آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در شناسایی فلش روی مادربرد گیگابایت g41

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سلام و خسته نباشید خدمت شما
یه سیستم آوردن که مشکل شناسایی فلش رو داره.هر نوع فلش به تمام پورتهای usb وصل میشه شناسایی نمیشه در صورتی که همین پورتها موس و کیبورد حتی دی وی دی رایتر اکسترنال بهش وصل میکنم به راحتی قابل شناسایی و به بدون مشکل کار میکنن فقط فلش شناسایی نمیشه لطفا راهنمایی فرمایید باید چکار کنم؟؟؟

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سلام و خسته نباشید خدمت شما
یه سیستم آوردن که مشکل شناسایی فلش رو داره.هر نوع فلش به تمام پورتهای usb وصل میشه شناسایی نمیشه در صورتی که همین پورتها موس و کیبورد حتی دی وی دی رایتر اکسترنال بهش وصل میکنم به راحتی قابل شناسایی و به بدون مشکل کار میکنن فقط فلش شناسایی نمیشه لطفا راهنمایی فرمایید باید چکار کنم؟؟؟

درود

مشکل شما به احتمال 99 درصد نرم افزاری هست

اول دیوایس منیجر رو باز کنید و قسمت usb ها رو چک کنید که ابزار ناشناخته ای هست یا خیر

بعد ببینید توی قسمت دیسک منیجمنت (Disk Managment) میشناسه فلش رو یا نه؟

احتمال داره بخاطر نداشتن آدرس (مثلا :g) توی مای کامپیوتر فلش رو نتونید ببینید

که آگه بصورت دستی آدرس دهی کنید درست میشه مشکلتون

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با سلام
ویندوز سیستم تعویض کردم ولی باز هم متاسفانه فلش شناسایی نمیکنه.بعضی مواقع خیلی کم فلش میشناسه به محض اینکه وارد فلش میشم سیستم هنگ میکنه.هارد سیستم از نظر سالمی سالم هست.لطفا راهنمایی بفرمایید باید چکار کرد.در ضمن از چندین فلش تست شده.موس و کیبورد و حتی دی وی دی رایتر اکسترنال بدون هیچ مشکلی کار میکنه

mostafa_6598

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2013-07-24
261
598
مشکل مشابه داشتم با تعویض پاور حل شد شما برای تست با پاور 380 گریین امتحان کنید

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
با سلام
ویندوز سیستم تعویض کردم ولی باز هم متاسفانه فلش شناسایی نمیکنه.بعضی مواقع خیلی کم فلش میشناسه به محض اینکه وارد فلش میشم سیستم هنگ میکنه.هارد سیستم از نظر سالمی سالم هست.لطفا راهنمایی بفرمایید باید چکار کرد.در ضمن از چندین فلش تست شده.موس و کیبورد و حتی دی وی دی رایتر اکسترنال بدون هیچ مشکلی کار میکنه

با این وجود مشکل نمیتونه نرم افزاری باشه

با یک پاور مطمئن دیگه هم تست کنید (احتمال بالا پایین بودن یکی از ولتاژهای پاور هست )

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با پاور دیگه ای تست شد درصد شناسایی فلش خیلی بیشتر شد ولی مشکلی که باز هم هست اینکه وقتی وارد پوشه ای از فلش یا فایلی رو میخوام اجرا کنم فلش هنگ میکنه.بازم منتظر راهنمایی ها و کمک شما عزیزان هستم.ممنونم

hoss_bakh

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-11-16
562
6,548
IRAN-Karaj
سوکت usb های جلوی کیس رو از ماردبرد جدا کنید و تست کنید (درصورت بودن رم ریدر اینترنال سوکت اون رو هم جدا کنید)

اگر بازم جواب نگرفتین مادربرد رو از داخل کیس دربیارید و بیرون تست بگیرین

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
سوکت usb جلو و همچنین سوکت رم ریدر اکسترنال هم جدا کردم ولی مادربرد بیرون از کیس امتحان نکردم

یاسین دهمرده

کاربر vip
کاربر
2019-08-05
52
88
گلستان
همه کارهایی که دوستان گفتن وانجام بده نتیجه نگرفتی یه هارددیگه بزارروی کیس وروش ویندوزنصب کن ببین چی میشه خبرشوبده تمامی متعلقات اضافی روازروی مادربرد دربیارمثل usbجلو کارتهای اینترنال رم ریدرجلو اگه بازم جواب نگرفتی وقتی فلش ووصل کردی ببین روی مادربرد کدوم آی سی یاچیپ داغ میکنه احتمال شرت بودن یه خازن تومسیرآی سی شناسایی usb هست موفق باشی

بالا