آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

استفاده از قطعات و لوازم اوراق شده

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
با سلام
بنده تعداد زیادی دستگاه تک دیسک سی دی خانگی و پخش نواری ماشینی داشتم که پس از سالها خاک خوردن در گوشه مغازه تصمیم گرفتم اونها را اوراق کنم.اکثر لوازم را جدا کردم و محل مصرفشون را هم میدونم.اضافه ها را هم دادم ضایعاتی ها.
اما‌مقداری ترانس کوچک و بزرگ که اکثرا مال سی دی های تک دیسک خانگی است و همچنین تعداد بسیار زیادی موتور اسپندل و موتور dcکه مال رادیوهای نواری ماشین هست رو دستم مونده.
آیا این لوازم جایی بکار میان یا بدم به ضایعاتی برن؟؟در ضمن مساله خیلی پولشون نیست بلکه دوست ندارم وسیله ای که ممکنه بوار کسی بیاد را بدم ضایعاتی.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با سلام
بنده تعداد زیادی دستگاه تک دیسک سی دی خانگی و پخش نواری ماشینی داشتم که پس از سالها خاک خوردن در گوشه مغازه تصمیم گرفتم اونها را اوراق کنم.اکثر لوازم را جدا کردم و محل مصرفشون را هم میدونم.اضافه ها را هم دادم ضایعاتی ها.
اما‌مقداری ترانس کوچک و بزرگ که اکثرا مال سی دی های تک دیسک خانگی است و همچنین تعداد بسیار زیادی موتور اسپندل و موتور dcکه مال رادیوهای نواری ماشین هست رو دستم مونده.
آیا این لوازم جایی بکار میان یا بدم به ضایعاتی برن؟؟در ضمن مساله خیلی پولشون نیست بلکه دوست ندارم وسیله ای که ممکنه بوار کسی بیاد را بدم ضایعاتی.

درود بر شما
دوست بزرگوار واقعا درست میفرمایید
وسایلی که قابل استفاده میباشد رو حیفه بعنوان ضایعات حروم شه

امکانش هست پاسخ بدید ترانسهای موجود ولتاژ و آمپرشون در چه اندازه میباشد
ویا آیا داخل اونها ترانسهایی که تغریبا آمپر قابل توجهی داشته باشد هم وجود داره ؟
حدود دو یا سه آمپر هم باشه قابل قبوله
بنده اینگونه ترانسها رو در جایی استفاده میکنم
اگر لطف نمایید قیمت رو مطرح نمایید سپاسگزار خواهم گردید

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
درود بر شما
دوست بزرگوار واقعا درست میفرمایید
وسایلی که قابل استفاده میباشد رو حیفه بعنوان ضایعات حروم شه

امکانش هست پاسخ بدید ترانسهای موجود ولتاژ و آمپرشون در چه اندازه میباشد
ویا آیا داخل اونها ترانسهایی که تغریبا آمپر قابل توجهی داشته باشد هم وجود داره ؟
حدود دو یا سه آمپر هم باشه قابل قبوله
بنده اینگونه ترانسها رو در جایی استفاده میکنم
اگر لطف نمایید قیمت رو مطرح نمایید سپاسگزار خواهم گردید
با سلام و تشکر از لطف شما؛والا اکثرا 12 ولت هستن اما دقیق نمیدونم چند آمپر هستن.چون روشون چیزی ننوشته.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
با سلام و تشکر از لطف شما؛والا اکثرا 12 ولت هستن اما دقیق نمیدونم چند آمپر هستن.چون روشون چیزی ننوشته.

اگر لطف کنید سایز ترانسهای بزرگتون رو اعلام نمایید سپاسگزار خواهم شد
طول ، عرض و ارتفاع

سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

ضمنا در خروجی دورشته داره یا سه سر میباشند؟
لطفا در صورت تمایل به فروش قیمتش رو هم واسم خصوصی بفرستید

آخرین ویرایش:

ford

کاربر
2009-06-08
18
38
سلام
به نظرم اگه از سالم بودنشون اطمینان دارید و جای کافی دارید قطعات رو نگه دارید و یا در سایت های واسط برا فروش بگذارید شاید به درد کسی خورد.
من خودمم همچین موردی دارم و بعضی وقتها هم یک سری قطعات رو برای یادگیری به دیگران میدم البته رایگان.
یا این که مثلا موتورهای dc کوچک به بچه ها میدم باهاش کاردستی درست کنن شاید خلاقیتشون شکوفا شد...

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
ضمنا در خروجی دورشته داره یا سه سر میباشند؟
لطفا در صورت تمایل به فروش قیمتش رو هم واسم خصوصی بفرستید
والا چیز قابل داری نیستن.اما قصدم فروش نبود.به قول دوستان میخام کارکردش را بدونم.

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
والا چیز قابل داری نیستن.اما قصدم فروش نبود.به قول دوستان میخام کارکردش را بدونم.

درود
میتونی ازشون بعنوان شارژر استفاده کنید بنده به اینگونه منابع خیلی علاقه دارم و اونا رو منبع تغذیه های سالم میدونم
یکی دو مورد واست مثال میزنم
بعنوان شارژر واسه موتور یا ماشین شارژی قابل استفاده هستند
میتونی ترانسهای کوچیک رو داخل قاب کوچکی جاسازی کنی و ازشون بعتوان شارژر چراغ قوه استفاده کنید
همانطور که میدونید چراغ قوه های جدید شارژرهای بسیار مزخرفی دارن و همین عامل باعث تخریب زود هنگام باطریهای نازنین میشه
لذا بخوبی میتونی از اینگونه ترانسها واسشون حسابی مایه بزاری و تبلیغ هم کنی تبدیل چراغ قوه های زپرتی به چراق قوه با کیفیت با طول عمر بسبار بالا

اینا از جمله کارهاییه که میتونی باهاشون انجام بدی
با سری و موازی کردنشون هم میتونی ولتاژ قوی و بهتری تحویل بگیرید

سپاس

آخرین ویرایش:

kataag

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-03-27
679
973
درود
میتونی ازشون بعنوان شارژر استفاده کنید بنده به اینگونه منابع خیلی علاقه دارم و اونا رو منبع تغذیه های سالم میدونم
یکی دو مورد واست مثال میزنم
بعنوان شارژر واسه موتور یا ماشین شارژی قابل استفاده هستند
میتونی ترانسهای کوچیک رو داخل قاب کوچکی جاسازی کنی و ازشون بعتوان شارژر چراغ قوه استفاده کنید
همانطور که میدونید چراغ قوه های جدید شارژرهای بسیار مزخرفی دارن و همین عامل باعث تخریب زود هنگام باطریهای نازنین میشه
لذا بخوبی میتونی از اینگونه ترانسها واسشون حسابی مایه بزاری و تبلیغ هم کنی تبدیل چراغ قوه های زپرتی به چراق قوه با کیفیت با طول عمر بسبار بالا

اینا از جمله کارهاییه که میتونی باهاشون انجام بدی
با سری و موازی کردنشون هم میتونی ولتاژ قوی و بهتری تحویل بگیرید

سپاس
ممنون دوست عزیز،آمپرشون را چطوری میتونم اندازه بگیرم؟؟

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
اصولا آمپر رو توسط آمپر متر اندازه گیری میکنند
به این صورت که به مصرف کننده متصل میکنید و آمپر متر هم بصورت سری در مدار قرار میگیره
فدات شم اخرش هم حتی یدونه از سوال هامو کامل پاسخ ندادی ؟
من خودم اصولا از ظاهر و ابعاد و سیم ثانویه حدودا میتونم آمپرش رو تخمین بزنم

اگر لااقل تصویری قرار میدادی و یا ابعادی معرفی میکردید میشد آمپرشون رو حدس زد
ولی بعید میبینم بیشتر از یک آمپر توشون باشه
و اصولا نیم آمپر و ضعیف هستند

سپاس

بالا