آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کار نکردن پکیج بوتان مدل اپتیما بعد از اتومات کردن گرمایش

absharezolal

کاربر
2012-11-13
68
56
با سلام
دوستان

این پکیج اپتیما برای بار اول که زمستان میذاشتم روشن میشد و رادیاتورها هم خوب داغ میکرد و مشکلی نداشت ولی وقتی اتومات میکرد دیگه روشن نمیشد و رادیاتورها هم سرد میشدن ولی چراغ قرمز نمیشد در ضمن اب گرم هم کار میکرد.
کارهایی که انجام شد به صورت زیر است:
تست سنسور شوفاز یا ntc که سالم بود.
تست سنسور قطع که در برگشتی مبدل هست سالم بود.
تست پرشر هوا کاملا سالم بود.
فلو سوییچ کاملا سالمه.
پمپ هم باز کردم سالم بود و چرخش داشت با توجه به اینکه بار اول رادیاتورا گرم میشدن اب گردش داشت /
منتها قطعه پرشر آب رونتونستم پیدا کنم ظاهرا این مدلا ندارند نمی دونم کسی می دونه راهنمایی کنه؟
در نهایت رسیدم به برد ،
برد رو باز کردم ظاهرا قطعات سالم بود ولی یکم قلع مردگی داشت اونا رو احیا کردم و دوباره بستم به دستگاه .
دستگاه مثل قبل کار کرد بعدش که اتومات کرد ایندفعه چراغ قرمز ثابت شد و دیگه کار نمی کنه
با چیزایی که گفتم اشکال از چی میتونه باشه؟

Adrasulzadeh

کاربر
2018-02-13
12
17
سلام
دوست عزیز اگر در سه حالت قرمز ثابت باشه به احتمال زیاد ntcگرمایش خراب است ولی اگر در زمان فرمان مصرفی یا گرمایش قرمز می شود دلایل مختلفی میتواند داشته باشد.
مشکل اولی که شما فرمودید ایراد کمبود هوا در محفظه احتراق میباشد که با باز کردن دریچه های هوای بالا محفظه مشکل مرتفع میگردد.البته اگر از دودکش دو جداره استفاده نموده اید به هیچ وجه این کار را نکنید. پیشنهاد میگردد پر شردود تعویض و فن سرویس شود مطمئنا مشکل شما حل خواهد شد. در صورت عدم رفع مشکل بنده در خدمتم

بالا