آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل با پاور بیت مین 1800

keyhanava

کاربر
2019-06-29
66
115
شیراز
سلام خدمت دوستان مثل اینکه مشکل هنوز حل نشده
1-در این نمونه پاور های یا مدارفیدبک مستقیم میره برا اپتکوپلر (ولتاژ12 با یک مقاومت و دیود و خازن وصل میشه به اپتو) یا:همین ولتاژ 12 باز با یک مقاومت و خازن تبدیل میشه به حداقل 2 ولت و حداکثر 5 ولت ) آیا ترانس در خروجی ثانویه ولتاژ مورد نظر رو ارائه میده که بعد از دیود هست؟
اگر ولتاژ مورد تایید باشه پس مشکل در قسمت اولیه مدار هست با اسلوسکوپ پایه خروجی آی سی pwm بررسی بشه
2- شما بررسی کنید مدار فیدبک به چه صورته آی سی یا اپتوکوپلر
3-ثابت بودن ولتاژ پایه های خازن هیچوقت دلیل بر سالم بودنشون نیست هیچ کسی هم تا حالا نتونسته این مسئله رو اثبات کنه تنها راه تعویض خازن یا تست با بلورینگ تستر هست
4-فقط مسیرهای همین ولتاژ دوازده ولت رو بررسی کنید
1-2- اول خروجی ترانس رو بگیرید
2-2- خروجی دیودهای ثانویه
3-2-اسیلوسکوپ تهیه کنید:iagree00:
در نمونه مشابه بنده یک خازن mkpدر همون اول مدار بود که تعویض شد و درست شد
یه بار یه پاور رو که حوصله نداشتم وقت بزارم روش همین مشکل رو داشت ترانس رو در آووردم با منبع ولتاژ 12 دادم به پایه های خازن صافی ثانویه بعد دیدم خروجی هیچی ندارم مدار رو بررسی کردم لحیم سردی بود
این این مورد آنچنان جدی نبود پاور خیلی پیچیده ای هم نبود ولی ممکنه جواب بده

آخرین ویرایش:

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
همکار عزیز در خروجی اپتو کوپلر یک مقاومت چند کیلو اهمی هست انرو با یک مقاومت با مقدار پایینتر تعویض کن انشا... حل میشه:yes:

karimi718

کاربر vip
کاربر
2011-08-22
42
180
همکار عزیز در خروجی اپتو کوپلر یک مقاومت چند کیلو اهمی هست انرو با یک مقاومت با مقدار پایینتر تعویض کن انشا... حل میشه:yes:

باسلام ممنون از پاسختون
مقاومت تعویض شد ولی مشکل همچنان باقیست

jafarttl

کاربر vip
vip
کاربر
2013-01-29
241
291
آی سی 8 پایه درایو ماسفت از لحاظ ولتاژ تغذیه چک کن وبرای اطمینان تعویضش کن وهمچنین از لحاظ امپر کشی پاور رو چک کن اگر لحظه ای خیلی امپر میکشه یا درایو ماسفت درست عمل نمیکنه یا یک اتصالی تو قطعات هست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

protamir

کاربر
2019-06-10
85
608
36
درود به همکاران عزیز
یه پاور بیت مین هست که فنش کار میکنه و رله هم میچسبه ولی خروجی 12 ولت نداره
کسی از همکاران به این مشکل برخورده
ممنون میشم راهنمایی کنید

دوستان برای این مشکل به نتیجه ای رسیدن؟

Tony543

کاربر vip
vip
کاربر
2019-06-17
27
14
سلام. من یک پاور p3 دارم که
1-وفتی به وروردی برق وصل میکنم یک لحظه خروجی داره و بعد قطع میشه.
2-وقتی با لامپ تست برق ورودی رو وصل میکنم بصورت مداوم صدای تیک تیک شنیده میشه و رله بصورت مداوم قطع و وصل میشه. ولتاژ خروجی هم حدود 7 ولت نوسان دار هست
برق قسمت فن هم 12 کم و زیاد میشه.
دوستان اگر کسی تجربه ای در مورد تعمیر این مدل داره ممنون میشم به اشتراک بذارین.

Nabhani71

کاربر
2020-03-21
4
2
با یک پاور سالم همون مدل ادامه جابجای قطعات مشکوک انجام بدید مشکل پیدا و رفع میشه و زمان سریعتره تا اینکه بمونه یک گوشه و معما باشه

saeidzamani

کاربر
2020-04-12
3
4
دوستان من دقیقا ۲۸ عدد پاور بیت مین برد کوتاه وبلند دارم که دقیقا همشدن همین مشکل رو دارن خواهشا اگه کسی به نتیجه رسید مارو خبر کنه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

abasereh72

کاربر vip
کاربر
2014-01-14
14
24
سلام.اکثرا ایراد از بخش طبقه خروجی و ماسفت ها و درایورشون و فیدبک هست.درصورتی که مشکلتون حل نشد میتونید ارسال کنید بررسیش کنم 09365731239

بالا