظاهرا سالمن
میشه راهنمایی کنید چه قطعه ای روی برد میتونه نقش داشته باشه؟

آخرین ویرایش:
بالا