آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: کمک برای تعمیر پاور مازراتی

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
آقا مجید دوست گرامی
مشکل در حال حاضر پاور شما پس از تعویض قطعات معیوب چیست؟
ولتاژ سیم سبز و مشکی را چند ولت دارید؟
آیا با جمپر سیم سبز و مشکی پاور استارت میشود و ولتاژ هارا فیکس دارید؟

سلام آقا مهران گل. دوست قدیمی
تغییرات زیادی توی مدار اتفاق افتاده. غیر از خازنهای ورودی 200 ولت، فیوز ورودی، پل دیود، دو تا خازن خروجی که باد کرده بود، دو تا فت 13007 و تعدادی مقاومت اطراف فتها، دو تا ترانزیستور 945 هم تعویض شده
روی سیم سبز ولتاژی ندارم و با اتصال سیم سبز و مشکی استارت نمیشه
تنها ولتاژ استندبای 5 ولت رودارم (سیم بنفش)

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
اگه بتونی نقشه این پاور رو برام جور کنین خیلی از مشلاتم کم میشه و کمک شایان توجهی بهم کردین در راستای آموزش تعمیر پاورها

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
اگه بتونی نقشه این پاور رو برام جور کنین خیلی از مشلاتم کم میشه و کمک شایان توجهی بهم کردین در راستای آموزش تعمیر پاورها

در خصوص نقشه شما چه سایت هایی رو چک کردید که من وقت نزارم؟
در خصوص عیب هم چرا داری انقدر هزینه میکنی پاور جالبی هم نیست در حالی که قیمت نوش 90 تومنه
در هر صورت اگر میخوای تعمیر کنی و نقشه نداری میبایست دست به کار تحلیل بشی و معمولا طراحی پیچیده ای نداره و با کمی بررسی متوجه میشی
شماره ای سی pwm رو بهم میگید؟

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
در خصوص نقشه شما چه سایت هایی رو چک کردید که من وقت نزارم؟
در خصوص عیب هم چرا داری انقدر هزینه میکنی پاور جالبی هم نیست در حالی که قیمت نوش 90 تومنه
در هر صورت اگر میخوای تعمیر کنی و نقشه نداری میبایست دست به کار تحلیل بشی و معمولا طراحی پیچیده ای نداره و با کمی بررسی متوجه میشی
شماره ای سی pwm رو بهم میگید؟

امشب بالاخره تونستم درستش کنم و الحمدلله پاور راه افتاده
بعد از بررسی های زیاد و وقتی که براش گذاشتم و خیلی برام خوب بود و درک خوبی نسبت به عملکرد پاورها پیدا کردم، بالاخره امشب با تعویض آیسی مشکلش برطرف شد و پاور راه افتاد.
شماره آیسی هم cg8010 بود که دقیقاً مشابه sdc2921 هست.
بابت لطف و توجهی که نشون دادی خیلی ممنونم و بینهایت سپاسگزارم

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
از مدیران محترم میخوام تا وضعیت تاپیک رو به حل شده تغییر بدن. ممنون.

iranizadeh

کاربر
2014-03-01
2
2
سلام من یه پاور دارم با تستر گرین که تست میکنم روشن میشه ولی ولتاژ 5 ارور میده. روی سیستم که میزارم روشن نمیشه. با ولتمر ولتاژ ها که چک کردم همه ولتاژ ها حدود یک تا دو ولت اضافه هستند. خازن ها مشکلی ندارن و چنتای کنار ای سی pwm هم تعویض کردم ولی درست نشده میتونید راهنمایی کنید.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
سلام من یه پاور دارم با تستر گرین که تست میکنم روشن میشه ولی ولتاژ 5 ارور میده. روی سیستم که میزارم روشن نمیشه. با ولتمر ولتاژ ها که چک کردم همه ولتاژ ها حدود یک تا دو ولت اضافه هستند. خازن ها مشکلی ندارن و چنتای کنار ای سی pwm هم تعویض کردم ولی درست نشده میتونید راهنمایی کنید.

درود خازن های اولیه اگر خراب شوند در افزایش ولتاژ تاثیر گذارند اما نکته مهم تر مدار فیدبک و نمونه گیری در تثبیت ولتاژ تغذیه نقش بسزای دارند و شما بهتر است ضمن تست دقیق خازن ها نه بازدید ظاهری کوپلر و431 را تعویض کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: habbib
بالا