آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: منبع تغذیه 24 ولت 40 امپر 1000وات

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
مارک این منبع تغذیه سوییچینگ weidmuller هست که سه فازه و از پیچیدگی خاصی هم برخوردار نیست
تنها تفاوتش تو رکتی فایر ورودی هست که به جای ولتاژ یکسو شده 310 ولت ولتاژ 550 ولت به دلیل ولتاژ 380 ولت ورودی داریم

مشکلی که الان این منبع داره اینه که خروجی نداره
تو برسی که انجام دادم مدار از لحاظ جریان کشی تو وضعیت نرمال کار میکنه
در قسمت دیسی و رکتی فایر ورودی مشکل نداریم ولتاژ رو تا دو سر خازنها داریم.
با توجه به این که در این منبع تغذیه از تقسیم ولتاژ مقاومتی برای تامین ولتاژ دیسی ایسی ها استفاده شده خروجی مقاومتها ولتاژ باید حدود 12 الی 13 باشه که اینطور نیست و ولتاژ تغذیه ای سی ها 1.3 ولته که تو رنج کاریشون نیست
چنتا زنر 13 ولت داشت که خراب بودند عوض کردم اما مشکل همچنان باقی است دوستان اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید
ممنون
1.png

2.png

3.png

آخرین ویرایش:

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,264
تهران - ساوه
با سلام و وقت بخیر

چون نقشه این منابع تغذیه وجود نداره شما شماره آی سی های بکار رفته در قسمت تغذیه رو مرحمت بفرمایید
تا از طرف دوستان تجزیه و تحلیل شود
در ضمن شماره
Order Nomber
بر روی برچسب دستگاه را بنویسید

بلوک دیاگرام کلی این نوع منابع تغذیه
جهت تفکیک....

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moaiedy

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
این عکسی که میزارم مال کاور دستگاه هستش

4.png

در مورد ای سی های دستگاه همونطور که توی عکس مشخص کردم ixdx 404 ,lm2904,2843 همین سه مدل ای سی رو داره مهندس توی بردی هم که به صورت عمودی

نسب شده دو عدد ای سی lm2904 هست دیگه کلا هیچ مدل ایسی نداره

ممنون میشم از دوستانی که تو زمینه تعمیرات علم و تجربه دارن بنده رو هم راهنمایی بفرمایند

1.png

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
با سلام
مارک این منبع تغذیه سوییچینگ weidmuller هست که سه فازه و از پیچیدگی خاصی هم برخوردار نیست
تنها تفاوتش تو رکتی فایر ورودی هست که به جای ولتاژ یکسو شده 310 ولت ولتاژ 550 ولت به دلیل ولتاژ 380 ولت ورودی داریم

مشکلی که الان این منبع داره اینه که خروجی نداره
تو برسی که انجام دادم مدار از لحاظ جریان کشی تو وضعیت نرمال کار میکنه
در قسمت دیسی و رکتی فایر ورودی مشکل نداریم ولتاژ رو تا دو سر خازنها داریم.
با توجه به این که در این منبع تغذیه از تقسیم ولتاژ مقاومتی برای تامین ولتاژ دیسی ایسی ها استفاده شده خروجی مقاومتها ولتاژ باید حدود 12 الی 13 باشه که اینطور نیست و ولتاژ تغذیه ای سی ها 1.3 ولته که تو رنج کاریشون نیست
چنتا زنر 13 ولت داشت که خراب بودند عوض کردم اما مشکل همچنان باقی است دوستان اگر امکان دارد راهنمایی بفرمایید
ممنون
مشاهده فایل‌پیوست 159425

مشاهده فایل‌پیوست 159426

مشاهده فایل‌پیوست 159427
با سلام
ابتدا مدار را تست سرد بگیر البته ورودیها را فرمودید درسته.
برای سوئیچینگ از چی استفاده شده؟ماسفت یا ترانزیستور یا آی جی بی تی؟در هر صورت تست کن اتصالی نباشه.
بین پایه 7 و 5 آی سی 2843 چند اهمه؟اگه اتصالی نبود برق ورودی این پاور قطع باشه و با منبع تغذیه خارجی به پایه های 7 و 5 آی سی 2843 ولتاژ 9 ولت بده(با احتیاط مثبت به 7 و منفی به 5) ببین پایه 6 پالس مربعی میده یانه؟و پایه 8 این آی سی بایستی در این حالت 5 ولت داشته باشه؟
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
ابتدا مدار را تست سرد بگیر البته ورودیها را فرمودید درسته.
برای سوئیچینگ از چی استفاده شده؟ماسفت یا ترانزیستور یا آی جی بی تی؟در هر صورت تست کن اتصالی نباشه.
بین پایه 7 و 5 آی سی 2843 چند اهمه؟اگه اتصالی نبود برق ورودی این پاور قطع باشه و با منبع تغذیه خارجی به پایه های 7 و 5 آی سی 2843 ولتاژ 9 ولت بده(با احتیاط مثبت به 7 و منفی به 5) ببین پایه 6 پالس مربعی میده یانه؟و پایه 8 این آی سی بایستی در این حالت 5 ولت داشته باشه؟
با سپاس فراوان

با سلام ممنون بابت پاسختون

در مورد سوییچ ها المان های قدرتو همه رو چک کردم
از ماسفت 900 ولت 16 امپر استفاده شده ixfh16n900
در مورد 2843 این کار رو العان انجام دادم
5 ولت رو روی پایه شماره هشت داریم
روی پایه شماره 6 چیزی نداریم
فقط پایه شماره 4 یه شکل دندانه اره ای به شکل زیر داریم

c7u1_5.png

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
با سلام ممنون بابت پاسختون

در مورد سوییچ ها المان های قدرتو همه رو چک کردم
از ماسفت 900 ولت 16 امپر استفاده شده ixfh16n900
در مورد 2843 این کار رو العان انجام دادم
5 ولت رو روی پایه شماره هشت داریم
روی پایه شماره 6 چیزی نداریم
فقط پایه شماره 4 یه شکل دندانه اره ای به شکل زیر داریم

مشاهده فایل‌پیوست 159451
با سلام
پالس پایه 4 درسته و ولتاژ پایه 8 هم درسته ولی اگه ولتاژ خارجی 9 ولت به پایه 7 و 5 دادی بایستی علاوه بر پالس پایه 4 و ولتاژ 5 ولت پایه 8 بایستی حتما پالس مربعی در پایه 6 داشته باشی.
اگه نداری به نظر من 2843 را عوض کن.
امیدوارم برای رفع ایراد کمکی کنه.
با سپاس فراوان

moaiedy

کاربر
2018-07-03
45
64
با سلام
پالس پایه 4 درسته و ولتاژ پایه 8 هم درسته ولی اگه ولتاژ خارجی 9 ولت به پایه 7 و 5 دادی بایستی علاوه بر پالس پایه 4 و ولتاژ 5 ولت پایه 8 بایستی حتما پالس مربعی در پایه 6 داشته باشی.
اگه نداری به نظر من 2843 را عوض کن.
امیدوارم برای رفع ایراد کمکی کنه.
با سپاس فراوان

خودمم تو همین فکر بودم حتما حتما راهنماییتون مفید بوده من باید درخواست این قطعه رو بزنم و چون کارخونس کمی طول میکشه نهایتا نتیجه رو اعلام میکنم
ممنون از بزرگواریتون

بالا