آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مبدل 12 به 220

khabatizi

کاربر
2019-09-14
30
23
سلام خسته نباشید
یه مبدل 12 به 220 دارم که خروجی 220 رو داره چراغ سبز رنگش هم روشن میشه اما فنش کار نمیکنه که اندازه ولتاژشو اندازه گرفتم حدود 2 ولت بود و وقتی هم زیر بار قرار میگیره چراغ خطا روشن میشه و شروع میکنه به چشمک زدن و یه صدای ویز ویز ازش میاد ماسفت هاش رو هم عوض کردم ولی کمکی نکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام خسته نباشید
یه مبدل 12 به 220 دارم که خروجی 220 رو داره چراغ سبز رنگش هم روشن میشه اما فنش کار نمیکنه که اندازه ولتاژشو اندازه گرفتم حدود 2 ولت بود و وقتی هم زیر بار قرار میگیره چراغ خطا روشن میشه و شروع میکنه به چشمک زدن و یه صدای ویز ویز ازش میاد ماسفت هاش رو هم عوض کردم ولی کمکی نکرد. ممنون میشم راهنمایی کنید

عکس از زیر و روی برد قرار بدید.
همچنین میتوانید تغذیه فن را از برق ورودی اینورتر بگیرید.
معمولا بعضی از اینورتر ها مدار اتوماتیک طراحی کردند که بر اساس افزایش دمای محیط ولتاژ فن و در نتیجه دور فن هم بیشتر میشود.

khabatizi

کاربر
2019-09-14
30
23
سلام
ماسفت های ورودیش FDB6670 بود که من بجاش 2N03L03 و ماسفت های خروجیش هم BLV840 بود که من بجاش IRF840 گذاشتم. البته من فیوز و یه مقاومت 22. اهم و دیود زنرهای کنار ماسفت و درایو ها رو هم عوض کردم. ممنون

پیوست‌ها

• 2.4 مگابایت بازدیدها: 755
  • 2.9 مگابایت بازدیدها: 750
آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
سلام خسته نباشید

فعلا مشکل شما مشخص نیست و باید از دستگاه بیشتر گزارش بدی تا قابل درک و فهم باشد
فعلا فن را از مدار جدا کن
ولتاژ وروردی 12 ولت حداقل 6 آمپر DC بدهید سپس یک لامپ یخچال وات پایین تست کنید سپس با تغذیه آمپر بالاتر مثلا 15 الی 30 آمپر لامپ 100 و 200 را تست بگیرید و نتیجه را گزارش کنید.
فیوز و یه مقاومت 22. اهم و دیود زنرهای کنار ماسفت و درایو ها رو هم عوض کردم
منظور از درایو ها همان ای سی است؟ شماره ای سی هارو محبت میکنید؟
مشکل اول اینورتر چی بوده و چرا این قطعات را تعویض کردید زنری که تعویض کردید 18 ولتی است؟
علت چشمک زدن میتواند کم بودن جریان تغذیه ورودی باشد.

khabatizi

کاربر
2019-09-14
30
23
برد رو پیش یه تعمیرکار دیگه هم بردن فقط به من گفتن کار نمیکنه تو خروجیش ولتاژ نداشت.یه لامپ 30 وات وصل کردم روشن میشد ولی وقتی که لامپ 100 وصل کردم بازم روشن و خاموش میشه و شروع میکنه به چشمک زدن و خازن های ورودی و خروجی رو هم تعویض کردم ولی مشکلش حل نشد. شماره آی سی ها هم TL494 هستش. ممنون

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
برد رو پیش یه تعمیرکار دیگه هم بردن فقط به من گفتن کار نمیکنه تو خروجیش ولتاژ نداشت.یه لامپ 30 وات وصل کردم روشن میشد ولی وقتی که لامپ 100 وصل کردم بازم روشن و خاموش میشه و شروع میکنه به چشمک زدن و خازن های ورودی و خروجی رو هم تعویض کردم ولی مشکلش حل نشد. شماره آی سی ها هم TL494 هستش. ممنون
اگر جریان تغذیه ورودی اعمال شده کم باشه همین مشکل برای لامپ هایی با توان بیشتر پیش خواهد آمد.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
به باتری ماشین وصلش کردم شارژ کامل هم بود

با توجه به اینکه از برق باتری استفاده کردید
و مشکل کماکان با لامپ 100 وات بر قرار است
من 2 احتمال میدم یا خازن های کنار ای سی 494 مشکل دارد یا خود ای سی
همچنین نوع ماسفت های جایگزین که استفاده کردید را میبایست در اسرع وقت مورد برسی از نظر رایز تایم و فال تایم و rds چک کنم.

khabatizi

کاربر
2019-09-14
30
23
با توجه به اینکه از برق باتری استفاده کردید
و مشکل کماکان با لامپ 100 وات بر قرار است
من 2 احتمال میدم یا خازن های کنار ای سی 494 مشکل دارد یا خود ای سی
همچنین نوع ماسفت های جایگزین که استفاده کردید را میبایست در اسرع وقت مورد برسی از نظر رایز تایم و فال تایم و rds چک کنم.

ماسفت های خروجی یکی هستند ولی ماسفت های ورودی اونی که من جایگزین کردم هردو تایمش با اون ماسفت قبلی اختلاف زیادی داره یعنی بیشتره و مقاومت RDS هم از ماسفت قبلی کمتره من 2N03L03 رو بجای FDB6670 جایگزین کردم. اختلاف اون تایم ها با RDS چه تغییری رو تو مدار ایجاد میکنه؟

بالا