آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کمک برای تعمیر پاور مازراتی

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام خدمت دوستان عزیز
پاور مازراتی مدل 1000 خاموش شده.
فیوز ورودی و یه فت 13007 ترکیده و خازنهای الکترولیت ورودی (200 ولتی) و چندتا خازن الکترولیت خروجی باد کرده.
یه مقاومت هم سیاه شده که مقدارش رو نمیدونم. از دوستان کسی میتونه مقدار این مقاومت رو اعلام کنه؟

اینم عکساش:

photo_2019-09-29_16-49-04.jpg

photo_2019-09-29_16-49-13.jpg

موقعیت مقاومت دقیقا بین دو خازن ورودی قرار داره

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
دیود هارا تست کردین؟

سلام
راستش هنوز نه. ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بفرمایند که در این حالت معمولاً کدوم قطعات میسوزه و چه اقداماتی برای تعمیرش باید انجام بدم. پاور مربوط به سیستم رایانه خودم هست

mohsenfhm

کاربر
2012-05-04
132
98
سلام
راستش هنوز نه. ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن بفرمایند که در این حالت معمولاً کدوم قطعات میسوزه و چه اقداماتی برای تعمیرش باید انجام بدم. پاور مربوط به سیستم رایانه خودم هست

فیوز - خازن های ورودی - دیودها - ماسفت ها را حتما تست کنید .

با این عکس به نظرم دیودها سوختن

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
سلام دوستان عزیز
کسی نقشه این پاور رو در اختیار نداره؟ هر چی میگردم پیدا نمیکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib

sonysony

مدیر تعمیرات تخصصی صوتی و تصویری
مدیر تالار
2012-09-20
1,296
6,975
تهران
سلام
درود همکار گرامی .
لطفا طبق اصول کار یک تعمیرکارخوب و فنی چون شما
لطفا مواردی را قبل از طرح هر گونه سوال و ایجاد پست خود شروع کرده و اقدامات انجام شده را که انجام داده اید را جهت طرح سوال موضوعی مطرح نمایید .
اینگونه طرح سوال در مراجعه و البته مطالعه دروس و مباحثی کهاستاد غزال در مبحث تعمیر منابع تغذیه تحلیل شده با ذکر کلیه موارد در همین سایت موجود است .
ممنون که با رعایت اینگونه موارد به پر بار شدن مطالب سایت کمک می کنید .

آخرین ویرایش:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
درود همکار گرامی .
لطفا طبق اصول کار یک تعمیرکارخوب و فنی چون شما
لطفا مواردی را قبل از طرج هر گونه سوال و ایجاد پست خود شروع کرده و اقدامات انجام شده را که انجام داده اید را جهت طرح سوال موضوعی مطرح نمایید .
اینگونه طرح سوال در مراجعه و البته مطالعه دروس و مباحثی کهاستاد غزال در مبحث تعمیر منابع تغذیه تحلیل شده با ذکر کلیه موارد در همین سایت موجود است .
ممنون که با رعایت اینگونه موارد به پر بار شدن مطالب سایت کمک می کنید .

بله جناب مدیر محترم و استاد عزیز.
اتفاقاً من تعمیرکار خوب و فنی نیستم. که اگه بودم اینجوری مزاحم اساتید نمیشدم. البته کارایی که از دستم برمیاد انجام میدم. ولی تجربه ای در این زمینه نداشتم و چون خیلی وقت نداشتم خواستم از تجربه اساتید استفاده کنم. البته الان اون ضرورت از بین رفته و با فراغ خاطر بیشتر میتونم روش کار کنم و دارم همین کار رو هم میکنم و دنبال نقشه این پاور هستم. نقشه های زیادی دیدم ولی هیچ کدوم از این آیسی (cg8010) استفاده نکرده بودن. توی این فاصله اطلاعات خوبی نصیبم شده و هنوز در حال مطالعه هستم.
ممنون میشم اگه نقشه این پاور رو در اختیار بنده بذارین.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
بله جناب مدیر محترم و استاد عزیز.
اتفاقاً من تعمیرکار خوب و فنی نیستم. که اگه بودم اینجوری مزاحم اساتید نمیشدم. البته کارایی که از دستم برمیاد انجام میدم. ولی تجربه ای در این زمینه نداشتم و چون خیلی وقت نداشتم خواستم از تجربه اساتید استفاده کنم. البته الان اون ضرورت از بین رفته و با فراغ خاطر بیشتر میتونم روش کار کنم و دارم همین کار رو هم میکنم و دنبال نقشه این پاور هستم. نقشه های زیادی دیدم ولی هیچ کدوم از این آیسی (cg8010) استفاده نکرده بودن. توی این فاصله اطلاعات خوبی نصیبم شده و هنوز در حال مطالعه هستم.
ممنون میشم اگه نقشه این پاور رو در اختیار بنده بذارین.

آقا مجید دوست گرامی
مشکل در حال حاضر پاور شما پس از تعویض قطعات معیوب چیست؟
ولتاژ سیم سبز و مشکی را چند ولت دارید؟
آیا با جمپر سیم سبز و مشکی پاور استارت میشود و ولتاژ هارا فیکس دارید؟

بالا