آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تبدیل ترانس قدیمی و سلکتوری پشت کنتور به ترانس جوشکاری ac

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

امیر جان ، مجید جان ، صمد جان و poomm عزیز از لطف مستمر و تشویق پر اثر ، حبیب عزیز توسط حضرات عالی و دیگر دوستان سپاسگزارم
جدا پشتکار و همتش قابل ستایش است بخصوص که تجربه ای نداشته و اثار حیرت انگیز و شاهکاری خلق کرده .

بطوریکه با توجه به حجم ناچیز ترانس تصور میکنم حتی ۲ کیلو وات هم نیست و ضعیف تر بنظر میرسه و لذا درحالیکه در این خصوص تجربه قابل توجهی دارم معذالک کیفیت جوشکاری با چنین ترانسی موجب شگفتی من نیز شد .
امیدوارم شاهد محصولات ارزنده دیگر و حاصل آمیختگی توامان علم و تجربه و درخشش کلیه علاقمندان عزیز باشیم .

حقیقتا تحمل وزن ترانس با یکدست که در مورد اینورتر ناممکن است گویای حجم و وزن این دستگاه است که بمراتب کمتر از وزن اینورتر بنظر میرسه و مزیت بسیار قابل توجهی است که حمل آنرا در هر محل و هر ارتفاعی بسیار ساده و مقدور میسازد.
بهمین سبب اعلام وزن ترانس هم حقیقت یادشده را شفاف تر میسازد.
ضمنا سادگی و لذا احتمال ضعیف خراب شدن ترانس ساده و نیز قیمت نازل این محصول از دیگر مزایای آن نسبت به اینورتر است که برتری آنرا پررنگ تر میسازد.

فقط حبیب عزیز بیش از حد منو شرمنده میکنه و بسیار بیشتر از قاعده تشکر و تقدیر میکنه که بدون اغراق ، و به تنها فرزندم سوگند ، موجب اذیت و عذاب شدید من میشه و با تمام وجود انتظار دارم تعدیل بشه.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 160319

درود

بسیار عالی
این تاپیک راجزء تاپیک های مهم منظور کردم

سپاس

سلام بر استاد مهربانم غزال ودوست عزیزم اقا حبیب متشکرم متشکرم متشکرم .یک دنیا ممنونم .............

با سلام
خدا قوت دوست عزیزم و حسابی خسته نباشی
و همچنین خدا استاد رو هم در صحت و سلامت کامل برامون نگه داره که بسیار زحمت کشیدند و البته مثل همیشه صبور بودند
خیلی زحمت کشیدید و گرفتن نتیجه، شیرینی زحمت رو دو چندان کرد.
خداقوت

سلام
جناب حبیب خان خسته نباشید
راهنمایی و حوصله استاد غزال عزیز مثل همیشه قابل ستایشه

جناب استاد حبیب لطف کنید روی کاغذ شماتیک رو مشخص کنید

نمره و تعداد دور اولیه
نمره و تعداد دور ثانویه
طول و عرض و ضخامت هسته

ممنون

سلام بر شما لذت بردم حبیب عزیز
و خدا قوت خدمت استاد توانمند و دوست داشتنی غزال بزرگوار
کار ارزشمندی انجام دادید حبیب عزیز
شاد پیروز باشید

درود

دوستان بسیار عزیزم :
استاد گرامیم :
نمی دانم کدامین جمله را برای توصیف محبت هایتان بنویسم
ممنون بابت همه تلاش ها ، محبت ها ، لطفها دلگرمی دادنها و حتی تشکر کردن هایتان

استاد عزیزم ادب حکم می کند بابت لطف و محبتی که دیگران به ما دارند از آنها تشکر نماییم، هر چند تشکر ما کاربران صرفا لفظی خواهد بود لذا بسیار کوچک میباشد و در مقابل زحمات آن عزیز بزرگوار قطعا جبران ناپذیر خواهد بود
لذا این کرامت و بزرگ منشی بیش از اندازه بزرگوار میباشد که عنوان مینمایید باعث رنجشتان خواهد شد
بدون تردید این بر خلاف خواسته ما خواهد بود لذا به روی چشم
در حد ممکن سعی میشود جلوگیری گردد

و اما در مورد ترانس فوق نیز همگان میدانند و نیازی به بازگویی نیست
ولی این قدرت و ید طویل معلومات و تجربیات شخص شماست که به اون قدرت بالایی بخشید
وگرنه زحمات و خلاقیت و پشتکار بدون معلومات فقط هرز خواهد بود
لذا اگر بنده موفق به دستیابی امری تغریبا ناممکن گشت‌م حقیقتا پشت پرده حقایقی پنهان بود که نمایان ساختم
امیدوارم زیر سایه پر مهر شما بتوانیم بیشتر پیشرفت نماییم

دوستان بزرگواری که محبت و انرژی دادند و شرمنده نمودند اولا ترانس موصوف ناقابل میباشد و هر کدام از دوستان که تمایل داشتند حاضر خواهم بود بعنوان هدیه ناقابل تقدیم نمایم
دوما همانطور که استاد بزرگوارم فرمایش نمودند
از محسنات این ترانس علاوه بر قیمت بسیار ناچیز اون که حتی همگان میتونن با مبلغ بسیار ناچیزی صاحب ترانس جوشی نه چندان ضعیف گردند
و منزل یا محیط کارگاه خود را مزین به دستگاه جوشی نمایند
بلکه وزن بسیار پایین اون که ( هر چند دقیقا وزن نکردم ولی حتما دو اولین فرصت وزن خواهم نمود ) که حدود ۶ یا ۷ کیلو گرم میباشد
و نکته بسیار ارزشمندتر اون که عمر بسیار بالای اینگونه ترانسها میباشد که تجربه بالاترین حاکم میباشد
لذا با کوچکترین تحقیق در همین انجمن حاضر متوجه خواهیم شد دستگاههای نوظهور اینورتر با وجود تازه نفس بودن مشکلات عدیده ای دارد که کارشناسان مربوطه رو نیز گاها از خود بیخود و بیزار مینماید

لذا داشتن چنین ابزار باارزش و بدون دردسر و کم هزینه و پرکاربرد واقعا نعمتی میباشد که توسط استاد عزیزم به جملگی ما ارزانی شده
فلذا بنده به همگان پیشنهاد ساخت آن را توصیه خواهم نمود
بابت هر گونه سوال و کمک و درخواست نیز تمام و کمال در خدمت خواهم بود

سپاس و تکریم

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود بی پایان
استاد امروز توسط کلمپ متر آمپر ترانس موصوف رو اندازه گیری نمودم
دست تنها هستم و تهیه فیلم خیلی دشواره
لذا به طریقی دوربین و کلمپ رو ثابت نمودممشاهده فایل‌پیوست ۲۰۱۹۱۰۲۷_۲۲۲۸۱۲.mp4 و فیلم کوتاهی تهیه نمودم
لطفا نگاهی بیاندازید و نظر خود را نیز بازگو نمایید

کلمپ را متصل به سیم ثانویه نمودم
سیمی که انبر بهش متصل میباشد و جوشکاری نمودم

سپاسگزارم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود بی پایان
استاد امروز توسط کلمپ متر آمپر ترانس موصوف رو اندازه گیری نمودم
دست تنها هستم و تهیه فیلم خیلی دشواره
لذا به طریقی دوربین و کلمپ رو ثابت نمودممشاهده فایل‌پیوست 160344 و فیلم کوتاهی تهیه نمودم
لطفا نگاهی بیاندازید و نظر خود را نیز بازگو نمایید

کلمپ را متصل به سیم ثانویه نمودم
سیمی که انبر بهش متصل میباشد و جوشکاری نمودم

سپاسگزارم

درود

۱۰۰ آمپره و کیفیت و صدا و روانی جوشکاری هم همینو میگه و بسیار عالی
اندازه گیری آمپر اولیه نیاز به فیلم نیست کلمپ را روی یکی از سیم های اولیه تست کن ببین در لحظه جوشکاری چند آمپر از برق شهر میکشه، حدود ۲۰ آمپره؟
عجله نیست هر زمانی فرصت داشتی تست کن

سپاس
IMG_20191027_232227_995.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

۱۰۰ آمپره و کیفیت و صدا و روانی جوشکاری هم همینو میگه و بسیار عالی
اندازه گیری آمپر اولیه نیاز به فیلم نیست کلمپ را روی یکی از سیم های اولیه تست کن ببین در لحظه جوشکاری چند آمپر از برق شهر میکشه.

سپاس

مشاهده فایل‌پیوست 160345
درود
استاد
واقعا 100آمپر میده ؟ من اصلا باورم نمیشه و دوست دارم کل دنیا جار بزنم و بگم با همدیگه چیکار کردیم

حتی استاد بردیا نیز در حین راهنمایی در پست ۶ فرمودند
با درود //ضمن بکار بردن توصیه های جناب غزال ///این احتمالا یک ترانس ایزوله هستش که سیم پیچ اولیه نیاز به دستکاری نداره ولی شما باید ثانویه را باز کنید و از سیم های بسار ضخیم در ثانویه استفاده کنید ولی با این ابعاد باز هم
بعید میدونم بیشتر از 40 تا 50 امپر در بهترین حالت بتونید از ترانس جریان
دریافت کنید چون ابعاد هسته کوچک هستش . برای ایجاد قوس در ترانس ها، باید ولتاژ دو سر ترانس در حالتی که هنوز الکترود به قطعه کار نچسبیده، در حدود 50 ولت باشد. بعد از اینکه الکترود به قطعه کار چسبید و قوس ایجاد شد، بایستی ولتاژ کاهش پیدا کند تا جریان ترانس محدود شود.....

لذا ای کاش ایشون هم تشریف بیاورند و ببینند با کمک و یاری همدیگر کار ناممکنی را ممکن ساختیم
اندازه گیری آمپر اولیه نیاز به فیلم نیست کلمپ را روی یکی از سیم های اولیه تست کن ببین در لحظه جوشکاری چند آمپر از برق شهر میکشه.

با اجازه بمونه واسه فردا
تازه همین الان رسیدم خونه فردا اعلام خواهم نمود

صدا و روانی جوشکاری هم همینو میگه و بسیار عالی
استاد خدایی صدا و روونی جوش رو میببنید؟
من کیف میکنم
با اینورتر هم ندیدم به این روونی و راحتی جوش بده

سپاسگزارم استاد عزیزم سپاسگزارم واقعا ممنونم

ضمنا از اونجاییکه کلمپ رو تازه تهیه نمودم هنوز کار کردن باهاش رو یاد ندارم و اصلا کار نکردم
دوستانی که تجربه دارن ببینید سلکتور هنگام فیلم در این بخش قرار داره
آیا درسته ؟

عذر میخوام از بس خوشحال و دستو پاچه شدم اشتباها همون فیلم مجدد آپلود شد نتونستم با ویرایش هم پاک کنم لطفا دانلود نفرمایید
فقط در رابطه با تصویر ببینید جایگاه سلکتور درسته؟

سپاسگزارم
۲۰۱۹۱۰۲۷_۲۲۴۸۵۳.jpg

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
استاد
واقعا 100آمپر میده ؟ من اصلا باورم نمیشه و دوست دارم کل دنیا جار بزنم و بگم با همدیگه چیکار کردیم

حتی استاد بردیا نیز در حین راهنمایی در پست ۶ فرمودند

لذا ای کاش ایشون هم تشریف بیاورند و ببینند با کمک و یاری همدیگر کار ناممکنی را ممکن ساختیم

با اجازه بمونه واسه فردا
تازه همین الان رسیدم خونه فردا اعلام خواهم نمود

استاد خدایی صدا و روونی جوش رو میببنید؟
من کیف میکنم
با اینورتر هم ندیدم به این روونی و راحتی جوش بده

سپاسگزارم استاد عزیزم سپاسگزارم واقعا ممنونم

ضمنا از اونجاییکه کلمپ رو تازه تهیه نمودم هنوز کار کردن باهاش رو یاد ندارم و اصلا کار نکردم
دوستانی که تجربه دارن ببینید سلکتور هنگام فیلم در این بخش قرار داره
آیا درسته ؟

عذر میخوام از بس خوشحال و دستو پاچه شدم اشتباها همون فیلم مجدد آپلود شد نتونستم با ویرایش هم پاک کنم لطفا دانلود نفرمایید
فقط در رابطه با تصویر ببینید جایگاه سلکتور درسته؟

سپاسگزارم
مشاهده فایل‌پیوست 160348

درود

قبل از اندازه گیری هم مطمئن بودم حدود ۱۰۰ آمپره
چون با ۶۰ یا ۷۰ آمپر هم ، تولید قوس دشواره ولی با آمپر بالای ۱۲۰ آمپر جلوگیری از تولید قوس دشواره
و ابتدای جوشکاری مشخصه براحتی و در ارتباط اولیه الکترود قوس ایجاد میشه خصوصا که شعله جوشکاری و آثار جوش گویای بالاتر از ۱۰۰ آمپره و البته کلمپ هم تا حدود ۱۴۰ آمپر اندازه گیری کرد ولی با فاصله مناسب الکترود جریان ۱۰۰ آمپر قطعی است .

اصولا ترانس کوچیک و وات پایین مزیت های زیادی نسبت به ترانس پرقدرت داره بخصوص تولید قوس با ترانس کوچیک و البته با ولتاژ مناسب راحت تره
در ضمن احتمالا تست را در مرحله اول سلکتور انجام دادی که در مرحله دوم آمپر بیشتری میده.

سپاس
اینجا ۱۴۴ آمپر
IMG_20191028_004050_766.jpg

و اینجا ۱۰۰ آمپر که بطور متوسط و با فاصله مناسب الکترود جریان ۱۰۰ آمپر قابل قبوله
IMG_20191027_232227_995.jpg

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس
درود

قبل از اندازه گیری هم مطمئن بودم حدود ۱۰۰ آمپره
چون با ۶۰ یا ۷۰ آمپر هم ، تولید قوس دشواره ولی با آمپر بالای ۱۲۰ آمپر جلوگیری از تولید قوس دشواره
و ابتدای جوشکاری مشخصه براحتی و در ارتباط اولیه الکترود قوس ایجاد میشه خصوصا که شعله جوشکاری و آثار جوش گویای بالاتر از ۱۰۰ آمپره و البته کلمپ هم تا حدود ۱۴۰ آمپر اندازه گیری کرد ولی با فاصله مناسب الکترود جریان ۱۰۰ آمپر قطعی است .

اصولا ترانس کوچیک و وات پایین مزیت های زیادی نسبت به ترانس پرقدرت داره بخصوص تولید قوس با ترانس کوچیک و البته با ولتاژ مناسب راحت تره
در ضمن احتمالا تست را در مرحله اول سلکتور انجام دادی که در مرحله دوم آمپر بیشتری میده.

سپاس
اینجا ۱۴۴ آمپر
مشاهده فایل‌پیوست 160349

و اینجا ۱۰۰ آمپر که بطور متوسط و با فاصله مناسب الکترود جریان ۱۰۰ آمپر قابل قبوله
مشاهده فایل‌پیوست 160350

استاد بسیار ممنون از دقت نظر و توجه دقیقتون و باز نمودن مساله

دقیقا درست میباشد
بنده هم چندین مورد فیلم گرفتم و الان داشتم نگاه میکردم
شماره کلمپ از حدود 145 شروع میشه و لحظه کوتاهی به 80 آمپر هم میرسه
ولی همون حدود 95 الی 105 آمپر میانگین قرار میگیره

ضمنا به قول شما سلکتور هنوز در پله اول میباشد
ودر پله دوم بیشتر میشه
اتفاقا این رو گفتید یادم افتاد بگم سلکتور در بخشهای دیگر که قرار میگیره ولتاژ ثانویه (سیم کلفت آلومینیوم ) هم بیشتر میشه
یعنی در خانه اول ۵۲ ولت روی ثانویه می افته و سلکتور که یک خونه بچرخه ۵۷ ولت و در خونه آخر بالای ۶۰ ولت میشه
مضافا که سری آخر که بابت ترمیم ثانویه ترانس رو باز نمودم یک دور از ثانویه کم نمودم وگرنه در ابتدا ولتاژ ثانویه ۵۷ ولت بود ( کم نمودم که بتونم با سلکتور بازی نمایم یا کم و زیاد کنم هر چند هنوز سیم رو قیچی نکردم و تا دو دور دیگه هم هنوز جا داره بخواهم اضافه نمایم
واگر دستور دهید فورا همون دو دور رو اضافه میکنم )

حال سوالی دارم
لطفا بفرمایید آیا صلاح میباشد از خانه های دیگر سلکتور هم استفاده نمایم؟
حقیقتا خودم میترسم ترانس بسوزه

البته در خانه دوم زیاد مشکلی نداره

ولی در خانه سوم خیلی داغ میشه و کابل قوی نیاز داره که به ورودی ترانس متصل کنم
سری اول داشتم تست میکردم سلکتور روی خانه اول خوب بود
خانه دوم کمی گرم شد
در خانه سوم ولتاژ خروجی بالاشد و ترانس هم خیلی داغ شد وکابل ورودی از اتصالاتش قطع شد

البته کابل هم ضعیف بود ولی مشخص بود ترانس جریان زیادی رو متحمل میشد

حال با این تفاسیر
آیا فقط سلکتور رو در حالت اول استفاده نمایم یا در حالتهای دیگر هم ایرادی ندارد؟

سپاسگزارم

خالی از لطف نیست ً
الان داشتم مرور میکردم یاد تصویر اوایل ترانس افتادم و اینکه این بیچاره در ابتدا چی بود
۲۰۱۹۱۰۲۸_۰۱۳۳۲۵.jpg

و چی شد!

مشاهده فایل‌پیوست 160319

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
استاد بسیار ممنون از دقت نظر و توجه دقیقتون و باز نمودن مساله

دقیقا درست میباشد
بنده هم چندین مورد فیلم گرفتم و الان داشتم نگاه میکردم
شماره کلمپ از حدود 145 شروع میشه و لحظه کوتاهی به 80 آمپر هم میرسه
ولی همون حدود 95 الی 105 آمپر میانگین قرار میگیره

ضمنا به قول شما سلکتور هنوز در پله اول میباشد
ودر پله دوم بیشتر میشه
اتفاقا این رو گفتید یادم افتاد بگم سلکتور در بخشهای دیگر که قرار میگیره ولتاژ ثانویه (سیم کلفت آلومینیوم ) هم بیشتر میشه
یعنی در خانه اول ۵۲ ولت روی ثانویه می افته و سلکتور که یک خونه بچرخه ۵۷ ولت و در خونه آخر بالای ۶۰ ولت میشه
مضافا که سری آخر که بابت ترمیم ثانویه ترانس رو باز نمودم یک دور از ثانویه کم نمودم وگرنه در ابتدا ولتاژ ثانویه ۵۷ ولت بود ( کم نمودم که بتونم با سلکتور بازی نمایم یا کم و زیاد کنم هر چند هنوز سیم رو قیچی نکردم و تا دو دور دیگه هم هنوز جا داره بخواهم اضافه نمایم
واگر دستور دهید فورا همون دو دور رو اضافه میکنم )

حال سوالی دارم
لطفا بفرمایید آیا صلاح میباشد از خانه های دیگر سلکتور هم استفاده نمایم؟
حقیقتا خودم میترسم ترانس بسوزه

البته در خانه دوم زیاد مشکلی نداره

ولی در خانه سوم خیلی داغ میشه و کابل قوی نیاز داره که به ورودی ترانس متصل کنم
سری اول داشتم تست میکردم سلکتور روی خانه اول خوب بود
خانه دوم کمی گرم شد
در خانه سوم ولتاژ خروجی بالاشد و ترانس هم خیلی داغ شد وکابل ورودی از اتصالاتش قطع شد

البته کابل هم ضعیف بود ولی مشخص بود ترانس جریان زیادی رو متحمل میشد

حال با این تفاسیر
آیا فقط سلکتور رو در حالت اول استفاده نمایم یا در حالتهای دیگر هم ایرادی ندارد؟

سپاسگزارم

خالی از لطف نیست ً
الان داشتم مرور میکردم یاد تصویر اوایل ترانس افتادم و اینکه این بیچاره در ابتدا چی بود
مشاهده فایل‌پیوست 160351

و چی شد!

مشاهده فایل‌پیوست 160319

درود

قبلا که گفتم یکی از سیم ها را استفاده نکن چون میتونی فقط یک مرحله از طریق سلکتور ، جریان را اضافه کنی و از همان نیز برای جوشکاری بمدت کوتاه استفاده کنی زیرا فقط در اولین مرحله حالت نرمال داره و تحت فشار نیست ولی مرحله بعد کمی تحت فشار قرار میگیره و آزآنجاکه در مرحله آخر باید فشار زیادی تحمل کنه لذا توصیه کردم اساسا مرحله آخر را به سلکتور متصل نکنی .

ضمنا همین تعداد دور ثانویه خوبه و اضافه نکن و حتی اگه چند دور کمتر بشه اشکالی نداره چون هنوز جریان بمقدار کافی خواهد داشت.
جریان زیاد موجب سوراخ شدن صفحات نازک آهن میشه و جوشکاری صفحات نازک دشوار میشه.
در هر صورت همین مقدار خوبه و سعی کن همیشه از همین حالت سلکتور یعنی از جریان ۱۰۰ آمپر استفاده کنی.

سپاس

علی علی دادی

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-08-04
401
3,653
سرزمین مفرغ
سلام و خسته نباشید به استاد غزال بزرگوار و احسنت به آقا حبیب.بسیار عالی و لذت بخش بود ساخت و تبدیل این ترانس به ترانس جوشکاری...همیشه به این جمله ایمان داشتم..

این کار شما بنده رو یاد ترانس جوشکاری که چند سال پیش که با 2 عدد ترانس مایکروویو ساخته بودم انداخت..دقیقا اون زمان هم هیچ کسی باور نمیکرد...متاسفانه ترانس رو ندارم اما مجدد با دیدن این کار ارزشمند آقا حبیب میخوام دوباره یکی رو درست کنم..ایشالله از ابتدای ساخت فیلم و عکس تهیه خواهم کرد و به اشتراک میزارم...

یک مطلب در مورد استاد غزال:ایشون به عقیده من یک انسان بسیار ارزشمند و بسیار مهربان و با صبر هستن.انگار از یک دنیای دیگه اومدن..خداوند عظت و آبرو به خودشون و خانواده ی محترمشون بده.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام و خسته نباشید به استاد غزال بزرگوار و احسنت به آقا حبیب.بسیار عالی و لذت بخش بود ساخت و تبدیل این ترانس به ترانس جوشکاری...همیشه به این جمله ایمان داشتم..

این کار شما بنده رو یاد ترانس جوشکاری که چند سال پیش که با 2 عدد ترانس مایکروویو ساخته بودم انداخت..دقیقا اون زمان هم هیچ کسی باور نمیکرد...متاسفانه ترانس رو ندارم اما مجدد با دیدن این کار ارزشمند آقا حبیب میخوام دوباره یکی رو درست کنم..ایشالله از ابتدای ساخت فیلم و عکس تهیه خواهم کرد و به اشتراک میزارم...

یک مطلب در مورد استاد غزال:ایشون به عقیده من یک انسان بسیار ارزشمند و بسیار مهربان و با صبر هستن.انگار از یک دنیای دیگه اومدن..خداوند عظت و آبرو به خودشون و خانواده ی محترمشون بده.

درود بر دوست بسیار عزیزم

ضمن تقدیر فراوان و ستایش اظهار لطف خارج از اندازه آن حضرت
میترسم عاقبت این هندونه ها کار کنه .

ضمنا با بی صبری مشتاق عرضه محصول ارزنده ان عزیز دوست داشتنی هستم.

با توجه به مرغوبیت ترانس مکروفر و وفور اوراقی مکروفر و نحوه صدمه ترانس آن که عموما از ناحیه ثانویه صدمه می بینه و با توجه به تعداد دور ناچیز مورد نیاز جوشکاری که بصورت سوزنی قابل احیا میشه ایده جالب و بسیار ارزشمندی است و بنظر میرسه دو ترانس مکروفر قابلیت بالاتری نسبت به این ترانس داشته باشه و لذا ایده بیستی مطرح فرمودی.
.بخصوص که هسته ترانس مکروفر جوش میشه و فقط با سیم پیچی سوزنی قابل احیاست و گویا برای تبدیل به ترانس جوش تولید شده

سپاس و تقدیر

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,686
10,169
گنبد کاووس

درود بر شما جناب علی عزیز
ممنون بابت همراهی های پی در پی و ابراز لطف جنابعالی

علی جان حتما این کار مهم رو انجام بدید
قطعا بسیار مفید و تاثیر گذار و پرطرفدار و کاربردی خواهد گردید
اتفاقا بنده نیز جسته گریخته شنیده بودم که اینگونه ترانسها از اولیه قوی برخوردار میباشندو میشه اونها رو تبدیل به نقطه جوش نمود ولی مجالی برای تحقیق میسر نشد
بیصبرانه در انتظار خواهم بود
لطفا حتما آدرس و لینکشو در این تاپیک نیز کپی نمایید تا علاقمندان از جمله خودم بتونیم استفاده کنیم
یک مطلب در مورد استاد غزال:ایشون به عقیده من...
بدون ذره ای تردید و قطعا همینطوره و ایشون متعلق به دنیای دیگری میباشند حیف قولی دادم و نمیتونم بیشتر ادامه دهم وگرنه کتابی ار محسنات ایشان به رشته تحریر در می آوردم
سپاس از شما

آخرین ویرایش:
بالا