آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سوختن فیوز F28 در جعبه فیوز سمند بعد از فشردن پدال ترمز

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,779
iRanTK.iR
با درود

یک سمند دوگانه سوز مدل ۹۰ با سیستم سخنگو و سیم کشی معمولی ( مولتی پلکس نیست ) دارم که بعد از فشردن پدال ترمز فیوز F28 می سوزد . البته باید حدود ۲ ثانیه یا بیشتر پدال را فشار دهیم تا این اتفاق بیفتد ، اگر یک لحظه پدال را فشار دهیم نمی سوزد ولی لامپ های ال ای دی داخل کابین کم نور تر می شوند که مشخص است جریان زیادی از باتری کشیده می شود ، فیوز فابریک ۱۰ امپر بود که بنده تا ۲۰ امپر هم زدم ولی سوخت .
بعد از سوختن ساعت دیجیتال داخل کابین ، شیشه های درب های جلو ، چراغ های ترمز عقب ، از کار می افتند و البته یک سویچ زیر پدال کلاچ هست که موقع فشردن پدال کلاچ باعث کم شدن دور موتور می شود که بعد از سوختن این فیوز این کلید هم دیگر عمل نمی کند .
البته لامپ های خطر عقب را هم تست کرده و از مکان خود هم خارج کردم ، چندین بار هم شیشه ها را بالا و پایین کردم و اشکالی وجود نداشت و فقط هنگام فشردن پدال ترمز چه ماشین روشن باشد چه خاموش فیوز می سوزد .
البته باید سویچ باز باشد .

دوستان تجربه ای در این مورد دارند ؟

20191002_000245.jpg

20191002_000329.jpg

por-ali-89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-08-28
1,237
4,603
تهران
درود

پشت پدال ترمز فشگی هست .. یا اون خراب شده .. ویا اینگه سیمی که برای چراغ می رود تا پدال را میزنی
سیم اتصال میکنه .. بررسی کنید .. سیم پشت پدال ترمز

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,670
176,779
iRanTK.iR
با درود

متوجه نشدم اشکال از چی بود ؟

یک سری فیش زیر پا کنار قسمت شاگرد ، زیر داشبورد و کنار کنسول بود اونها رو کشیدم و با اسپری شستشو دادم و فیش هایی هم که به لامپ ها خطر عقب میرفت هم همینکارو کردم و مشکل حل شد ، ولی دقیقا متوجه نشدم مشکل چی بود که فیوز 10 آمپری میسوخت !

بالا