آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: از کار افتادن دکمه START در تردمیل proteus

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
باسلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی
بنده یک تردمیل برای تعمیر بهم ارجاع داده شده که با مشکل کار نکردن دکمه استارت و چندتا دکمه دیگه مواجه هست که بعد از برسی هایی که کردم شستی ها سالم هستن و خطوط و سیمکشی مرتبط با انها نیز مشکلی ندارد (دوسر شستی ها ولتاژ وجود دارد)
بعد از دنبال کردن مسیر شستی ها به ای سی با شماره MA007AD رسیدم که ظاهرا شستیها از طریق این ای سی سریال خونده میشه لازم به ذکر هست که موقع تست کردن شستی ها به طور اتفاقی متوجه شدم با موازی کردن لحظه ای یک خازن 100 نانو به شستی ها در همان لحظه عملکرد ان شستی ایجاد میشه درحالی که شستی فوق درحالت عادی کار نمیکند بنابرین یک خازن 100 نانو با شستی سری کردم و درست شد اما بعد از چند بار کار کردن مجدد شستی از کار افتاد

ممنون میشم از دوستان که مورد مشابه این مشکل رو داشتن بنده رو راهنمایی بفرمایند

gh.jpg

gfh.jpg

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
باسلام علت این موضوعی که شماگفتی خراب شدن ic program دستگاهتون هست.
خیلی ممنون از پاسختون دوست عزیز
ایا این نوع ای سی ها یا بهتر بگم قطعات مرتبط با تردمیل ها توی بازار یافت میشه یا کلا بیخیال تعمیرش بشم بنظرتون؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mapmap

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
باسلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی
بنده یک تردمیل برای تعمیر بهم ارجاع داده شده که با مشکل کار نکردن دکمه استارت و چندتا دکمه دیگه مواجه هست که بعد از برسی هایی که کردم شستی ها سالم هستن و خطوط و سیمکشی مرتبط با انها نیز مشکلی ندارد (دوسر شستی ها ولتاژ وجود دارد)
بعد از دنبال کردن مسیر شستی ها به ای سی با شماره MA007AD رسیدم که ظاهرا شستیها از طریق این ای سی سریال خونده میشه لازم به ذکر هست که موقع تست کردن شستی ها به طور اتفاقی متوجه شدم با موازی کردن لحظه ای یک خازن 100 نانو به شستی ها در همان لحظه عملکرد ان شستی ایجاد میشه درحالی که شستی فوق درحالت عادی کار نمیکند بنابرین یک خازن 100 نانو با شستی سری کردم و درست شد اما بعد از چند بار کار کردن مجدد شستی از کار افتاد

ممنون میشم از دوستان که مورد مشابه این مشکل رو داشتن بنده رو راهنمایی بفرمایند

مشاهده فایل‌پیوست 159869

مشاهده فایل‌پیوست 159870
درود
تغذیه دستگاهتون نویز نداره؟
ترجیحا با اسکوپ تغذیه پروسسور دستگاه رو چک کنید از عدم وجود نویز در تغذیه مطمئن شید ، احتمالا نویز باعث اختلال در عملکرد دستگاه میشه

سپهرآریا

کاربر
2019-01-29
29
18
39
یاسوج
درودبرشما.بنظرم بایدبیخیال بشی چون هزینه تعمیراین دستگاه به صرفه نیست دستگاه کامل استوک قیمت پایین زیادهست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: karimi718
بالا