آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

عدم شناسایی و عدم شارژ باتری لپتاپ Dell Latitude D600

esmail69

کاربر
2010-02-04
2
0
سلام دوستان
مدل لپتاپ من Dell Latitude D600 هست.
چه در حالت خاموش و چه در حالت روشن نه باتری رو میشناسه نه شارژ میکنه انگار که باتری توی دستگاه نیست.
تقریبا کنار باتری به یه قطعه برخوردم که احتمالاً باتری رو تقویت میکنه.مشکل از این نیست؟
من که سر در نمیارم دوستان اگه کمک کنید ممنون میشم.

fd91d2789df449af9adb.jpg

fddd3d73882b4da99916.jpg

fbc

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-12-04
421
2,224
ایران مهد دلیران
سلام دوستان
مدل لپتاپ من Dell Latitude D600 هست.
چه در حالت خاموش و چه در حالت روشن نه باتری رو میشناسه نه شارژ میکنه انگار که باتری توی دستگاه نیست.
تقریبا کنار باتری به یه قطعه برخوردم که احتمالاً باتری رو تقویت میکنه.مشکل از این نیست؟
من که سر در نمیارم دوستان اگه کمک کنید ممنون میشم.

بنام خدا و باسلام
دوست عزیز این قطعه که در عکس آورده اید باطری بکاپ مادربورد دستگاه است و ربطی به باطری خود دستگاه ندارد. شما وارد setup دستگاه شوید و ببینید که آیا شارژر را می شناسد یا خیر؟ اگر شارژر را بشناسد که ایراد از باطری است درغیر اینصورت ایراد از شارژر یا مادربورد دستگاه است. باتشکر

esmail69

کاربر
2010-02-04
2
0
بنام خدا و باسلام
دوست عزیز این قطعه که در عکس آورده اید باطری بکاپ مادربورد دستگاه است و ربطی به باطری خود دستگاه ندارد. شما وارد setup دستگاه شوید و ببینید که آیا شارژر را می شناسد یا خیر؟ اگر شارژر را بشناسد که ایراد از باطری است درغیر اینصورت ایراد از شارژر یا مادربورد دستگاه است. باتشکر

مرسی بابت پاسختون
دیگر دوستان هم به این امر اشاره کردن که این قطعه مربوط به نگه داشتم اطلاعات دسگاه هست.
والا توی ستاپ هم اصلا باتری رو نمیشناسه انگار که نه انگار باتری توی دستگاه هست.
سوکت های باتری هم تمیز کردم.باتری هم زیاد کرا نکرده. یکی از دوستان میگه بایوس رو آپدیت کن احتمالاً حل میشه.
نظر شما چیه؟ امکانش هست بایوس آپدیت نباشه و باتری رو نشناسه؟

lolohacko

کاربر
2007-11-23
127
369
سلام دوست من.

شما در حال حاظر اصلا نميتونيد بايوس رو آپديت كنيد چون زماني كه ميخواهيد اين كار رو انجام بديد ازتون ميخواد باطري رو نصب كنيد كه اگر خداي نكرده برق قطع شد دستگاه خاموش نشه و از كار نيفته.به نظر من لب تاپ رو بديد به يه متخصص تا مشكل رو رفع كنه براتون.(Dell D600 لب تاپ خوبي هست با وجود قديمي بودن)

ولتاژ گيري رو بلد هستيد؟

من خودم تازه تو اين كار افتادم و هرچيز بلدم از همينجا ياد گرفتم!
بله احتمال داره برنامه بايوس شما خراب شده باشه و نياز به برنامه ريزي مجدد داشته باشه.
احتمال داره مشكل از خود باطري باشه.
احتمال داره يكي از خازنها خراب شدن يا مقاومت يكي از مقاومتها بي نهايت شده (سوخته باشه) و ...

raznhan

کاربر
2012-11-24
54
187
اگه بعد از اتصال توسط کابل شبکه این ایراد برای شما ایجاد شده که متاسفانه ای سی شارژ مادربورد باید عوض بشه و اگه در بایوس باطری رو در حالت نیمه باز گذاشتی و شناسایی شد و شارژ نشد از باطری شما ست
به حساب تجربه دوست عزیز باید بدونید شارژ ماندن باطری به صورت طولانی این مشکلات رو به وجود می اره و همانطور که می دونید عمر مفید یک باطری حداقل 2 تا4 سال است که با این کار کاهش پیدا می کند
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا