آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تثبیت ولتاژ 12 خودرو

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
سلام وقت بخیر
یک تابلو با 202 ال ای دی سبز برای کنار چراغ ترمز ماشین درست کردم که زمان ترمز کردن نوشته تابلو روشن میشه اما مشکل اینه که ولتاژ باطری خودرو ثابت نیست و بین 10 تا 18 متغیره،اگر کسی راه حلی داره لطفا راهنمایی بفرمایید.

Behnammohsen

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-05
518
1,313
33
Babol
درود .هر ۳ ال ای دی و یک مقاومت ۳۹اهم دراصل (۳۴ اهم موجود در بازار ) رو سری کنید و ۱۲ ولت بهش بدید .

farjadpc

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-02
32
35
سلام وقت بخیر
یک تابلو با 202 ال ای دی سبز برای کنار چراغ ترمز ماشین درست کردم که زمان ترمز کردن نوشته تابلو روشن میشه اما مشکل اینه که ولتاژ باطری خودرو ثابت نیست و بین 10 تا 18 متغیره،اگر کسی راه حلی داره لطفا راهنمایی بفرمایید.

درود. اگر طبق فرمایش از 10 تا 18 متغیره دنبال ایراد تو برق ماشین باشید! باتری ماشین اگه به 10 یا کمتر برسه ولتاژش یعنی مرخصه! بالای 14.5 ولت هم یعنی آفتومات آلترناتور (دینام) خرابه.
در واقع ولتاژ ماشین باید بین حدود 10.5 تا 14.5 متغیر باشه نهایتا.

بفرمائید که تابلویی که درست کردید چقدر جریان میکشه؟ رگولاتور 7812 که 1 آمپر میتونه جریان بده مناسبش نیست؟
------------------
به تاریخ پست دقت نکرده بودم که قدیمیه. اما خب ممکنه به کار کس دیگری بیاد!

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
درود. اگر طبق فرمایش از 10 تا 18 متغیره دنبال ایراد تو برق ماشین باشید! باتری ماشین اگه به 10 یا کمتر برسه ولتاژش یعنی مرخصه! بالای 14.5 ولت هم یعنی آفتومات آلترناتور (دینام) خرابه.
در واقع ولتاژ ماشین باید بین حدود 10.5 تا 14.5 متغیر باشه نهایتا.

بفرمائید که تابلویی که درست کردید چقدر جریان میکشه؟ رگولاتور 7812 که 1 آمپر میتونه جریان بده مناسبش نیست؟
------------------
به تاریخ پست دقت نکرده بودم که قدیمیه. اما خب ممکنه به کار کس دیگری بیاد!

تشکر از راهنمایی تون استفاده میکنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farjadpc
بالا