آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

افت ولتاژ در پاور ماینر P5

behzadzxx

کاربر
2019-10-31
14
12
40
با سلام خدمت استادان عزیز
یه پاور دارم هی ماسفت میسوزونه ایسی درایور رو هم عوض کردم وقتی میره زیر بار ماسفت میسوزونه
ترانس فورماتور هم عوض کردم ولی بازم میسوزونه ماسفتهای اس ام دی قسمت خروجی
ممنون میشم کمکم کنید

ahmadto

کاربر
2019-07-31
7
6
اگر زیر ماسفت های خروجی سوخته و فیبر کمی بالا اومده چون فیبر تبدیل به کربن شده هرچی عوض کنی فایده نداره ، چون فیبر آسیب دیده.

behzadzxx

کاربر
2019-10-31
14
12
40
بله متاسفانه سوختن سه تا پاور دارم همشون سوختن مجبور شدم اوراق کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Sootyam 1

reza155

کاربر
2020-07-10
9
11
تهران
سلام
من هرچه گشتم پیدا نکردم و با هویه گرداک دما روی ۴۸۵ هم نتونستم لحیم ترانس خروجی ر اب کنم . اگر کسی تجربه ای داره لطفا راهنمایی کنه .
سپاس

سلام
دوست عزیز اینکار فقط با سشوار صنعتی امکانپذیر هست فقط مراقب دمای بالا باشید مبادا بردتون بسوزه

Hamid9660

کاربر
2021-01-24
8
12
34
افت مربوط به ماسفت های اس ام دی پی جی چهل تی هستش، مقاومت بین گیت هر دسته ماسفت با درایور رو بگیر،اگر همه در حد چهارده کا بود درایور ها سالم هستن و به خاطر نشتی ماسفت ها این اتفاق افتاده،خازن های ورودی باید چک شن ببینی تا چه حد شارژ میشن،عموما نزدیک چهار صد ولت رگولاتور رله رو پصل میکنه تا ماسفت خا سوییچ کنن،خازن های خروجی هم باید چک بشه.

Alisalimine

کاربر
2021-02-21
2
0
33
سلام
من این موارد بالا رو روی پاور ها انجام دادم و جواب ندادن .

با بررسی مدارهاشون به این نتیجه رسیدم که ic pwm مشکل دار شده و متاسفانه ای سی مناسب رو پیدا نکردم که بهش بوخوره.
از دوستان اگه کسی نظری داره خوشحال میشم همفکری کنیم:icon26::icon26:

سلام دوست عزیز میبخشید آی سی pwm کدوم آی سی هستش کجای مدار پیداش کنم؟؟؟

Mahmoudebadi

کاربر
2021-04-03
1
0
سلام وقت بخیر.مشکل پاور حل شد؟؟.علت چی بود ؟منم همچین مشکلی دارم

nimyas

کاربر vip
کاربر
2021-01-19
12
1
پاور p5 دارم در حالت عادی بدون بار کار میکنه ولی زیر بار بعد سه دقیقه یک لحظه خاموش روشن میشه علتشو کسی تجربه تعمیر داشته متشکرم

keshtpour

کاربر
2015-06-19
8
6
سلام من دارم با همین مشگل کله میزنم
اگه PWM خروجی داره پس سالم هست
ترانس را میتونید با یک دیود و خازن چک کنید
پایه مپبت خازن به مپبت خروجی و پایه منفی از طریق یک دیود به ترانس البته قبل از ماسفت های SMD
پایه LOAD از طریق دوتا مقاومت 2.2 مگااهم تقسیم ولتاز شده به علت اهم بالا با کوچکترین شوک میسوزن و مطلقا توی مدار نمیتونید تست کنید و باید درشون بیارید
باتوجه به فیوز و اتصالات مدارچاپی سوختن ترانس به شدت نادر هست مگر اینکه به جای فیوز از سیم استفاده بشه

بالا